Mutfak Dekorasyonu

İtalyan Mutfak Modelleri : Mutfaklarda İtalyan Esintisi

İtalyanların lüx anlayışı ve estetik çizgileri dünya tarafından kabul edilmiş bir olgudur. İtalyan mutfak modelleri her anlamda bu anlayışın karşılığını veriyor. Kullandıkları çizgiler, modeller her bir köşesinde hissedilebiliyor. Daha kısa özetlemek gerekirse göz alıcı, şık, performanslı ve eğlenceli unsurları bir arada sunabilen bir yapıdadır.

İtalyan Mutfak Modelleri resim galerisi:

İtalyan yaşam anlayışı kendisini tasarımlarında ve dizaynlarında ifade edebiliyor. Güçlü ve açık çizgiler her bir detayda kendisini resimlendirir. Yemek yemeyi ve bu aktiviteyi eğlenceli hale getiren ritüeller onlarla özdeşleşmiştir. Modellerinde bunu kullandıkları stillerle daha iyi anlayabiliyorsunuz. 20. Yüzyılın başların başlayan fütürist hareket, çağdaş İtalyan sanatçılarının eselerinde büyük bir iz bırakır. Zarif ve organik formların hakim olduğu, İtalyan’ların temiz geometrik temalarına karşı koymak neredeyse imkansız.

Bir İtalyan mutfağının dokusunda taştan kesilmiş doğal malzemeler, parlak bir yüzey ortaya çıkana kadar taşlanır. Doğal bir görüntü güzelliğin ana temasıdır. Aynı şekilde paslanmaz çelik veya diğer metal aksamlar ile güzel bir kontrast yakalanması amaçlanır. Işıklandırma bu durumda devreye girer. Parlak yüzeylerin kullanıldığı mutfak ile son olarak ışıklandırma en iyi açılarla sağlanır. Bu parlak canlı ve göz alıcı detaylar bir İtalyan mutfağı için olmazsa olmazlarındandır.

İtalyan mutfaklar şıklığı ve asil duruşu ile çoğumuzun beğendiği, evinde yer almasını istediği mutfak modellerinden bir tanesi. Hal böyle olunca İtalyan mutfak nedir, nasıl dizayn edilir ve nasıl bir düzen kurulmalı gibi soruların cevaplarını aramaya koyuluyoruz. Eğer mutfaklarınızda güzelliğin tüm unsurlarını yansıtmak istiyorsanız ilk işiniz istediğiniz tarza karar vermek olmalı. Sizi ifade eden bir ev, içinde geçireceğiniz güzel anılarla dolu sıcak yuvanız. Herkes en iyisini hak eder. İtalyan mutfak modelleri hakkında fikir edinmeniz ve daha iyi bir karar verebilmeniz için aşağıdaki görsellerimizi mutlaka inceleyin. Tüm hatlarıyla bir fikir edindikten sonra ister hazır, ister özel yapım mutfaklarla bu tarzı evinizde uygulamak isteyeceksiniz.

Ahşap İtalyan Mutfak Modelleri
Ahşap Desenli İtalyan Mutfak Stilleri Ve Fikirleri

İtalyan Mutfak Modelleri : Ahşap İtalyan Mutfaklar
Ahşap Desen İtalyan Mutfak Modelleri: İtalyan mutfaklara en çok yakışan tonlar içerisinde ahşap rengi tonları yer alıyor. Son yıllarda her ne kadar parlak fakat koyu renkler tercih ediliyor olsa da İtalyan mutfaklarda karakteristik özelliği ahşap parçalar oluşturuyor diyebiliriz. Ahşap kullanımı gerçekten çok iyi biliyorlar. Diğerlerinden farklı olduğunu her bir ayrıntısından anlayabiliyorsunuz.

Beyaz Renk İtalyan Mutfak Modelleri
Beyaz renklerde mutfak dekorasyonu ile şık bir stil oluşturabilirsiniz.

İtalyan Mutfak Modelleri : Beyaz Renk İtalyan Mutfak
Açık renkler de İtalyan mutfaklarda sık kullanılan modeller arasında. Fakat açık renkler kullanırken dikkat edilebilecek hususlardan birisi kullanılan renklerin daha soft ve mat tonlarda olması olacaktır. Beyaz mutfaklar dar alanları daha geniş gösteren renk tonlarıdır. Eğer siz de İtalyan mutfak modeli ile mutfağınızı dekore etmeyi düşünüyorsanız beyaz renk tercihi sizi yanıltmayacaktır.

İtalyan Cesar Markası Mutfak Modeli
İtalyan markası mutfak modellerinden İtalyan stili ile ilgili fikirler.

İtalyan Mutfak Modelleri : Cesar İtalyan Mutfak
Cesar İtalyan Mutfak Markası: Cesarın mutfak tasarımları artık yerini modern çizgilere bırakmış durumda. Modern İtalyan mutfaklar arayanlar için hoş tasarımların adresi olabilirler. Bu örnek mutfak modelleri için ilham alabileceğiniz çok şık bir tasarımdır.

Harika İtalyan Mutfak Modelleri
Harika tasarımlara sahip İtalyan mutfaklarının sahip olduğu dikkat çekici modern çizgiler dekorasyon severlere ilham veriyor.

İtalyan Mutfak Modelleri : Harika İtalyan Mutfakları
Harika İtalyan Mutfak Modelleri: Modern İtalyan mutfak tasarımlarında keskin hatlara yer verildiği kadar oval ve geometrik dizaynlara da yer verilmeye başlandı. İtalyan mutfak modellerine yeni bir bakış açısı kazandıracağı apaçık ortada. Bu mutfak modelinde de bu değişikliklerin harika bir şekilde uygulandığını görebiliyoruz.

En Güzel İtalyan Mutfakları Modelleri Ve Stilleri
İtalyan stili koyu tonların ağırlıkta olduğu geniş alanlara sahip mutfaklar.

İtalyan Mutfak Modelleri : En Güzel İtalyan Mutfakları
Son derece şık İtalyan mutfak modellerinden biri daha. Bu görselde İtalyan mutfakların vazgeçilmez renk tonlarına yer verilirken aynı zamanda modern bir hava ve ferahlık katmak amacı ile sarı renkte iki açık İtalyan mutfak dolabı da kullanılıyor. Koyu mutfak dolaplarının tercih edildiği modellerde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise açık renklerde zeminlerde açık renklerde parkeler kullanılmalıdır.

Modern İtalyan Mutfak Modelleri
Modern bir tasarıma sahip İtalyan stili mutfak fikirleri

İtalyan Mutfak Modelleri : Modern İtalyan Mutfak
İtalyan Mutfak: İşte İtalyan mutfak tasarımının her ayrıntısını içerisinde barındıran modern ve sade bir mutfak modeli. Keskin çizgileri içerisinde barındıran tasarım aynı zamanda İtalyan mutfağın vazgeçilmez metal aksamlarını da modern bir görünümde tasarıma dahil ediyor.

Yeni Moda İtalyan Mutfak Modelleri
Yeni moda İtalyan tarzı dekorasyon fikirlerini mutfağınızda kullanmanız için fikirler edinin.

İtalyan Mutfak Modelleri : Yeni Moda İtalyan Mutfaklar
İtalyan Mutfaklar: Sade ve zarif bir İtalyan mutfak modeli. Minimal çizgiler ve az sayıda bulunan modüler İtalyan mutfak dolapları ile birlikte harika bir tasarım ortaya konulmuş. Mutfak dolaplarında kullanılan renkler ise İtalyanların dekorasyon konusunda ne kadar zevkli kişiler olduklarını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kontrast İtalyan Mutfak Modelleri
Farklı renklerin bir arada kusursuz kombinasyonu ile harika tasarımlara sahip olun.

İtalyan Mutfak Modelleri : Kontrast İtalyan Mutfaklar
İtalyan Mutfak Modeli: İtalyan mutfakların harika detaylarından gözlerinizi alamayabilirsiniz. Özellikle bir mutfağa yakışabilecek en güzel parçaların bir araya getirilmiş hali. Ahşap ve metal kısımların birbiri ile ne kadar harika bir uyum sergilediği bu örnekte gözlenebiliyor.

İtalyan Mutfak Harika Dekoratif Modeller
Modern, parlak ve şık modellere sahip olmak isteyenler İtalyan stilini mutlaka görmeli.

İtalyan Mutfak Modelleri : İtalyan Mutfaklarının Asaleti
İtalyan Mutfak Modelleri: Modern İtalyan mutfaklar artık high gloss mutfak dolapları ile donatılıyor. İtalyan mutfakların bir diğer özelliği ise kargaşadan ve fazla üründen uzak olmaları. Gösterişli mutfaklar olmalarına rağmen son derece basit ve zarif dizaynlara sahipler.

Kahverengi İtalyan Stili Mutfak Modeli
İtalyan mutfaklarının kahve rengi tonlarında tasarımını çok beğeneceksiniz. Size fikir vermesi açısından çok güzel bir modeli daha paylaşıyoruz.

İtalyan Mutfak Modelleri : Kahverengi İtalyan Stili Mutfak
Kahverengi İtalyan Mutfak Modelleri: Kahve tonlarının İtalyan mutfak tasarımında çok sık kullanıldığından bahsetmiştik. Özellikle mat ve koyu duvar renkleri ile mutfağınızın harika bir görünüme kavuşacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca alt kısmı boş bir ada tasarımı da mutfağınızda modern bir görünüm kazandırabilir.

Kırmızı İtalyan Mutfak Modelleri
Kırmızı tonlarının kullanıldığı düz panel dolap kapakları olan ilhamlık bir mutfak modeli.

İtalyan Mutfak Modelleri : Kırmızı İtalyan Mutfak
Kırmızı İtalyan Mutfak Modelleri: Mutfağınızı renklendirseniz bile soft renkleri tercih etmeniz İtalyan mutfak dekorasyonuna daha yakın olmanızı sağlayacaktır. Bu mutfak modelinde farklı bir dolap tasarımı kullanılarak oval aksamına uyumlu bir mutfak masası tercih ediliyor.

Koyu Renk İtalyan Mutfak Modelleri
Siyah renk mutfak dolapları metalik renk ile güzel bir ahenge sahipken sarı mutfak zemini mükemmel bir görüntüyü destekliyor.

İtalyan Mutfak Modelleri : Koyu Renk İtalyan Mutfak
Koyu İtalyan Mutfak Modelleri: Eğer koyu modelleri tercih ediyorsanız ve mutfağınız için biraz canlandırıcı seçenekler arıyorsanız zemin renginde değişiklikler yapabilirsiniz. Düz ve klasik olan her mutfakta bulunan zemin tasarımlarından sıkılmış olmalısınız. Turuncu rengi mutfak zemininde kullanarak olduğundan daha geniş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Krem Rengi İtalyan Mutfak Modelleri
Krem Rengi İtalyan Mutfaklar

İtalyan Mutfak Modelleri : Krem Rengi İtalyan Mutfaklar
Krem Rengi İtalyan Mutfak: İtalyan mutfaklarda karakteristik olan bir diğer şey tezgahların alabildiğine uzun ve mutfağı çevreliyor olmasıdır. Bu sayede fazlasıyla kullanım alanına da sahip olabilirsiniz. Mutfağınızda depolama sorunu yaşamayacağınıza eminiz. Beyaz ve pürüzsüz tezgahlar estetik bir dokunuşun neler yapabileceğini gösteriyor. Işıklandırma olarak klasik bir avize mutfak dekorunu daha anlamlı kılıyor.

İtalyan Tarzı Ev dekorasyonu
İtalyan tarzı mutfakların diğer mutfaklardan ayrılan en önemli özelliği sade bir tasarımda modern bir dekorasyonun nasıl olabileceğini göstermesidir.

İtalyan Mutfak Modelleri : İtalyan Tarzı İle Mutfağınızı Keşfedin
Modern İtalyan Mutfak: İtalyan mutfaklar genel itibari ile modüler mutfak dolaplarına sahip. Fakat siz bu tasarımı bir adım daha ileriye taşıyarak tasarım harikası mutfak dolaplarına dekorasyonunuzda yer verebilir böylece modern bir İtalyan mutfak sahibi olabilirsiniz. İşlevsellik konusunda ise yine oldukça başarılı bir grafikleri var. Örneğin lavabo ve ankastre setleri arasındaki adımlık fark mesafesini tam anlamıyla uygulamışlar.

Şarap Mahzeni Modelleri
Mutfaklarda şarap mahzenleri için yer ayırmanız için dekoratif fikirler

İtalyan Mutfak Modelleri : İtalyan Mutfak Şarap Mahzeni
Modern İtalyan Mutfak Dizaynı: Mutfak modellerini incelerken bu tarz mutfak tezgahları ilginizi çekmiştir. Son dönemlerde sık kullanılan tezgah modellerinden bir tanesi. Ülke içerisinde satın alabileceğiniz hazır bir modeli bulunmuyor fakat istediğiniz takdirde bir mobilyacıya yaptırma olasılığınız elbette ki var.Bu tarz açık raflar özellikle dar alanlara sahip mutfaklar için en iyi tasarımlardır. Bir şarap mahzenini mutfağınızda kullanmak iyi bir fikir olabilir.

Beyaz İtalyan Mutfak Modeli
Beyaz tonlarının ağırlıkta olduğu klasik bir İtalyan tasarımı mutfaklar.

İtalyan Mutfak Modelleri : Beyazın Yumuşak Dokusu Ve İtalyan Stil
Mutfak modellerini incelerken bu tarz mutfak tezgahları ilginizi çekmiştir. Son dönemlerde sık kullanılan tezgah modellerinden bir tanesi. Ülke içerisinde satın alabileceğiniz hazır bir modeli bulunmuyor fakat istediğiniz takdirde bir mobilyacıya yaptırma olasılığınız elbette ki var. Galerimiz içerisinde en beğenilen İtalyan mutfak modellerinden birisi. Sade şık bir tasarımının olması ve açık renklerle harika bir görünüme kavuşmuş olması bunun nedenlerinden birisi. Aynı zamanda özel tasarım davlumbazı da mutfağın karakterinin güçlenmesinde etkin bir rol üstleniyor.

Sade İtalyan Mutfak Stili ve Modeli
Sade bir tasarım eseri ile İtalyan tarzını bir araya getirdiğinizde estetik bir anlayışı komposizyonu ortaya çıkıyor.

İtalyan Mutfak Modelleri : Sade İtalyan Mutfak Stili
Mutfak modeliniz ne oluşa olsun renk geçişlerine dikkat etmelisiniz. Bu mutfakta ilk etapta bakıldığında mavi rengin mutfak tasarımında sırıtacağı düşünülebilir. Bu iki zıt rengin birbiri ile uyum içerisinde olmasını sağlayan şey ise zemin renginin renk geçişi için ayarlanmış olmasıdır. Hem krem tonlarına hem de maviye çalan zemin mutfağın dekorasyonunun bitirici parçasıdır. Daha sade bir mutfak tasarımı arayanlar için de seçenekler var. Renk seçiminde daha sade seçimler yaparak ve mutfak dolap sayınızı azaltarak dekorasyonunuzun daha sade ve temiz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Siyah Ve Lüx İtalyan Mutfak Modelleri
Elit ve saraydan gelen tasarımlar. İtalyan mimarisinin tüm ihtişamı ile harika bir mutfak tasarım fikri bizlere ilham veriyor.

İtalyan Mutfak Modelleri : Siyah Elit İtalyan Mutfak
İşte karşınızda İtalyan mutfak modeli deyince akla gelebilecek en harika örnek. Mobilya tasarımı, mutfak tezgahları ve duvar dekorasyonları ile İtalyan mutfağının tüm özelliklerini barındırıyor. Ayrıca büyük bir mutfağa sahip olanlar için mutfak kapısı modeli de kullanılabilecek harika bir model.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu