Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dizaynları İle Stilinizi Konuşturun

Göz alıcı ve muhteşem mutfak dizaynları. Farklı renklerde ve farklı özelliklerde mutfak dizaynı örnekleri. Sizlerde mutfağınızı göz alıcı ve modern bir hale getirmek istiyorsanız bu modellerden birini seçebilirsiniz. Küçük ve büyük mutfaklar için farklı dizayn önerileri bulunmaktadır.

Mutfak Dizaynları resim galerisi: Küçük resimlere tıklayarak mutfak dizaynları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Mutfak dizayn örneklerini tam sayfada ve full hd kalitede inceleyebilirsiniz.

Mutfak dizaynı son derece önemli bir konu. Özellikle biz bayanların uzun zamanlarını geçirdiği mutfak, tasarımı ve dekorasyonu ile kendimizi rahat ve huzurlu hissedebileceğimiz bir havaya sahip olmalı. Böylece sevdiklerimizle paylaşacağımız her bir lokmanın lezzetine bir kat daha katmış olacaksınız.

Dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi mutfağın kullanım alanının size en verimli hizmeti verecek şekilde tasarlanmasıdır. Dizayn üzerinde yapılacak hataların bazen geri dönüşü zor olacağı için yerleşim planı üzerinden defalarca geçmeli ve tamamen emin olduktan sonra son halini vermelisiniz.

Bazı önemli ipuçlarına hakim olursanız çok daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde anlatmaya çalışacağız.

  1. İleriyi Düşünün. Mutfaklarda ideal bir şekil yoktur. İster U şeklinde ister L şeklinde olsun, tüm mutfaklarda hareket alanı 3 ile 6 adım arasında olmalıdır. Bazı isteklerinizden vazgeçmeniz, ileride daha rahat çalışabileceğiniz bir ortama zemin hazırlar.
  2. Dolaplarınızı Geniş Tutun. Her ne kadar estetik dolaplar isteseniz de onları geniş tutmanız sizin yararınıza olacaktır. Sıkışık bir depolama yeri mutfaktan verim alamamanıza neden olur.
  3. Işıklandırmayı Elinizden Geldiğince Kullanın. Mutfakların en önemli dekoratif aksesuarlarından sarkıt lambaları kullanmayı düşünün.
  4. Beyaz Eşyalarınızın Konumu. Buzdolabı, bulaşık makinası veya kahve makinası eliniz altında olacak şekilde konumlandırmak kullanım kolaylığı sağlar. Elektrik ve su tesisatının görünmeyecek şekilde fakat arıza durumlarında kolaylaca ulaşılabilecek şekilde konumlandırılması gerekir. Kabloların ortalıkta görünmesi hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Mutfak Dizaynları : Açık Bar Mutfak

Açık Bar Mutfak Dizaynı Ve Modelleri
Açık Bar Mutfak Dizaynı Ve Tasarımı

Açık Mutfak Dizaynı: Harika ve modern bir mutfak dizaynı görseli. Tasarımda büyük dekoratif amaçlı bir masa yer alıyor. Aynı zamanda kullanım için oldukça geniş bir alan da sağlıyor. Doğal ahşaplar ile rustik akımın etkileri hissediliyor.

Mutfak Dizaynları : Ada Mutfak Dizaynı

Ada Mutfak Rustik Dizayn
Ada Mutfak Dizaynları Ve Fikirleri

Ada mutfak tezgahında kullanılan ahşap ve beyaz aksamlar mutfak dolapları üzerine de taşınıyor. Dolapların çizgisel ve düzenli bir hat takip ediyor olması dekorasyona modern bir hava katıyor.

Mutfak Dizaynları : Ahşap Mutfak Dizaynı

Mat Renklerde Mutfak Modelleri
Mat Renklerin Mutfaklarda Kullanımı

Mutfak dizaynı için modası hiç geçmeyecek olan neredeyse artık klasik olmuş olan bir tasarım. Yıllarca önce de modern bir görüntü sergilerken bu gün de ankastre set ile uyum içerisinde kullanılabiliyor.

Mutfak Dizaynları : Geniş Mutfak Dizaynı

Endüstriyel Tasarımlar Ve Metalik Desenler
Metalik Mutfak Dekorasyonu

Bu mutfak dizaynı endüstriyel bir tasarımla rüstik bir tasarımın karışımı ile elde edilmiş bir dekorasyona sahip. Her iki tarzın bir araya getirilmesi için modern ahşap detaylar kullanılıyor.

Mutfak Dizaynları : Harika Mutfak Dizaynı

Çağdaş Mutfak Tasarımları Ve Mutfak Dolapları
Çağdaş Mutfak Modelleri

Mutfağınızın dizaynı için mutfak dolapları ve mobilyaların kullanımının yanı sıra aydınlatma unsurlarının da kullanımı son dere önemlidir. Doğru aydınlatma ile kötü bir tasarımı bile harika bir yapıya çevirebileceğinizi unutmayın.

Mutfak Dizaynları : Küçük Mutfak Dizaynı

Küçük Mutfak Dizaynında Dolap Modelleri
Küçük Mutfak Dizayn Fikirleri

Küçük mutfaklarda ada tezgah kullanacak alan sahipseniz eğer bu sizin için büyük bir avantaş olabilir. Bu şekilde bir mutfak dizaynı ile hem fazladan masa bulundurma ihtiyacından kurtulmuş olacaksınız hem de kullanım alanınızı bir kat daha arttıracaksınız.

Mutfak Dizaynları : Küçük Mutfaklar İçin Dizayn Fikirleri

Küçük Mutfak Modern Dizaynlar
Küçük metrekare alanlarda mutfak tasarımları

Küçük Mutfaklar İçin Dizayn Fikirleri: Bu mutfak tasarımı modüler dolaplarla alanın küçüklüğünü örtücü şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda bir yarım kolon yardımı ile mutfağın oturma alanından ayrılması sağlanıyor. Mutfak dizaynı için dikkat edilmesi gerek bir diğer husus ise alan ayrımı yapılırken rengin faklı tonlarda seçilmesidir.

Mutfak Dizaynları : Döner Tezgah Mutfak Dizaynı

Döner Tezgah Mutfak Modelleri
Döner Tezgah Tasarım Ve Öneriler

Mutfağınızın dizaynında ufak değişiklikler ile mekan ayrımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu mutfak dizaynı tavan üzerindeki hatlarla uyum bir şekilde mutfağı diğer kısımlardan ayırmak amacı ile oval bir uzantı eklenerek tasarlanmış.

Mutfak Dizaynları : Işıklandırmalı Mutfak Dizaynı

Mutfaklarda Işıklandırma Fikirleri
Mutfaklarda Işıklandırma Modelleri

Modern mutfak dizaynı için aydınlatmayı yerinde ve doğru şekilde kullanmanız gerekiyor. Bu tasarımda aydınlatma unsurları oldukça iyi seçilmiş. Siz de bu örnekten fikirler edinerek kendi mutfak dizaynınızda farklılıklar yapabilirsiniz.

Mutfak Dizaynları : Mermer Detaylı Mutfak Dizaynı

Mermer Detayları Ve Mutfak Tasarımları
Mermer Detayları Ve Mutfak Modelleri

Mutfaklarınız sizin en çok vakit geçirdiğiniz alanlardır. Bu nedenle mutfağınızın dizaynında değişiklikler yaparken size rahat hissettirecek ve içinizi huzurla dolduracak renkleri tercih etmeye çalışın.

Mutfak Dizaynları : Pastel Renk Mutfak Dizaynı

Mutfaklarda Kullanılacak Renklerin Seçimi
Mutfaklarda Pastel Renklerin Kullanımı Ve Tasarıma Etkisi

Dizaynınızda modern çizgilere yer vermek istiyorsanız duvar kaplamalarına bir göz atmanızı öneriyoruz. Modern bir mutfak tasarımı için duvar kağıtları, renkli ve geometrik şekillere sahip oturma aparatları ve farklı duvar kaplamaları kullanabilirsiniz.

Mutfak Dizaynları : Asma Tavan Mutfak Dizaynı

Mutfak Asma Tavan Çeşitleri Ve Dizaynları
Mutfak Asma Tavanların Dekorasyona Etkisi

İtalyan konsept mutfak dizaynı ile Amerikan mutfak tasarımının karışımı ile yeni bir tasarım ortaya çıkarılmış. Farklı geometrik unsurların uyumlu bir şekilde kullanılması sonucu güzel bir model meydana gelmiş. Yine aynı şekilde asma tavan dekorasyonu mutfağın havasını değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu