Mutfak Dekorasyonu

Genç Tasarımcılardan Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri sevenlerin sayısı çığ gibi büyümeye başladı. Artık yeni moda genç tasarımcıların ellerinde şekilleniyor ve açık söylemek gerekirse bu işi çok iyi yapıyorlar. İster klasik modellerde olsun, ister country stilde her anlamda ev hanımlarının isteklerini cevap verebilecek çok alternatifli mutfak çeşitleri var.

Amerikan Mutfak Modelleri resim galerisi: Modelleri detaylı ve yakından incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Geniş ve ferah bir ortam elbette daha güzel olurdu ama bu güzel bir mutfağa sahip olamayacağınız anlamına gelmiyor. Güzel bir Amerikan mutfağı tasarımı için neyi nerede kullanacağınızı bilmeniz daha önemli. Dar evlerde uygulayacağınız bazı basit yöntemlerle istediğiniz mutfağa kavuşmak artık çok kolay. Sadece hayal edin ve stilinizi baştan sona mutfağınıza yansıtın. Sizlere onlarca örnek model hazırladık. Neyin nerede ve nasıl kullanıldığını iyi incelemeniz gerekiyor. Bunun için aşağıda bulanan galerimizi ziyaret ettiğinizde bazı önemli ipuçlarını yakalayacaksınız.

Doğal malzemeler ve sade renklerle bazı örnekleri sizler için derledik. Her kesimin zevklerine uygun, açık ve koyu temalı dekorasyon fikirleri için 18 ayrı tasarımı bir araya getirdik. Özellikle ünlü tasarımcıların ellerinden çıkmış olan dizaynları tercih ederek en moda dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tercih edebileceğiniz aksesuarlar ve renkler konusunda da sizlere genel fakat önemli tasarımsal bilgiler vereceğiz. Her bir tasarımın içerisinde bulunan uyumdan, kullanılan renklerin ve dekoratif ürünlerin hangi amaçla seçileceğinden, Amerikan mutfak için ada mutfak tezgahı nereye yerleştirileceğine kadar önemli fikirler edinebilirsiniz.

Görsellerimiz arasında hem koyu renk hem de açık renk mutfak dekorasyonu için farklı fikirler edinebileceğiniz çeşitler mevcut. Aynı zamanda küçük mutfakların dekorasyonu için de sizlere birkaç öneride bulunuyoruz.

Bir Amerikan mutfak dekorasyonu fiyatı kullanacağınız alanın büyüklüğüne, seçtiğiniz aksamın kalitesine göre değişiklik gösterirken aynı zamanda satın aldığınız markanın da bu konuda etkisi çok büyük.

Amerikan Mutfakta Açık Renk Tezgah
Mutfakta Açık Renk Tezgah Detayı

Amerikan Mutfak Modelleri : Mutfakta Açık Renk Tezgah Detayı
Şık ve açık renkli ahşap tezgah düşük profil beyaz çekmecelerle ve arka planda yer alan monokromatik renkle birlikte muhteşem bir uyum sağlıyor. Orta tezgahın rafları açık renk ahşap ile kaplanırken mutfağın çizgileri ve tasarımı daha açık bir şekilde belli oluyor.

Beyaz Ahşap Amerikan Mutfak Modeli
Ahşap Kaplama Beyaz Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfak Modelleri : Ahşap Kaplama Amerikan Mutfak
Bir mutfakta minimalist bir tasarım daha fazla depolama imkanı sunar. İşte basit bir şekilde tüm alandan yararlanılarak dizayn edilmiş mutfak örneği. Kalabalık eşyalarınızı kapalı bir alanda muhafaza etmek daha düzenli bir mutfak için gerekli bir özellik. Mutfakta bir pencere bulunmaması belki biraz karanlığa neden olabilir fakat uygun ve açık renkleri tercih etmeniz bu eksikliğin önüne geçecektir.

Ahşap Amerikan Mutfak Modeli
Ağaç Desenli Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Ağaç Desenli Amerikan Mutfak
Özellikle son zamanlarda Amerikan mutfak dekorasyonunda ahşap desenli dolaplar kullanılıyor. Dekorasyonun tamamlayıcı unsurları ise bu görselde de olduğu gibi küçük süs bitkileriniz olabilir. Doğal ağaç desenlerinin olduğu mobilyalarda yeşillik kullanmak güzel bir dekorasyon taktiğidir. Gerçek bitkiler bile olmasa yapay bir yeşillik eklemek sevimli bir stili yansıtacaktır.

Geniş Dolaplı Mutfak Modelleri
Geniş Dolaplı Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Geniş Dolaplı Amerikan Mutfak
İşte Faklı bir Amerikan mutfak dekorasyonu daha. Yine bu dekorasyonda da dolapların ahşap seçilmesi ve duvar boyunca uzanması hoş bir görünüm ortaya çıkarıyor. Özellikle mutfağınızda girinti ve çıkıntılar fazlaysa buraları boydan boya dolaplarla kapatabilirsiniz. Zaten kullanılamayan bu alanlar hem görüntü kirliliğine neden oluyor hem de mobilyalarınızı rahatça yerleştirememenize neden oluyor. Mutfak içerisindeki kolonlar veya duvar çıkıntıları boydan boya dolaplarla kapatılarak düz duvarlar elde edilebilir.

Mutfak Büfe Modelleri
Büfe Tarzı Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Büfe Tarzı Amerikan Mutfak
Orta tezgah mutfak ve oturma alanını ayırmış. Hemen arkasında ise tv ünitesi koyulmuş. Yalnız mutfaklarda en kritik konulardan birisi oda ile mutfağın ayrımının iyi yapılamaması oluyor. Buradaki tezgah iki taraf içinde kullanıma açık büfe tarzında tasarlanmış. Hem mutfak tarafından hazırladığınız yemekleri sunabileceğiniz hem de yemek yiyebileceğiniz bir alan gibi kullanılmış. Özellikle stüdyo daireler ve dar alana sahip evler için pratik bir çözümdür. Diğer önemli detay ise mutfaktaki gömme kısmında kullanılan ahşap rengi ile tv sehpasının aynı modelde seçilmesi olmuş. Bu güzel bir hiledir. Her iki tarafı da organik olarak birbirine bağlar. Bu tarz tüyolar ufak bir ayrıntı gibi görünebilir ama hayat kurtarır.

Dama Desenli Mutfak Dolapları
Mutfaklarda Değişik Tasarımlar

Amerikan Mutfak Modelleri : Dama Desenli Amerikan Mutfak
İlk dikkatimizi çeken kısım dama tahtasını andıran siyahlı beyazlı paneller oluyor. Hayal gücü yüksek bir model olmuş. Bu durum kendisini boru sarkıtlar şeklinde olan ankastre seti ile devam ettiriyor. Mutfaklarda kendine has bir stile rastlamak pek kolay olmuyor. Bu tarz orijinal fikirleri siz de mutfağınıza uygulamaktan çekinmeyin.

Mutfakta Kitaplık
Marjinal Bir Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Marjinal Bir Amerikan Mutfak
Kitaplar kurtları bu tasarım tam size göre. Belki bu kadar büyük boylu olmayabilir ama ufak bir kısımda da olsa kitaplığınızı mutfakta kullanma fikrini düşünün. Kitaplarımızı başucumuzda mutfakta da saklayabiliriz. Yemeğiniz pişerken siz de seçtiğiniz kitabı okumanın tadını çıkarın. Ayrıca çok hoş göründüğünü düşünüyoruz. Mutfağınızın tasarımını sadece yemek pişirilecek bir alan olarak tasarlamayın. Buranın bir yaşam alanı olmasına özen gösterin ve farklı dekoratif ayrıntılar eklemeye çalışın.

Beyaz Renkli Amerikan Mutfak Modeli
Kar Beyazı Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Kar Beyazı Amerikan Mutfak
Bu modern Amerikan mutfak dekorasyonu, sade şık ve çok hoş aksesuarlarla dekore edilmiş. Ortamın ne kadar huzurlu olduğu görselden bile anlaşılabiliyor. Boydan boya bir camın bulunduğu, oturma alanı bulunan bir tasarım olmuş.

Mutfakta Moda Olan Modeller
Moda Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri : Modanın Kalbi Amerikan Mutfaklar
Endüstriyel ve klasik unsurlar bir araya geldiklerinde sofistike alanlar oluşmasına katkıda bulunurlar. Bu dekorasyonda en duvar ile dolapların uyumu sağlanırken buzdolabı ile endüstriyel tasarımın metal hatları dekorasyona eklenmiş.

En Geniş Mutfak Modelleri
Geniş Ve Ferah Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Ferah Bir Amerikan Mutfağı
Biliyoruz mutfaklarımızda bu tarz geniş alanlar bulmak zor oluyor. Seksen veya yüz metrekare alanlarda sıkışıp kaldık. Ama yine de olmaz demeyin. Bu tarz mutfağın biraz daha minimal bir tasarımını mutfağınızda düşünün. Ya da geniş bir alanım var diyorsanız bu mutfak tam size göre olabilir. Şimdi mutfağımızı incelemeye koyulalım. Ahşap kaplama dolaplar ile ortada bulunan yemek masası aynı renklerde seçilmesi, sandalyeler ve mutfak dolaplarının renklerinin aynı olması, ve aydınlatma unsurları mükemmel bir mutfak dekorasyonunun ortaya çıkmasına neden olmuş.

Beyaz Stil Mutfaklar
Kar Beyazı Amerikan Mutfaklar

Amerikan Mutfak Modelleri : Kar Beyazı Mutfaklar
Dolapta kullanılan kaplamanın geometrik detayları mutfağın tümünde kullanılmış. Bu taktik dar mutfakların daha geniş görünmesi için güzel bir fikir. Yatay ve dikey çizgiler farklı izlenimler yaratır. Yataylar geniş, dikeyler uzun bir görüntü sağlar. Tabi herkesin bildiği küçük bir tüyo aynalar. Aynalar da tıpkı bu mutfakta olduğu gibi daha derin bir algı oluşturur.

Eğlenceli Mutfak Tasarımları
Eğlenceli Mutfak Fikirleri

Amerikan Mutfak Modelleri : Amerikan Mutfak Eğlenceli Tasarımlar
Küçük Amerikan mutfaklar için şirin bir dekorasyon örneği. Hem oldukça modern çizgilere sahip hem de sizi oldukça samimi bir şekilde karşılıyor. Siz evde yemeğinizi yaparken bırakın çocuğunuz hayal gücünü duvarlara yansıtsın.

Odalı Amerikan Mutfak
Odalarda Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Odanızdaki Amerikan Mutfak
Acaba mutfaklar mı odanın içerisindedir, yoksa odalar mı mutfakların içerisindedir? Bunun cevabını bizde veremiyoruz ama bu mutfak odanın içerinde gibi duruyor. Köşede şık modern ve küçük bir dekorasyon ile odaya dahil ediliyor. Bu tasarımlar bir evden çok bir ofis alanında daha uygun olur diye düşünüyoruz.

Sade ve Oturaklı Mutfak Modelleri
Sade ve Oturaklı Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri : Oturaklı Ve Davetkar Bir Mutfak
Bu dekorasyonda koyu ahşap renkler kullanılarak klasik fakat lüks bir görünüm elde edilmiş. Mutfağın boğucu bir ortam olmaması için de zemin rengi açık renkte seçilmiş. Aynı zamanda modern çizgilere sahip sandalyeler ile dekorasyona hareketlilik katılıyor.Düz beyaz parlak tezgah ve dolaplar, kahverengi düz desenli ahşap malzemelerle bir araya geliyor.

Soft Mutfak Modelleri
Soft Tarz Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Soft Tarz Amerikan Mutfak
Beyaz üst dolaplar ve duvar dolapları iç duvarlar ile kolaylıkla uyum sağlıyor. Aynı zamanda ahşap dekorasyonun etkisi ile son derece soft bir görünüm elde ediliyor. Klasik Amerikan mutfak dekorasyonu ile modern çizginin birleştiği bir tasarım. Aynı zamanda tavan ve duvar ayrıntıları ile sofistike bir dekorasyon örneği karşınızda.

Mutfak Beyaz Tezgah
Mutfak Taş tezgah Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Taş Detaylı Amerikan Mutfak
Amerikan mutfak dekorasyonu için biraz fütüristik bir tasarım karşınızda. Mutfak alanı son derece sade dekore edilirken taş tezgah mükemmel bir görünüm sunuyor. Boylu boyunca uzun bir tezgahın asaletli bir duruşu var. Salon, yemek odası ve mutfak bir arada ancak bu kadar yakışabilirdi.

Dönerli Amerkikan Mutfak Tezgahı
Dönerli Tezgah Mutfak Modeli

Amerikan Mutfak Modelleri : Dönerli Amerikan Mutfak
Bu dekorasyon fikri alışılmışın biraz dışında. Bu sefer u tipi Amerikan mutfak dekorasyonu salonun orta kısmında hayata geçirilerek kullanım alanında bir bütünlük yaratılmaya çalışılmış.

Küçük Mutfak Modelleri
Küçük Amerikan Mutfak Stiller

Amerikan Mutfak Modelleri : Minimal Amerikan Mutfak
Küçük alanlara uygun minimal yapıdaki Amerikan mutfakları deneyebilirsiniz. Koyu renkli ahşap ve metalik desenlerin harmanlandı şık bir model. Ankastre seti ve ocak metalik renkleri vurgularken ahşap rengi koyu tonlarda seçilmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu