Mutfak Dekorasyonu

Hayalinizdeki Mutfak Modellerine Sahip Olun 18 Farklı Tasarım

Modern mutfak modelleri ile mutfağınızı keşfederken göz önünde bulundurmanız ve dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. İlk yapmanızın gereken düzeninizi belirlemek olacak.

Mutfak Modelleri resim galerisi : Mutfak dekorasyonu yapacaksanız aşağıdaki mutfak modellerinden istediğiniz örneğe tıklayabilir ve nasıl yapabileceğiniz hakkında fikirler alabilirsiniz.

Büyük cihazlarınızın konumuna göre genel anlamda tasarımınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra küçük eşyalarınızı depolamaya odaklanmalısınız. Mutfaklarda tencerelerinizi, tavalarınızı ve tüm küçük gereçlerinizi kolayca ulaşabileceğiniz yerde konumlandırın. Son olarak mutfağınızın dekoruna kişiliğinizi yansıtın. Tüm modern mutfakların nihai amacı yemek ihtiyacınızı karşılamak olurken aynı zamanda eğlendiren bir yapıda düzenlenmelidir.

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Belirlenmelidir?  

Mutfağınızı yenilerken artık ne isteğinizi iyi belirlemiş olmanız gerekiyor. Düzenli bir mutfak için alanınızı optime edin ve işlevsel bir tasarımı kullanarak ailenizin ve sizin ihtiyacını karşılamasına odaklanın. Dar ve küçük mutfaklar için minimalist bir tarz size kolaylık sağlayacaktır. Sıkışık bir alanda düşüncelerinizi mutfağa yansıtmanın en mantıklı yoludur. Yatay alanlarda sığ tezgah ve rafları kullanın. Yenilikçi ve çift görevli parçaları kullanmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Bu büyük bir avantaj sağlayacaktır. Büyük bir alana sahipseniz, büyük bir orta ada, L ve U şeklindeki tezgahlar çok hoş görünecektir. Bu şekiller bol dolap ve tezgah alanları sağlar. Modern mutfak resim ve görsellerini bol bol inceleyin. İster sitemizden ister mağaza kataloglarından fikirler edinin. Mutfak dekorasyonu fikirleri için bir çok alternatifiniz var.

Mutfak modifikasyonu 70 yıllık bir uzun geçmişe sahip, eski yöntemlerin hala güncelliğini koruduğu bir kavramdır. Zaman ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan üç ana etmen vardır: lavabo, ocak ve buzdolabı. Genel olarak bu üçgen arasındaki mesafe 3 ila 6 adım arasında olmalıdır. Özellikle küçük mutfak dekorasyonunda bu durum daha kritik bir önem taşıyor.

Modern mutfak tasarımımda ne tür tezgâhlar ve dolaplar kullanmalıyım?

İlginç olduğunu düşündüğünüz veya çok sevdiğiniz eşyalardan biraz feragat etmeniz gerekebilir. Bu minimalist mutfaklar için önemli bir anahtardır. Granit ve mermer tezgahlar en favori seçenekler iken beton, paslanmaz çelikler mutfaklar için iyi birer seçenektir. Biraz renklendirilmiş modern mutfak tasarım fikirleri arıyorsanız parlak bir mozaik kullanmayı ve yine parlak bir zemin kaplaması kullanmak güzel olacaktır.

Ne tür bir modern mutfak dekoru seçmeliyim?

Size daha öncede hem sitemizden hem de kataloglardan seçimler yapabileceğinizi ve güzel fikirler edinebileceğinizi söylemiştik. Fakat Koçtaş, Bauhaus gibi ev yapı marketlerinde onlarca örnek bulabilirsiniz. Bu hazır mutfak modellerini hem satın alabilir veya bazı kısımlarından kendinize çıkarımlar yapabilirsiniz. Mutfaklar evinizin kalbidir. Yeme içme ve eğlenceli anların paylaşıldığı, ailelerin uzun vakit geçirdiği önemli odalardır.

Siyah ve beyaz renk desenleri basit ama zarif bir görüntüyü konu edinirler. Sarı ve turkuaz gibi mutfak modelleri ise eğlencelidir. Kişiliğinizi yansıtmak için dekoratif mutfak aksesuarları, duvar resimleri, masaüstü süslemeleri kişiliğinizi yansıtacak unsurlar. Pencere önüne koyacağınız bir bitki bahar havası estirecek ve doğal bir hava katacaktır. Bu tarz figürler muhtemelen mutfağınızın ağırlığını alacaktır.

Şimdi sizlere örnek olabileceğini düşündüğümüz mutfak modellerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Güzel bir mutfak için birbirinden harika tasarım örnekleri

Mutfak Modelleri : En Güzel Mutfak Fikirleri
Dünyanın En Güzel Mutfak Modelleri: Bu mutfak modeli temiz ve ferah bir havaya sahip. Tasarımda kullanılan renklerle güzel bir dekorasyon elde edilmiş. Modüler dolapları ve ada tezgahı ile geniş mutfaklar için harika bir örnek teşkil ediyor.

Ada Mutfak Fikirleri
Ada mutfaklar ile harika bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Mutfak Modelleri : En Güzel Ada Mutfak Modelleri
En Güzel Ada Mutfak Modelleri: Ahşap mutfak modelleri için uygun aydınlatma unsurları arıyorsanız eğer bu tasarımda kullanılan tavan dekorunu siz de mutfağınızda kullanarak modern ve güzel bir mutfak modeline sahip olabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Beyaz Amerikan Mutfak dizaynı ile hayallerinizdeki mutfağa kavuşabileceksiniz.

Mutfak Modelleri : En Güzel Beyaz Mutfak Modelleri
En Güzel Beyaz Mutfak Modelleri: Beyaz mutfak modellerinde sarı renkli led aydınlatmalar kullanmanız tasarımınızın daha modern bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunacaktır. Ayrıca dekorasyonunuza renk katarak görselliği ön plana çıkartacaktır.

Köşe Mutfak Fikirleri
Mutfaklarınızı köşede konumlandırarak en güzel tasarımlara sahip olun.

Mutfak Modelleri : En Güzel Köşe Mutfak Modelleri
En Güzel Köşe Mutfak Modelleri: Köşeli mutfak modeli için güzel bir tasarım örneği. Mutfağınızda köşeleri kullanarak kullanım ve depolama alanınızı genişletebilir ve tasarımınıza sürdürülebilir bir hareketlilik katabilirsiniz.

Küçük Mutfak Fikirleri
Mutfaklarınızda şıklığı yakalamak için fikir edinin.

Mutfak Modelleri : En Güzel Küçük Mutfak Modelleri
En Güzel Küçük Mutfak Modelleri: Küçük mutfaklar için kullanılabilecek harika bir mutfak modeli. Ada tezgah, normal mutfak tezgahı ve ankastre set ile harika bir uyum sağlayan bu mutfak modelini sizler de mutfaklarınızda kullanabilirsiniz.

Modern Mutfak Fikirleri
Modern mutfak modelleri için fikirler edinin.

Mutfak Modelleri : En Güzel Modern Mutfaklar
En Güzel Modern Mutfaklar: Modern mutfak modellerinde son dönemlerde sık tercih edilen metal aksam mutfak tezgahları, şık ve asil bir görünümü de mutfak tasarımınıza dahil etmenin bir yolu olabilir.

En Klas Mutfak Fikirleri
Klas bir mutfak sahibi olmak için fikirler edinin.

Mutfak Modelleri : En Klas Mutfak Modelleri
En Güzel Mutfak Dekorasyonları: Rustik bir mutfak dekorasyonu için gerekli olan işlemeleri mobilyalarınıza eklemeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda eskitilmiş ahşaplar da rüstik tasarım için en güzel dekoratif unsurlar olabilir.

En Güzel Mutfak Dolabı Fikirleri
Mutfaklarınızda dolaplarınız ile şık bir tasarıma sahip olun.

Mutfak Modelleri : En Güzel Mutfak Dolapları
En Güzel Mutfak Dolapları: Yine rüstik bir mutfak tasarımı daha. Rustik mutfak modellerinde genellikle beyaz ve krem renkler tercih ediliyor. Buna bağlı olarak zemin ve duvar renklerinde sarı ve tonları daha sık tercih ediliyor.

Mutfaklarda Moda Fikirleri
Mutfaklarınızda modayı yakından takip edin.

Mutfak Modelleri : Mutfaklarda Moda Esintisi
En Güzel Mutfaklar: Bu şık ve modern mutfak tasarımı, parlak ve kaliteli dolaplarıyla harika bir görünüme sahip. Mutfak masa sandalye takımı da mutfağa hakim renklerle tam bir uyum içerisinde.

Rustik Mutfak Fikirleri
Rustik akımın etkisini mutfağınıza yanstın.

Mutfak Modelleri : Mutfaklarda Rustik Akım
En Güzel Mutfak Tasarımları: Bu klasik hatlara sahip mutfak modeli yine aynı çizgilerde koyu yeşil rengi bir fırın ile taçlandırılıyor. Davlumbazın ahşap ve klasik çizgilere sahip bir çatı üzerine oturtulması da son derece yaratıcı bir fikir.

Siyah Beyaz Mutfak Fikirleri
Siyah beyaz mutfak tasarımlarının örnekleri ile fikir edinin.

Mutfak Modelleri : En Güzel Siyah Beyaz Mutfaklar
En Güzel Siyah Beyaz Mutfaklar: Bu mutfak tasarımı Akdeniz’in veya Egenin eski yazlık evlerinden birinin içerisinde modern bir mutfak elde edilmiş gibi görünüyor. Beyaz iç duvarlar ve mavi kapılar bu havayı canlandırıyor.

Ahşap Mutfak Fikirleri
Ahşap mutfak modellerini inceleyerek fikirler edinin.

Mutfak Modelleri : En Güzel Ahşap Mutfak Fikirleri
Güzel Mutfak İçin Örnekler: Oldukça simetrik bir şekilde tasarlanan bu ahşap mutfak modeli, cam dolap kapakları ile şık ve zarif bir tasarıma sahip. Tezgah rengi ile uyumlu olarak krem tonlarda tercih edilen davlumbaz ve ankastre fırın dekorasyonun tamamlayıcı unsurları.

Modern Tasarım Fikirleri
Modern tasarımlı bir mutfak düşünüyorsanız bu model tam size göre.

Mutfak Modelleri : Modern Tasarımları Keşfedin
En Güzel Mutfak Modeli: Bu mutfak modeli görseller arasında en güzel tasarıma sahip mutfak modellerinden birisi. Renk uyumu ve mobilya dekorasyonu konusunda harika seçimler yapılmış.

Ankastre Mutfak Modelleri
Ankastre seçiminizi yaparken bu güzel mutfak modelinden ilham alın.

Mutfak Modelleri : Mutfağınızda Güzel Bir Ankastre Seti
En güzel mutfak modellerinden birisi daha. Beyaz mutfak dolapları ve gri süpürgelikler ile harika bir tasarım elde edilmiş. Aynı zamanda ahşap çizgiler ile dekorasyonda alan ayrımı amaçlanıyor.

Ada Mutfak Stili Örneği
Farklı stillerde ada mutfak modelini mutfağınızda uygulayın.

Mutfak Modelleri : Ada Mutfak İle Stiliniz Keşfedin
Krem rengi mutfak dolapları gerçekten güzel bir hava katmış. Bu tür renkleri sevenler için çok güzel bir tasarım.

Sarı Renk Mutfak Dekorasyonu
Sarı renk tonlarında birbirinden güzel sarı mutfak fikirleri

Mutfak Modelleri : En Güzel Sarı Mutfak Modelleri
Modern Güzel Mutfak Modelleri: Mutfağınızda sarı rengi kullanmaktan çekinmeyin. İster aydınlatmalarda isterseniz mutfak dolaplarında olsun ama mutlaka sarı rengi dekorasyonunuza sıcaklık katması amacı ile ekleyin.

Kırmızı Mutfak Fikirleri
Mutfaklarda renklerin kullanımı ve dekorasyon tarzları.

Mutfak Modelleri : Kırmızı Renkler İle Mutfağınızı Keşfedin
Modern Mutfak Modelleri: Harika modern çizgilere sahip bu kırmızı mutfak modeli evinizde denemek isteyebileceğiniz bir mutfak modelidir. Kırmızı mutfak dolapları parlak tonlarda seçilmiş. Büyük panel kapaklar oldukça şık görünüyor.

Mutfak Mavi Duvarlar
Duvardaki taşlar ile mutfağınızda harika bit stile kavuşabilirsiniz.

Mutfak Modelleri : Mutfak Duvarlarında Dekoratif Fikirler
Mutfak duvarlarında mavi kalebodur ile tatlı ve güzel bir izlenim oluşturmuş. Bu tarz değişiklerle stilinizi duvarlarınıza yansıtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu