Mutfak Dekorasyonu

Yeni Moda Hazır Mutfak Modelleri

Hazır mutfak modelleri arasından 18 muhteşem ve kolay yapılabilir mutfak örneği hazırladık. Bu hazır mutfak modellerini sizlere sunarken, mutfak almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili de sizlere önemli tüyolar vereceğiz.

Hazır Mutfak Modelleri resim galerisi: Hazır mutfak modellerini detaylı olarak incelemek ve resimleri full hd kalitede görmek için küçük fotoğraflara tıklayarak ileri geri yapabilirsiniz.

Hazır mutfaklar birbirinden güzel seçeneklerle mağazalarda yerlerini alıyorlar.  Tam istediğimiz modeli bulmuşken, karşımızda bir problem belirir. Duvar kolonları ve düz alanların azlığı. Güzelim mobilyalar tekrardan tadilat ile mutfağımıza uygun hale getirilir. Ama olsun yine de isteğimiz modele artık sahip olmuşuzdur.

Hazır Mutfak Alırken Nasıl Bir Yöntem İzlemeliyim?

Diyelim ki hazır bir mutfak modelini beğendiniz. Artık mobilya mağazaları tabiî ki de sizi geri çevirmeyecektir. İlk iş evinize gelip ölçü alma işlemleri başlayacak. Ölçüler alındıktan sonra projelendirme aşamasına geçilecek. Bu aşamada sizin istediğinize göre bazı özelliklerde ekleme ve çıkarmalar yapılacaktır. En son olarak her şey netleştikten sonra fiyatla ilgili anlaşma sağlanacaktır. Artık hayalinizdeki mutfak için start veriliyor demektir.

Mutfak Üretilmeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar?

Mutfak dekorasyonu bir bütünü oluşturan parçalardan oluşur. Bunların içerisinde duvar, zemin, tavan da dahildir. Zeminlerde laminant mı tercih ediliyor? Bir asama tavan yaptırmayı düşünüyor musunuz? Duvarın bazı kısımlarında mı yoksa sadece dolapların arasında mı fayans kullanacaksınız? Bunların haricinde lavabonuzun yerini değiştireceksiniz nerede konumlandıracağınızdan, elektrik aksamlarının tadilat işlemlerine kadar her şeyi önceden halletmeye çalışın. Ancak bun işlemler bittikten sonra bir bütün olarak dekorasyonunuzu tamamlayın. Önceliklerinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Sonradan yaptırdığınız ve geç kalınmış işlemler tüm planlarınızı alt üst edebilir. Hangi modeller kullanılacak, renk tercihi nasıl olacak hepsini bir paket olarak düşünmelisiniz.

Mutfak Aksesuarlarınızı Unutmayın

Baharatlıklarınızı, kullanacaksanız tezgah üzerindeki kepçeliklerinizi, aspiratörünüzü veya kitaplıklarınızı nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Aksesuarlar minik ve şirin detaylarla mutfağınıza büyük bir renk katıyor. Hepsinin bir ahenk içerisinde olması dekorasyonunuzu o denli başarılı kılıyor.

Mutfak Tezgah Seçimi

Stilinize göre değişiklik gösteren bu malzemelerin kendisine göre farklı özellikleri bulunuyor. Laminant, mermer veya granit olarak alternatifleriniz bulunuyor. Laminantlar farklı malzemeler kullanılarak çizilme ve lekerden kurtulabiliyor. Granit malzemeler ise yine mermerdeki parlaklığı sağlarken çizilme ve leke tutmama özelliğine sahip. Mermerlerin yeri apayrı fakat leke tutmaları ve çizilebilmeleri onları arka plana atıyor. Tabi bu mermerin kalitesine ve desenlerine göre değişir. Artık tercih sizin.

Hazır Mutfak Modelleri : Siyah Beyaz Tonlar

Son Model Mutfak Dizayn Fikirleri
Son tasarımların çizgilerine sahip mutfak dolapları ve mobilyalarını paylaşıyoruz.

Hazır mutfak modelleri ile ankastre setinizin nerede ve nasıl olacağı konusunda uzun uzun düşünmeye ihtiyacınız kalmayacak. En uygun alanları belirleyerek şık tasarımları hazır halde mutfağımıza taşıyabiliyorlar. Tek yapmanız gereken ne tarz bir modele ihtiyacınız olduğunu belirlemek olacak. Bu parlak desenlere sahip olmak tüm ev kadınlarının hayalini süslüyor.

Hazır Mutfak Modelleri : Kiremit Rengi Hazır Mutfak

Hazır Mutfak Tasarım Modelleri
Hazır mutfaklarda değişik tarzlarda fikirler

Renk konusunda yüzlerce seçeneğe sahip olduğunuzu asla unutmayın. Mutfak uzun süreler vakit geçirebileceğiniz bir alan olabileceği için renk seçiminde daha sonradan sizi rahatsız edecek seçeneklerden uzak durmalısınız. Hazır mutfak almadan önce mutlaka evlerinizde ölçüm yapıp, buna göre tercihlerinizi belirleyin. Sahip olduğunuz alandan çok daha büyük bir model revize edilerek mutfağınıza monte edilse bile aynı görüntüyü vermeyebilir.

Hazır Mutfak Modelleri : Beyaz Renk Hazır Mutfak

Beyaz Hazır Mutfak Fikirleri
Beyaz renklere sahip hazır mutfak dolapları

İkea hazır mutfak modelleri arasında bu siyah beyaz model en çok tercih edilen model. Modern ve estetik çizgilere sahip olması fazla tercih edilme sebeplerinden bir tanesi. Mutfağınız için beğendiğiniz bir modelin duvar ve zemin dekoru ile uyumlu olmasına dikkat edin. Yerde ne tür bir kaplama kullanacağınız veya duvarlarınızda fayans mı, yoksa duvar boyası mı kullanacağınız tamamen mutfak dolaplarınızla olan uyumu etkileyen faktörlerdir.

Hazır Mutfak Modelleri : Bordo Renkli Hazır Mutfak

Bordo Renkli Hazır Mutfak Tasarımları
Bordo renkli hazır mutfak fikirleri

Bordo tonları ve beyaz renk harika bir uyum sağlıyor. Hazır mutfak modelinde sık tercih edilen renklerden ikisi diyebiliriz. Özellikle modern ve sıcak bir mutfak arayanlar için tercih edilebilecek bir hazır mutfak tasarımı. Tezgah üstü askılıklar tıpkı bu modelde olduğu gibi önemli aksesuarlardır. Alan tasarrufu sağlarken fonksiyonel bir kullanım alanı için vazgeçilmezdirler.

Hazır Mutfak Modelleri : Ceviz Kabuğu Hazır Mutfak

Ceviz Kabuğu Hazır Mutfak Fikirleri
Ceviz Kabuğu Hazır Mutfak Tasarımları

Hazır mutfaklarda parlak mutfak dolapları son dönemin trend seçenekleri arasında yer alıyor. Işıltılı ve zarif mutfak tasarımı severler için güzel bir seçenek olabilir. Koyu renklere sahip dolaplarınız varsa olabildiğince ışıklardan yararlanmanız gerekiyor. Burada büyük ve geniş bir pencere ile ışıklandırmanın güzel örneklerinden birisi yansıtılmış. Sizde mutfağınızın penceresini bu tarz mobilyalarda göz önünde bulundurun.

Hazır Mutfak Modelleri : Füme Rengi Hazır Mutfak

Füme Rengi Hazır Mutfak Modelleri
Füme Rengi Mutfak Dolapları Ve Model Fikirleri

İkeanın muhteşem tasarımlarından bir diğeri daha. İkea hazır mutfak tasarımında her tarza ve her bütçeye uygun seçenekleri bizlere sunuyor. 20. yüzyılın tasarımlarında füme renk tonlarına hemen hemen tüm başarılı tasarımlarda yer veriliyor. Dünyaca ünlü tasarımcılar bu modern rengin çağın en popüler renklerinden birisi olduğunu sıklıkla beliritiyor.

Hazır Mutfak Modelleri : Kelebek Mobilya Hazır Mutfak

Kelebek Mobilya Hazır Mutfak Dolapları
Kelebek Mobilya Hazır Mutfak Tasarımları Ve Fikirleri

Kelebek mutfak modelleri arasından bu beyaz hazır mutfak modeli tercih edebileceğiniz harika modellerden biri. Özellikle cam dolap kapakları ve hoş ankastre seti ile harika bir mutfak modeline sahip olmanıza olanak tanıyor. Artık mutfak tezgahlarında tıpkı bu modelde olduğu gibi granit malzemeler kullanılıyor. Hem parlak hem de çizilmeyen yüzeylere sahip granit tezgahlar güzel bir tercih olabilir.

Hazır Mutfak Modelleri : Köşeli Hazır Mutfak

Köşeli Hazır Mutfak Tasarım Fikirleri
Köşeli Hazır Mutfak Modelleri

Köşeli mutfaklar için hazır mutfak modelleri arayanlara harika bir tasarım örneği. Özellikle köşe kısımlarda oval hatlar kullanılması mutfak tasarımının çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamış. Tam ada mutfak olmasa da kısmen bir ada tezgah kullanılmış. Cam önündeki konumu nedeniyle ışıklandırmanın tüm imkanlarından faydalanılmış.

Hazır Mutfak Modelleri : Koyu Ahşap Hazır Mutfak

Koyu Ahşap Mutfak Fikirleri
Koyu Ahşap Mutfak Modelleri

Koyu ahşap ve beyazın mükemmel ahengi mutfağınıza da yansıyacaktır. Alt dolaplarda kullanılan dalgalı metal aksamlar tasarımın daha hareketli ve modern bir görünüme kavuşmasına olanak tanıyor. Zeminde kahverengi parlak mermerler zengin bir görüntüyü sağlıyor. Bu tarz renk geçişleri biraz riskli olsa da burada başarılı bir iş çıkarmışlar.

Hazır Mutfak Modelleri : Koyu Ahşap Hazır Mutfak

Krem Rengi Hazır Mutfak Fikirleri
Hazır Krem Rengi Mutfak Modelleri

Krem ve tonları mutfak tasarımında sık kullanılan renkler arasında yer alıyor. Bu ultra modern hazır mutfak modeli İkea’nın yeni sezonlarda sık sık kendinden söz ettireceği tasarımlardan sadece biri. Gri rengi parlak dolap kapakları ve beyaz alanlar artık hemen hemen modern bir tasarımın klasiklerinden oldu. Davlumbaz ve avizelerin başarılı seçimler olduğunu ve mutfağa hareketlilik kazandırdığını söyleyebiliriz.

Hazır Mutfak Modelleri : Krem Rengi Hazır Mutfak

Krem Rengi Hazır Mutfak Fikirleri
Hazır Krem Rengi Mutfak Modelleri

Krem ve tonları mutfak tasarımında sık kullanılan renkler arasında yer alıyor. Bu ultra modern hazır mutfak modeli İkea’nın yeni sezonlarda sık sık kendinden söz ettireceği tasarımlardan sadece biri. Gri rengi parlak dolap kapakları ve beyaz alanlar artık hemen hemen modern bir tasarımın klasiklerinden oldu. Davlumbaz ve avizelerin başarılı seçimler olduğunu ve mutfağa hareketlilik kazandırdığını söyleyebiliriz.

Hazır Mutfak Modelleri : Meşe Ağacı Hazır Mutfak

Meşe Ağacı Hazır Mutfak Modelleri
Meşe Ağacı Mutfak Dolapları

Kumlu meşe rengi hazır mutfak modellerinde aydınlık alanlar ve genişlik algısı arayanlar için tercih edilebilecek renkler arasında. Ayrıca metal ankastre set ile harika bir renk uyumu sağlaması da kullanmanız için ekstra bir özellik. Duvara yaslı olarak dizayn edilen hazır dolaplar kullanışlılığı ön planda tutuyor.

Hazır Mutfak Modelleri : Mürdüm Rengi Hazır Mutfak

Mürdüm Rengi Mutfak Dolap Modelleri
Mürdüm Rengi Hazır Mutfak Fikirleri Ve Tasarımları

Parlak mürdüm rengi mutfak dolapları mutfağınızın şık ve zarif bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir. Özellikle mürdüm rengini sevenler için harika bir mutfak örneğini görüyorsunuz. Ayrıca ankastre ile uyumlu sayılacak renklerden birisi.Pastel ve canlı renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Dolgun ve sevimli tarzınızı evinize yansıtın.

Hazır Mutfak Modelleri : Bej Rengi Hazır Mutfak

Bej Rengi Hazır Mutfak Modelleri
Bej Rengi Hazır Mutfak Fikirleri Ve Tasarımları

Rustik mutfak modelleri severler için bu hazır mutfak modeli ideal bir seçenek olabilir. Özellikle bej tonları mutfağınızın içerisinden çıkmak istemeyeceğiniz bir alan olmasını sağlayabilir. Ada mutfaklarda geniş bir alana sahipseniz şıklığı yakalamanız bir o kadar daha kolay oluyor. Ve burada kullanılan parlak granit kaplama zemin harika bir görüntüyü sağlarken halı kullanmanıza bile gerek kalmıyor.

Hazır Mutfak Modelleri : Siyah Beyaz Kırmızı Hazır Mutfak

Hazır Mutfaklarda Siyah Ve Beyaz Modeller
Siyah, Beyaz ve Kırmızı Renkli Hazır Mutfak Fikirleri

Siyah ve beyaz renkleri uyumlu evet fakat araya biraz canlılık katmak isteyenler için parlak vişne çürüğü rengini önerebiliriz. Böylece mutfağınızda daha ferah ve canlı bir hava oluşturabilirsiniz. Renk geçişleri riskli bir konudur. Eğer bunu doğru bir şekilde yapamazsanız hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz olacaktır. Hazır mutfaklarda görerek alma şansınız olduğu için bu riski minimize edebiliyorsunuz.

Hazır Mutfak Modelleri : Yeşil Renk Hazır Mutfak

Yeşil Renk Hazır Mutfak Modelleri
Yeşil Renk Hazır Mutfak Fikirleri Ve Tasarımları

Bu yeşil renkli hazır mutfak modeli küçük mutfaklar için tercih edilebilir. Özellikle yeşil renk küçük mutfaklarda genişlik algısı yaratmada en etkili renklerden birisidir. Siyah renklerle kombine edildiğinde yeşilin hafifliğini dengeleyebiliyorsunuz. Orta ada tezgahın uzantısı şeklideki oturma alanı güzel ve yumuşak bir geçişin sağlamasında etkili olmuş. Renk geçişleri biraz ince düşünmeniz gereken önemli ayrıntılardır.

Hazır Mutfak Modelleri : İkea Hazır Mutfak

İkea'da Birbirinden Şık Hazır Mutfak Modelleri
İkea Mağazı Hazır Mutfak Modelleri

İkea hazır mutfak modelleri arasından yine canlı ve modern tasarımlardan birisi. Beyaz rengin tek kullanılması göz yorucu olacağından ortamın biraz renklenmesi için yeşilin koyu tonlarından dolap kapakları tasarıma dahil edilmiş.

Hazır Mutfak Modelleri : Küçük Mutfaklar İçin Hazır Mutfak

Küçük Mutfak Hazır Dolap Modelleri
Küçük Mutfaklar İçin Hazır Dolaplar

Küçük bir mutfağınız varsa hazır mutfak modelleri tercih etmeniz en mantıklı seçenek olacaktır. Bu sayede o alanda sahip olabileceğiniz maksimum depolama alanı ve kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz. İşte her şeyin bir arada olduğu ama asla karışık ve rahatsız bir görüntü sergilemeyen bir dizayn görüyoruz. Minimal tasarımlara öncelik verilmiş ve ankastre seti yine aynı şekilde abartısız ve ihtiyacı karşılayabilecek şekilde seçilmiş.

Hazır Mutfak Modelleri : Modern Hazır Mutfak

Modern Hazır Mutfak Modelleri
Modern Dolaplar ve Hazır Mutfak Stilleri

Desenli ahşap, siyah ve beyaz renkleri mükemmel bir bütünlük içerisinde. Ankastre set ile de kontrast bir uyum sağlayan bu hazır mutfak modelini mutfağınızda görmek isteyebilirsiniz. Oval davlumbaz metalik parlak bir renge sahipken modern bir tasarım için övgüyü hakediyor. Aynı zamanda tezgah üstü askılıkların daha derli toplu bir mutfakta ne akdar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu