Mutfak Dekorasyonu

Modüler Mutfak Modelleri

Farklı renklerde ve farklı özelliklerde modüler mutfak modelleri. İkea moduler mutfak modelleri, Tekzen modüler mutfaklar ve özelliklerine göre en kullanışlı modüler mutfak modellerinden örnek tasarımlar.

Modüler Mutfak modelleri resim galerisi: Modüler mutfaklar hakkında detaylı bilgi almak için resimlere tıklayarak ileri geri yapabilirsiniz. Her resmin altında o resimle ilgili açıklama bulabilirsiniz.

Modüler mutfak üniteleri, mekanınıza uygun komple bir mutfağa kolayca sahip olmanızı sağlar. Tercihinize göre dolap kulpları, tezgah ve lavabo eklendikten sonra her şey hazır demektir. Hazır olarak satın aldığınız üniteleri bir araya getirmek, yerlerini planlamak mümkündür. Eğer risk almak istemiyorsanız, yeterince vaktim olmuyor diyorsanız akıllıca bir tercih olacaktır.

Modüler mutfaklar, hazır olarak bölümler halinde standart ebatlarda üretilmiştir. Modüllerin bir araya getirilmesiyle işlevsel tasarımlar ortaya çıkar. Mutfakta herhangi bir kargaşaya neden olmadan bir araya getirilebilirler. Mutfaklar üç ana bölümde toplanır. Depolama alanı, pişirme bölgesi, temizleme bölgesi. Farklı şekillerde karşımıza çıkarlar.

  1. Tek Duvar Mutfak Planı: Duvar dibinde paralel şekilde tüm modüller sıralanarak parçaların bir araya gelmesiyle oluşturulur.
  2. U Şeklinde Modüler Mutfaklar: Mutfakta çalışma alanını geniş tutar. Duvar dibi dolaplar saklama alanlarını geniş tutar. Mutfak çalışma alanındaki 4 adım hareket alanı sağlanır.
  3. L Şeklinde Modüler Mutfak : L şeklinde iki duvara yaslı, doğal üçgen oluşur. U ve C şeklindeki mutfaklara göre daha verimlidir. Daha fazla depolama alanı ve aralıksız kullanım alanına imkan sağlar.
  4. Modüler Ada Mutfak: Modern evlerde bir moda halini almıştır. İyi bir kullanım alanı sağlamakla kalmaz estetik bir cazibe katar. Ada mutfaklar öylesine işlevseldir ki aynı anda üç kişinin yemek yapabileceği bir düzenekte dizayn edilir.

Artık evinizin şekline, dekoruna ve tabiî ki de bütçenize göre bir modüler mutfak tercih edebilirsiniz. Sizler için aşağıda resim galerisi hazırladık. Sizlere bir fikir vermesini umuyoruz. Aşağıdaki resimlerden sizin için en uygun olanına yakın bir modeli farklı markaların mağazalarda bulabilirsiniz. İkea, Doğtaş, Kelebek Mobilya sizlere tavsiyemiz olsun. Belki aradığınızı bulmanızda yardımcı olabilrler.

Duvara Dayalı Düz Modüler Mutfak

Duvara Dayalı Düz Modüler Mutfak Fikirleri
Modüler mutfakların duvara dayalı olarak dizayn edilen modellerini inceleyin.

Mutfağınızda bulunduracağınız her modülün birbiri ile çok farklı boylarda olması gerekmiyor. Tek yapmanız gerek farklı boyutları biraz daha çok aynı alanda tutmak. Böylece göze hitabeti daha ağır ve modern gelecektir. Bu taraz duvara dayalı bir modelle daha işlevsel ve kullanışlı bir kullanım alanına sahip olursunuz.

L Şeklinde Modüler Mutfak Modelleri

L Şekli Doğal Üçgen Modüler Mutfak Fikirleri
L Şeklinde Modüler Mutfak Modelleri

Bu modüler mutfak dolapları aynı rengin açık ve koyu tonları ile bezenmiş. Fazla mat renkler kullanıldığı için mutfağın arka fonunda parlak ve sıcak bir turuncu kullanılıyor.Düz ve büyük kapaklı dolaplar daha fazla depolama alanına imkan sağlıyor. Büyük panel dolap kapakları kullanışlılığı ön planda tutan bir tasarıma sahip. Gündelik hayatın yoğunluğunda bu tarz işimizi kolaylaştıran şık mutfaklar önemli görevler üstleniyor.

İkea Modüler Mutfak Dolapları

İkea Moduler Mutfak Modelleri
İkea Markasına Ait Modüler Mutfak Fikirleri Ve Dizaynları

İkeanın bu klasik moddaki modüler mutfak dolapları son dönemin en çok tercih edilen dolap modellerinden birisidir. İtalyan çizgileri ile bezenmiş zarif mutfak dolabı modeli. Pratik ve kullanışlı mobilyalar konusunda İkea’nın çizgisi bir adım önde diyebiliriz. Yoğun iş hayatı ve zamanla olan mücadelenizde İkea’nın modelleri hayat kurtarıcı olabilir.

İkea Modüler Mutfak Tasarımları

İkea Modüler Mutfak Fikirleri
İkea Modüler Mutfak Tasarımları

Modüler mutfak denilince ilk akla gelen markalardan birisi İkea’dır. Farklı tasarımları ve modern çizgileri ile her kesimin hoşuna gidebilecek modüler mutfak dolabı tasarımlarına sahipler. Bir ada mutfak örneği karşımıza çıkıyor. İlk olarak kendinizi böyle bir alanda çalışırken hayal edin. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Çünkü gerçekten bu anlamda ada mutfakların diğerlerine göre büyük avantajları var.

Kahverengi Modüler Mutfak Dolapları

Kahve Rengi Modüler Mutfak Dolap Modelleri
Kahve Rengi Modüler Mutfak Dolap Fikirleri Ve Tasarımları

Kahverengi ve lake beyaz modüler dolaplarla bezenmiş bu mutfak tasarımı arka fonunda siyah fayanslarla kaplı bir duvara sahip. Kaplama kahve ve beyaz dolaplar arasında bir geçiş üstlenirken ankastre set ile de uyum sağlıyor. Kullanılan açık raflar ve arkalarındaki kare desenli siyah duvar güzel bir duvar dekorasyonunu işaret ediyor.

Kırmızı Modüler Mutfak Dolapları

Kırmızı Modüler Mutfak Modelleri
Kırmızı Modüler Mutfak Dolap Modelleri

Kırmızı renkteki modüler mutfak tasarımımızda mutfak dolapları ile uyum sağlayacak füme tezgah tercih ediliyor. Aynı renge hakim davlumbaz da dekorasyonda tamamlayıcı bir yere sahip. Ankastre setinde sadece kullanışlılık ve sadelik hedeflenmiş. Beyaz ve gri desenli parlak zemin modern bir hava estiriyor.

Mat & Modern Modüler Mutfak Dolap Modelleri

Modern Modüler Mutfak Dolabı Tasarımları Ve Fikirleri
Modern Modüler Mutfak Dolap Modelleri

Mat fakat içinize huzur verecek farklı renklerle modüler dolaplarınızın tasarımını güçlendirebilirsiniz. Aydınlatma kullanacağınız alanlar konusunda size yeni fikirler verebilecek bir tasarım. Kare led ışıklar, kahverengi bir tavan dekorasyonu aşağı duvarlara kadar uzanıyor. Bu pastel renkler sarı ve yeşil renklerle açılıyor. Zeminde beyaza yakın bir renk kullanılarak ortam daha ferah bir görüntüye kavuşmuş. Diğer bir husus ise ışıklandırmalar. Açık rafların ve dolap altlarında loş ışıkların ne kadar önemli birer dekorasyon aksesuarı olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Bu gölgelendirme teknikleri tasarımların çizgilerini belli eder.

Simetrik Modüler Mutfak Dolap Modelleri

Simetrik Modüler Mutfak Dolap Fikirleri Ve Modelleri
Simetrik Modüler Mutfak Dolap Modelleri

Kırmızı ve gri renklerde tasarlanan bu modüler mutfak dolapları, dekorasyona genişlik algısı katmak amacı ile turuncu hatlara sahip asma tavan yardımı ile süslenmiş. Asma tavanda turuncu renklerle vurgulanmış yuvarlak hatlar ve dolaplardaki simetrik detaylar hareketlilik katan unsurlar olmuş. Aynı şekilde modüler mutfaklar birbirinden farklı parçalar olduğu için aynı hizada olmadığında bile buradaki gibi uyumlu olabileceği anlaşılıyor.

Feminen Modüler Mutfak Modelleri

Feminen Modüler Mutfak Tasarımları Ve Fikirleri
Feminen Modüler Mutfak Modelleri

Modüler Mutfak Dolabı Modelleri: Modüler mutfak dolaplarında da simetri kullanılabilir. Karşılıklı olarak simetri içerisinde fakat farklı ebatlarda yer alan bu dolaplar, renklendirme ve canlılık katma amacıyla çiçek desenleri ile süslenmiş. U şeklinde tasarlanan dolaplar geniş depolama alanları sağlıyor. Dört adım mesafede her alana ulaşmak işlevsellik anlamında önemli bir özellik. Beyaz parlak zemin tüm detayları daha vurgulu bir hale getirmiş.

Beyaz Mutfak Modüler Mutfak Tasarımları

Beyaz Mutfak Dolapları Modüler Tasarımlar
Beyaz Mutfak Modüler Mutfak Tasarımları Ve Fikirleri

Buradaki örnekte en çok dikkatimizi çeken nokta mutfak alanına göre mutfak yerleşimi kuralı oldu. Bazen mutfaklarımızda kolonlar ve düz olmayan duvarlar başımızın belası durumundadır. İşte burada da duvar çıkıntısının hemen arkasından başlatılan mutfak bir L şeklinde dizayn ediliyor. Yüksek dolaplar büyük bir saklama alanı işlevi görüyor. Bar tipi bir tezgah ile yemek yeme alnı kullanışlılığı ön planda tutuyor. Dar bir alanda birden çok unsur başarıyla yerine getirilmiş.

Modüler Mutfak Fikirleri

Modüler Mutfak Çeşitleri
Modüler Mutfak Fikirleri Ve dizaynları

Yatay ve dikey hatları ile bu modüler mutfak dolapları, tasarımın basit ve hareketsiz kalmasını önlemiş. Fütürist bir model, gelecek temalı bir tasarım. Modanın çizgileri artık abartıyı ve ihtişamı reddediyor. Sade ve işlevsel. İşte bu yüzyılın en çok aranan iki özelliği. Yerdeki ahşap döşemeler halının yerini almış. Dolap kulpları kullanılmamış davlumbaz yerine iki adet havalandırma tüneli kullanılmış. İki büyük sarkıt avize metalin parlak yüzeyini kullanıyor. Neresinden bakarsanız bakın kendi tarzında bir başyapıtı andırıyor.

Vişne Çürüğü Modüler Mutfak

Vişne Çürüğü Modüler Mutfak Modelleri
Vişne Çürüğü Modüler Mutfak Tasarımları Ve Fikirleri

Modüler Mutfak Dolapları: Kırmızı renkteki lake modüler mutfak dolapları koyu renk bir tezgah mermeri ile uyumlu şekilde kullanılmış. Aynı zamanda duvar rengi ve zemin mermer tezgah ile bütünlük sağlayacak şekilde tercih edilmiş.

Fonksiyonel Modüler Mutfak

Fonksiyonel Modüler Mutfak Fikirleri
Fonksiyonel Modüler Mutfak Modelleri

Artık modern mutfaklarda dolaplardan çok dekoratif unsurlar kullanılıyor. Bu depolama alanınızın biraz daha az olmasına neden oluyor fakat mutfağınızın daha ferah bir yaşam alanı olmasına katkıda bulunuyor. Ailenizle hem yemek yediğiniz hem de eğlenceli vakit geçirebileceğiniz dizaynlara sahip mutfaklara evinizde yer verin. Artık eskisi gibi abartının ve ihtişamın değil, kullanışlı, pratik ve sade stillere ağırlık veriliyor.

Tekzen Modüler Mutfak Dolap

Tekzen Modüler Murfak Mobilyaları
Tekzen Modüler Mutfak Dolap Fikirleri Ve Tasarımları

Modüler Mutfak Dolapları Tekzen: Tekzen hazır modüler mutfak dolapları arayanlar için harika seçenekler sunuyor. Çeşitli renk ve desenlerde modüler mutfak modellerinden sizin mutfağınıza uygun olanı tercih edip zahmetsiz bir dekorasyona kavuşabilirsiniz.

Mor Renkli Modüler Mutfak

Mor Renkli Modüler Mutfak Modelleri
Mor Renkli Modüler Mutfak Dolapları Ve Tasarımları

Mor Renk Modüler Mutfak Dolapları: Mor ve ahşabın açık tonları mutfak dolaplarında kullanılabilecek zarif kombinlerden birisidir. Tezgah arkası duvar kaplama ile dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Cam dolaplar genişlik algısını güçlendirirken beyaz zemin ile ferah bir tasarım ortaya çıkıyor.

Sarı Beyaz Modüler Mutfak

Sarı Beyaz Modüler Mutfak Modelleri Ve Tasarımları
Sarı Beyaz Modüler Mutfak Modelleri

Sarı ve beyaz modüler mutfak dolaplarına yakışan renklerden diğer ikisi. Sarı rengin daha koyu ve mat tonlarda olması tasarımınızın daha da ön plana çıkmasına ve daha sıcak görünmesine neden olacaktır. Özellikle ışık almayan alanlarda açık renk tonlarını kullanmak avantajlı olabilir.

Turuncu ve Gri Modüler Mutfak

Turuncu Ve Gri Renklerde Modüler Mutfak Stilleri
Turuncu Ve Gri Renklerde Mutfak Dolabı Fikirleri

Turuncunun koyu tonu ile koyu gri renk harika bir uyum sağlıyor. Mutfak tasarımında canlı ve sıcak renkleri tercih etmek isteyenler için güzel bir seçenek. Aynı zamanda modüler dolaplarınızın birbiri ile ayrımını sağlayacak iki keskin renk.

Yeşil Beyaz Modüler Mutfak

Yeşil Beyaz Modüler Mutfak Dizaynları Ve Modelleri
Yeşil Beyaz Modüler Mutfak Fikirleri Ve Tasarımları

Modüler mutfak dolapları için farklı boyutlar kullanmanın yanı sıra farklı renkler de kullanarak modülleriniz arasındaki farklılığı göz önüne çıkartabilirsiniz. Bu sayede daha şık tasarımlara imza atacağınızdan emin olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu