Mutfak Dekorasyonu

18 Rahatlatıcı Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri

Ahşap severler için birbirinden güzel Ahşap Mutfak Dolabı modelleri. Ahşap mutfak dolapları ile hem doğal bir görünüm hem de modern bir tasarım elde edebileceksiniz.

Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri: Modelleri tam sayfada ve full hd kalitede incelemek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz. Resimleri tam sayfada inceleyebilir ve modeller hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Üzerindeki ufak detaylar ve değişikliklerle ahşap mutfak dolapları modelleri her tarza ve mutfağa uygun bir tasarıma bürünebilir. Bu nedenle en sık tercih edilen mutfak materyallerinden birisidir.

Nostalji severler mutfaklarınızda ahşabın kokusunu hissedecek, keyifle güzel yemeklerinizi hazırlayabileceksiniz. İşlemeli sanatsal güzelliklere sahip mobilyalarla döşenmiş bir mutfak, country, rustik veya klasik modellerin sunduğu şöleni keyifle izleyeceksiniz. Mutfağınızı yenilemek veya sıfırdan tasarlamak isteyebilirsiniz. Seçenekleriniz geniş bir yelpazede sunulurken en çok tercih edilen ahşap mutfak dolapları biz de tavsiye ediyoruz. Bir çok şekilde ve motifte ahşap kaplama malzemesi bulunuyor. Sayısız ahşap kaplamanın olması onları en popüler seçenek yapıyor.

Diyelim ki dolap tercihinizi ahşaptan yana yaptınız. Şimdi hangi ahşap türünü kullanacağımıza karar vermeliyiz. Çünkü ahşap doğal bir üründür ve farklı dokulara, renklere sahiptir. Fazla güneş aldığında renginde değişikler görülebilir. Örneğin akçaağaç ve kiraz ağacı pürüzsüz bir dokuya sahipken boyalı ve lekeli modeller için güzel birer yapı malzemeleridir.

Eğer daha belirgin bir dolap istiyorsanız kırmızı meşe ağacı tam aradığınız malzemedir. Kırmızı meşe belirgin desenlere sahiptir ve farklı bir dokusu vardır. Fiyat olarak ise en uygunu çam ağacından yapılan modeller olacak. Diğer ağaç malzemelere göre oldukça avantalı fiyat seçenekleri vardır. Maun ağacı ise ince dolap kapakları için birebirdir. Kızıla yakın renkleri ışıldayan parlak bir yapısının olması onları avantajlı kılıyor.

Ahşap görünümlü mutfak dolaplarında bakım konusunda biraz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Mutfak dolabınızda kullanılan ahşabın özelliğine göre farklı temizlik malzemeleri ile temizlemeniz gerekebilir. Bu ahşabın ömrünü ve kalitesini etkileyebilecek bir etmendir.Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda renkler solacaktır. Kimyasal maddelerin bu tarz olumsuz etkisi bulunabiliyor. Fakat ahşap için özel temizlik malzemesi kullanırsanız bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Ahşap mutfak dolapları eğer dekorasyonunuz ile uyum içerisinde seçilirse harika bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Ahşap rengi ile uyumlu olabilecek mobilya ve duvar renklerini tercih etmelisiniz. Özellikle krem, bej ve bu aralıktaki pastel renkleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Açık Tonlarda Ahşap Mutfak Dolap Tasarımları
Açık Tonlarda Ahşap Mutfak Dolap Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı : Açık Tonlarda Ahşap Mutfak Dolabı
Açık renk mutfak dolapları yine aynı tonlarda zemin renk ve deseni ile uyum içerisinde kullanılabilir. Mutfak tezgahı içerisinde de kahve tonlarını kullanmanız dekorasyonunuzun bütünselliğini koruyacaktır. Dolu dolu bir tasarım küçük mutfaklar için ideal bir seçenek sunuyor.

Ahşap Desenli Beyaz Bir Mutfak
Beyaz Ve Ahşap Desenlerin Mutfaklarda Kullanımı

Ahşap Mutfak Dolabı : Beyaz Ve Ahşap Desenleri
Beyaz renk ahşap mutfak dolapları ile modern fakat sıcak bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu görselde sarı ışık yardımı ile mutfağın daha hoş bir görünüm elde etmesi sağlanmış. Aynı samanda açık ahşap tezgah kullanılması mutfağa güzel bir görünüm katıyor.

Ahşap Mutfak Dolabı Ve Dekorasyon
Kahverengi Klasik Hatlarla Dizaynı

Ahşap Mutfak Dolabı : Kahverengi Dolapların Huzur Veren Tasarımı
Koyu tonlarda ahşap mutfak dolapları ile beyaz arka duvar ve krem zemin kullanılıyor. Zemin üzerinde mobilya ile aynı tonlarda parçalar kullanılması dekorasyonda renk bütünlüğünü sağlıyor. Mutfağınıza hareketlilik katan bu tarz modeller dekorasyonun temel kurallarını ifade ediyor.

Kahverengi Dolap İle Sanat
Klasik Mutfak Modellerinde Kahverengi Mutfak Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı : Kahverengi Dolabın Ahşap İle Sanatı
Bu görselimizde farklı tonlarda ahşap mutfak dolapları kullanılmış. Dolap desenleri klasik bir görünümün ortaya çıkmasına olanak tanırken tezgah altı mutfak dolabının renk ve deseni ile bütünlük sağlayarak rüstik bir tasarımın elde edilmesi sağlanmış. Oval hatlar sanatsal bir güzelliği gözler önüne seriyor.

Işıklandırma Ve Mutfak Mobilyası
Ahşap Mutfak Dolabı Işıklandırması

Ahşap Mutfak Dolabı : Mutfak Işıklarında Ahşabın Etkisi
Akşam yemeğini loş bir ortamda ruhunuzu rahatlatan bir mekanda hazırlayın. Yemeğinizi yaparken bulunduğunuz atmosferin rahatlatıcı etkisini hissedin. Ahşap mutfak dolapları üzerinde farklı işlemeler ve tasarımlar ile modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu görselde dolap kapağı üzerinde hasır desen kullanılarak tasarıma hareketlilik katılıyor.

İkea Mutfak Dolabı Çeşitleri
İkea Mağazaları Ahşap Dolap Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı : İkea Ahşap Dolap Modelleri
İkea ahşap mutfak tasarımında harika modeller ile karşımıza çıkıyor. Hazır mutfak tercih edecek olanlar için İkea’nın ahşap mutfak dolabı modellerini incelemelerini öneriyoruz. Modayı bir adım önde takip edin. Dünyaca ünlü tasarımcıların mutfaklarını ilk siz deneyimleyin.

Naturel Mutfak Mobilyası
Naturel Ahşap Mutfak Dolap Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı : Naturel Ahşap Mutfak Dolabı
Ahşabın farklı bir tonu kullanılarak cila kullanılmaya ahşap ve beyaz ile uyum içerisinde kullanılabilir. Üstelik modern metal mutfak aksamları ile son derece uyumlu bir tasarıma da sahip olabilirsiniz. Sağlıklı ve dayanıklı olan ahşaplar daha uzun ömürlü oluyor. İstediğiniz görselliği sağlamada ise oldukça cüretkarlar.

Boydan Boya Mutfak Mobilyası
Boydan Boya Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolabı : Boydan Boya Ahşap Dolaplar
Koyu renk mutfak dolapları seçimi ile beyaz arka fonun ne kadar uyumlu olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca beyaz bir tezgah kullanarak bu alanda koyu rengin vereceği küçüklük hissini ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. Boydan boya mobilyalar ile düzgün ve engelsiz duvarların oluşturduğu düzene bayılacaksınız.

Oymalı Mutfak Mobilyası
Sanatsal Oyma Ahşap Dolap Modeli

Ahşap Mutfak Dolabı : Oyma Ahşap Mutfak Dolapları
Mutfağınızda hazır bir ahşap mutfak tasarımı istemiyor olabilirsiniz. Siz de bu görseldeki gibi farklı tasarımlarda mutfak dolapları kullanabilir ve bunun üzerinde dekoratif işlemelerle kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bir sanatçının ellerinden, sanatın ahşap üzerinde kendisini ifade ettiği, ihtişamlı mobilyaları evinizde ağırlayın.

Amerikan Ahşap Mutfak Dolabı
Amerikan Muutfaklar Ve Dolap Stilleri

Ahşap Mutfak Dolabı : Anneler En Güzelini Hak Ediyor
Beyaz ahşap dolaplar ile ahşabın koyu onlarına sahip mobilyalar uyum içerisinde kullanılabilir. Aynı zamanda ışıklandırma konusunda koyu sarı tonlarını tercih etmenizde de bir sakınca yoktur. Yine duvar renginizde de sarı ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Amerikan Ahşap Mutfak Dolabı Modelleri
Evlerde Ahşap Dolap Modası

Ahşap Mutfak Dolabı : Evinizin En Güzel Köşesi
Neresinden bakarsanız bakın kusur bulmakta zorlanacaksınız. Böyle tasarımlara denk geldiğinizde heyecan duymamak mümkün değil. Mutfak dolaplarınızın kapalı kutular gibi durmasını sevmiyorsanız üzerine cam kapaklar eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu sayede dolaplarınız çok daha şık ve modern bir görünüme kavuşacaktır.

Kızıl Ahşap Mutfak Modelleri
Kızıl Ahşap Mutfak Mobilyası

Ahşap Mutfak Dolabı : Kızıl Ahşap Mutfak Dolabı
Kızılın tonları evlerinize misafir oluyor. Mutfağınızda içinize kızıl ağaçların kokusunu çekin. Ormanın derinliklerinde kendinizi yemeğinizi yaparken kaybedeceksiniz. Açık renk zemin, tezgah ve duvar kullanılarak koyu renk ahşap dolapların ağırlık baskısı ortadan kaldırılıyor.

Sarı Ahşap Mutfak Dolap Stilleri
Sarı Ahşap Mutfak Dolap Modelleri

Ahşap Mutfak Dolabı : Sarı Ahşap Mutfak Dolapları
Bu tarz klasik ve sade ahşap dolap modelleri için sık tercih edilen renklerden biri de sarıdır. Tasarımın fazla sade ve basit kalmaması için siyah mermer mutfak tezgahı kullanılmış ve mutfağa derinlik algısı katılması amaçlanmış.

Metalik Renk Beyaz Eşya Ve Mutfaklar
Ahşap Mutfaklarda Metal Renk Beyaz Eşya Kullanımı

Ahşap Mutfak Dolabı : Ahşap Dolaplarda Metalik Desenler
Koyu ahşap mutfak dolapları ile modern metal beyaz eşyaları mükemmel bir uyum içerisinde kullanabilirsiniz. Açık renklerde biraz daha sırıtabilecek olan metal aksamlar koyu ahşap renkleri ile harika bir görüntü sunuyor.

Beyaz Duvar Ve Ahşap Kullanımı
Beyaz Duvarlar Ahşap Mobilyalar

Ahşap Mutfak Dolabı : Beyaz Fon Üzerinde Ahşap Desenler
Eğer ahşap mutfak dolaplarınız üzerinde işlemeler kullanmazsanız modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Parlak beyaz duvar ve tezgah seçimi ile koyu rengin uyumunu siz de mutfaklarınızda denemelisiniz.

Mat Ahşap Mutfak Dolapları
Mat Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolabı : Mat Ahşap Mutfak Dolapları
Mat ahşap severler için çok güzel bir mutfak dolabı modeli.

Country Tarz Ahşap Mutfak Dolabı
Country Tarz Mutfak Dolabı

Ahşap Mutfak Dolabı : Country Tarz Ahşap Dolap
Krem rengi tezgah ile birlikte ahşabın en hoş tonlarından biri kullanılarak elde edilen mu tasarım harika bir görünüme sahip. Tezgah arkasında küçük taşlar ile dekorasyonun uyumu ise şahane. Aydınlatma konusunda fikir edinebileceğiniz bir örnek.

Büyük Ahşap Mutfak Dolabı
Büyük Boyutlarda Mutfak Dolabı

Ahşap Mutfak Dolabı : Büyük Panel Ahşap Dolap
Küçük mutfak için ahşap mutfak dolapları arasında tercih edebileceğiniz bir tasarım. Renk ve dizaynı son derece modern ve zarif bir görünüme sahip. Alında küçük bir alanı kaplamasına rağmen büyük panelli dolap kapakları bu durumu biraz daha tolere ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu