Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu için fikir mi arıyorsunuz? Bazen elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmak gerekiyor. Özellikle de söz konusu mutfaklarımız olunca. Gerçek şu ki doğru bir düzenleme ile büyük mutfaklarda bulunan özelliklerin hemen hemen tümünü küçük mutfaklarımızda da kullanabiliriz. Güzel bir dekorasyon için zekice yöntemler izlemeliyiz.

İşe dolaplardan başlıyoruz. İlk olarak gereğinden büyük ve abartılı dolap modellerinden uzak durmalıyız. Olabildiğince derin rafları olan dolap modellerine yöneleceğiz. İçeride bölümlendirmelerin iyi tasarlanması gerekiyor. Açık rafları da ihmal etmemeliyiz. Hem havadar bir atmosferi yakalayacak hem de daha ferah hissedeceğiz. Tezgahları karışık hale getirmemeniz gerekiyor. Çatal bıçak takımları, kavanozlar veya baharatlıklar dolapların içerisine raylı sistemi olan askılıklarda muhafaza edilmelidir. Böylece karmaşık bir görüntüden kurtulabiliriz.

Renk olarak beyaz ve açık tonlarda ilerlemenizde fayda var. Koyu renkler biraz sıkıcı olabilir. Hafif yansıtıcı malzemeler kullanmak hiç de kötü bir fikir olmazdı. Yansıtıcı malzemeler bizim mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan biri olacaktır. Buz kapı veya dolap camları,tezgahlarda paslanmaz çelik kullanımı diğer önemli hususlar. Küçük mutfak modellerine bakıldığında bu yöntemlerin hayat kurtarıcı rollerini daha iyi anlayacaksınız.

Küçük mutfak dolabı modelleri bulmak biraz zor olabiliyor. Mutfağınızın boyutlarına göre bir tasarım elde ederken aynı zamanda bunun kullanışlı olmasına da özen göstermek gerekiyor. Küçük mutfaklarda depolama alanının daha fazla olabilmesi için bu konu son derece önemli.

Küçük mutfak dolapları kullanılırken fazladan yere sahip olmak için çok sık ve boğucu mutfak dolabı modelleri tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Bunun için de mümkün olduğunca fazla örnek inceleyerek kendi mutfağınıza en uygun olan tasarımı kafanızda canlandırmalısınız.

İkea, Koçtaş ve Tekzen gibi markalar hazır küçük mutfak tasarımları ile sizlere kolaylık sağlayabiliyor fakat her zaman tam olarak istediğinizi size veremeyebilirler. Bu nedenle mutfak ölçülerinize göre sizin tarzınıza uygun olan mutfak dekorasyonunu yaptırabilirsiniz.

Küçük mutfaklar için mutfak dolabı modelleri için sizlere hazırladığımız galeriyi inceleyebilir ve mutfağınıza uygun tasarımı gerçekleştirmeden önce biraz fikir edinebilirsiniz.

Krem Rengi Küçük Mutfak Modeli
Krem Renk Tonlarında Mutfak Tasarımları ve Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Krem Rengi Küçük Mutfak
Krem ve grinin tonları mutfak dolaplarında sık tercih edilen renklerdir. Küçük mutfaklarda bu renkleri tercih etmeniz mutfak dolaplarının daha da geniş bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Depolama alanlarını artırmak için derin dolapları kullanın. Ve en sık zaman geçireceğiniz alanlarda elinizin altında duracak şekilde konumlandırın. Baharatlarınızı, bıçaklarınızı ve diğer küçük eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz küçük dekoratif rafları kullanmayı aklınızın bir köşesinde tutun.

Krem Rengi Küçük Mutfak Dolap Modelleri
Küçük Mutfak Dolaplarının Krem Rengi Tonları Ve Dekorasyon Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Krem Rengi Mutfak Dolapları
Krem rengi mutfak dolaplarını seven kişiler için oldukça güzel bir tasarım.

Küçük Mutfak Dolapları Ve Model Seçimi
Küçük Mutfak Dolap Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Küçük Mutfak Dolap Seçimleri
Küçük bir mutfakta dek bir duvarı kullanmanız daha geniş ve havadar bir mutfağa sahip olmanızı sağlayabilir. Beyaz renk mutfak dolapları ile bunu bir kat daha fazla hissettirebilirsiniz. Ayrıca tavana kadar uzanan dolaplarla daha geniş depolama alanına da sahip olabilirsiniz. Mutfağınızın mimari detayları kısıtlı olacağından desenli tezgah yüzeyleri, zemin kaplamaları ve aydınlatma unsurlarını olabildiğince kullanmaya çalışın. Özellikle aydınlatma konusunda sarkan avizeler çok şık duruyor.

Küçük Mutfaklarda Açık Raf Modelleri
Açık Rafların Küçük Mutfaklarda Kullanımı Ve Açık Tezgahlar

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Açık Raf Küçük Mutfak Stili
Bu model mutfak dolaplarından çok mutfak rafları bulunduruyor. Biraz rüstik bir tasarım örneği fakat modern bir görünüme de sahip aynı zamanda. Eski ile yeninin modern çizgiler de kullanılarak bir arada nasıl buluşabileceğine hoş bir örnek. Küçük bir mutfaklarda en çok kullanılan tekniklerden biri olabildiğince büyük pencereler kullanmaktır. Hatta iç kapınızın bile camlarını büyük tutmak işinize yarayacaktır.

Küçük Mutfaklarda Dolap Modelleri ve Fikirleri
Küçük Mutfak Dolapları İçin Fikirler Küçük Mutfak İçin Mutfak Dolabı Fikirleri Ve Resimleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Küçük Mutfaklarda Dolap Tasarımları
Küçük mutfak dolaplarında daha önce de dile getirdiğimiz gibi tek bir duvar kullanmanız sizin için aha geniş bir mutfak sağlayacaktır. Hareket alanınızın daha geniş olması mutfak işlerinde son derece önemli hususlardan birisidir. Tezgah arkası ve dolap altlarında aydınlatma kullanarak mutfağınızın daha ferah bir görünüme kavuşmasına da katkıda bulunabilirsiniz. Küçük mutfaklarda daha iyi bir atmosferi yakalayın. Dekoratif aydınlatma unsurlarına mutfaklarınızda yer verin. Mutfak dolaplarının altında spot ışıklar kullanmak iyi bir alternatif olabilir.

Düz Panel Küçük Mutfak Dolap Modelleri
Küçük Mutfaklarda Büyük Mutfak Dolaplarının Kullanımı Ve Tasarım Örnekleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Düz Panel Küçük Mutfak Dolapları
Küçük bir mutfağınız varsa siz de görselde ki gibi bir örnek mutfak dolabı kullanabilirsiniz. Ahşap ve beyazın harika uyumu sayesinde modern bir mutfak tasarımınız olacaktır. Mutfaklarda zemin çok önemlidir.Sık yapılan hatalardan birisi zemine fazla önem verilmemesidir. Dekorasyon yaparken bir alanı tamamı ile değerlendirebilirsiniz. Eksik kalan yerler mutlaka eksikliğini hissettirecektir. Renkleri ve desenleri ile bir bütünün önemli bir parçası olan zemin kaplamalarına gereken özeni gösterin.

Siyah Renk Küçük Mutfak Dolap Modelleri
Siyah Renklerde Mutfak Dolap Tasarımları

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Siyah Renk Küçük Mutfak Dolabı
Küçük mutfak dolapları içerisinde gömme alanlar oluşturarak beyaz eşyalarınızın hepsini bu bölmelerde bulundurun. Böylece çevresini etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Size kullanım alanı sağlamasının yanı sıra modern bir tasarıma sahip olmanızı da sağlayacaktır. Bir duvar, küçük bir mutfak aleti, tabureler hatta bulaşık bezlerinin rengi içeride oluşturulan atmosferi etkileyecektir. Pastel ve açık renklerde tercihler, küçük mutfaklar için ayrı önem gösterilmesi gereken konudur.

Rustik Küçük Mutfak Modelleri
Doğal Ahşap Malzemeleriyle Mutfak Tezgahları Ve Dolapları

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Rustik Küçük Mutfak Dolabı
Yenilenmiş bir mutfak, rustik unsurların kullanıldığı otantik bir mutfak tasarlanıyor.Ahşap aksanlar, modern görünümlü ve şık bir tasarımla mutfağınıza dokunun. Her bir detay için ayrı ayrı özenmek ve mutfağımızı evin en küçük çocuğu gibi sevmek isteriz. Evlerin en çok ilgi isteyen odalarıdır mutfaklar.

Açık Renk Küçük Mutfak Modelleri
Açık kahverengi tonlarında küçük mutfak tasarımları ve fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Açık Renk Küçük Mutfaklar
Bu görselde mutfak dolapları odanın bir kısmında tek bir duvarın üzerinde alandan tasarruf etmek amaçlı dekore edilmiş. Ayrıca açık renk mutfak dolapları kullanılarak mutfağın daha geniş ve ferah görünmesi sağlanmış. Mutfağınızı tasarlarken küçük hileler kullanmanızda sakınca yok fakat bu durumu abartmamak gerekir. Sofistike bir his yaratan, alanı olduğu gibi kabulleneceğiniz bir mutfağınız olsun. Küçük ama davetkar bir ortam, size istediğinizi verecektir.

Küçük Ve Sevimli Bir Mutfak Dekorasyon Fikri
En şirin tasarımların ön plana çıktığı küçük mutfak modelleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Tatlı Küçük Bir Mutfak
Küçük çatı katı mutfak dolapları kullanmanın en zor olduğu alanlardan birisidir. Bu mutfakta dolabın duvar üzerinde mükemmel bir alana yerleştirildiğini görüyoruz. Ayrıca ahşap tasarım ile son derece uyumlu bir renkte tercih edilen mutfak dolapları, şık ve zarif çizgisel hatlarda kullanılmış. Klasik ve feminen mutfak modelleri her kadının hayalini süsler. Kadınsı bir mutfak, estetik anlayışı tüm unsurlarıyla içerisinde barından alanları tasarlamak zahmetli ve detaylı bir iştir.

Küçük Mutfaklarda Ankastre Modelleri
Küçük mutfaklarda minimal tasarımlarda ankastre setlerinin kullanılması

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Küçük Mutfaklarda Ankastre Seti
Harika bir küçük mutfak dolabı modeli. Bu tasarım çoğumuzun evinde mutfak alanlarında kullanabileceği bir örnek. Mutfak boyutu bizim evlerimizde de genel olarak bu boyutlarda. Eğer sizin de mutfağınızla benzer bir boyutta ise bu tasarımı uygulamanızı öneriyoruz. Mutfak dekorasyonunuzda klasik ve modern tarzlar yerine fütüristik ve dinamik bir tarz düşünürseniz tam sizlik bir model olacak. Artık Tokyo, Newyork veya İstanbul gibi metropol şehirlerde küçük mutfaklar kullanılıyor. Ve son trendlerin tüm unsurları mutfağın her köşesinde hissediliyor.

Sarı Renk Küçük Mutfak Modelleri
Sarı renk tonlarında mutfaklar dar olanların daha geniş gösterilmesi için güzel bir yöntemdir.

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Sarı Renk Küçük Mutfak
Küçük mutfaklar için sarı renk mutfak dolapları kullanmak harika bir fikir olabilir. Sarı renk kullanıldığı her alana sıcaklık ve genişlik katacaktır. Bu nedenle dar bir mutfak için mutfak dolabında tercih edilebilecek renkler arasında yer verilebilir.

Açık Renklerde Küçük Mutfak Modelleri
Açık renklerde tasarlanan mutfaklar ile evinizde içinizi ferahlatan bir görüntüyü yakalayın.

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Açık Renklerde Küçük Mutfak Tasarımı
Sarı renk mutfak dolapları ile krem, beyaz ve ahşabın açık tonları rahatlıkla kullanılabilir. Görselde de harika bir tasarım ile karşılaşıyoruz. Küçük mutfak için mutfak dolabı dekorasyonunda tercih edebileceğiniz bir tasarım olabilir.

Siyah Ve Küçük Bir Mutfak Tasarımı
Siyah renkleri küçük alanlarda kullanmak pek tercih edilen bir yöntem olmasa da bazı tüyolarla bu işi kolaylaştırabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Siyah Ve Minimal Bir Tasarım
Siyah renk özellikle ahşap ile kullanıldığında harika bir mutfak modeline sahip olmamızı sağlıyor. Aynı zamanda küçük mutfak dolaplarının siyah olması kullanılan ankastre set ile de mükemmel uyumu yakalayacaktır. Mutfağınıza asil bir görünüm katacağını düşünüyoruz.

Siyah Ve Küçük Mutfaklar İçin Tasarım Fikirleri
Siyahın asaletini sonuna kadar hissedebileceğiniz, en güzel küçük siyah mutfak modeli.

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Siyah, Küçük Ve Asaletli Bit Mutfak
Daha düz tasarımlara sahip siyah mutfak dolabı modelleri de şık tasarımların merkezinde yer alabilir. Özellikle cam dolap kapakları ile ve sade görünümü ile son derece modern bir hava oluşturuyor. Küçük mutfağınızda bu dolap modellerini denememeniz için hiçbir neden yok.

Ahşap Küçük Mutfak Modeli
Ahşap desenlerle tasarlanmış küçük alanlara uygun mutfak tasarımları ve fikirleri.

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Ahşap Küçük Mutfak
İnce ve uzun bir mutfak için mutfak dolabı modelleri arıyorsanız bu tasarım size uygun olabilir. Depolama alanının en üst seviyeye taşınabilmesi için tasarlanmış bir mutfak. Hazır mutfaklar küçük olmalarına rağmen tarzı ve verimliliği ile büyüktürler. Alanlarınız dar olduğunda fonksiyonel ve estetik anlamda başarılı bir dekorasyon için iyi bir planlama yapmanız gerekir.

Mutfak Adası Modelleri
Küçük Mutfak Dekoru İçin İpuçları, Şık Mutfak Dolabı Fikirleri , Mutfak Adası

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Ada Tezgahlı Küçük Mutfak
Küçük mutfaklar için mutfak dolapları kullanacaksanız eğer dolaplarınızın üst kısımlarında faklı boşluklar bırakabilirsiniz. Bu mutfağınızın daha geniş ve şık bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.Bu dairedeki mutfağın lüx dokuları ve parlak görüntüsü onu canlı tutuyor. Olabildiğince parlak ve son teknolojiye uygun bir model ortaya çıkmış.

Küçük Mutfak Duvar Dekorasyonu
Küçük mutfakların duvarlarında kendi stilinizi yansıtabileceğiniz en güzel fikirler.

Küçük Mutfak Dekorasyonu : Taş Duvar Küçük Mutfak
Beyaz renk küçük mutfaklarda genişlik algısı yaratacaktır. Dolaplarınızın üst kısımlarında boşluklar bulundurarak bu alanları hem depolama amaçlı kullanmış olursunuz hem de dekorasyonunuzda renkli alanlar yaratmanıza olanak tanırsınız. Alanların verimli kullanılabilmesi için küçük ve birden fazla işlevi olan aletleri kullanın. Amacımız olabildiğince yerden kazanmak olacak. Mikrodalga fırın, ocak gibi beyaz eşyaları küçük seçmeye odaklanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu