Mutfak Dekorasyonu

Rengarenk Mutfak Boyalarını Keşfedin

Rengarenk mutfak boyaları ile mutfağınızı göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Mutfak boyaları içerisinde mutfak dolapları, mutfak duvar boyası örnekleri bulunmaktadır. Sizlerde bu örneklerden esinlenerek mutfağınızı boyayabilirsiniz.

Mutfak Boyaları fotoğraf galerisi: Mutfak boyası renklerini daha yakından incelemek ve fikir sahibi olmak için alt kısımdaki küçük fotoğraflara tıklayabilir ve ileri geri yaparak resim galerisini gezebilirsiniz.

Alternatifi Bol Mutfak Renkleri

Mutfaklarda birbirinden güzel renk paletlerini kullanarak hayatınıza renk katın. İster klasik olsun, ister modern,  mutfak renkleri  size birbirinden güzel alternatifleri sunuyor. Mavi, yeşil, kırmızı hatta sarı renklerde farklı hayal dünyalarının kapılarını sonuna kadar aralayabilirsiniz.

Mutfak Boyalarında En Güzel Rengi Siz Belirleyin

Uyumlu bir kontrast yakaladığınızda nötr renklerin patlamasına şahit olabilirsiniz. Beyaz renk tonlarında bile harika bir görüntü yakalamak hayal değil. Galerimizde yayınladığımız örneklere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Klasikten çağdaş modellere kadar tüm mutfaklardaki harika renk uyumlarına hayran kalacaksınız.

En sevdiğiniz tonların karışımını en güzel şekilde yapabilmeniz için önemli bir tecrübeye sahip olmanız gerekiyor. Çünkü uyumu yakalamak gerçekten zor ve incelik isteyen bir iştir. En ufak aksesuarınızdan duvarlarınıza kadar hatta buna zemini de dahil edersek tüm alanın bir uyum göstermesi gerekir. Abartılı bir durumda tüm planlarınız bir anda alt üst olabilir.

Mutfak Boyaları İle Renkli Mutfaklar Oluşturun

Renkli mutfaklar siz daha yemeklerinizi hazırlarken iştahınızın bir kat daha artmasına neden olabilecek şirin ve sıcak bir ortama kavuşmanızı sağlayabilir. Rengarenk mutfak dolapları, mobilyaları ve aksesuarları ile birbirinden güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli mutfak dolapları ilk etapta tercih edebileceğiniz dekoratif unsurların başında geliyor. Farklı renk ve tasarımda mutfak dolapları ile mutfağınıza canlılık ve şıklık katabilirsiniz. Eğer renkli dolaplar size göre değilse aksesuarlarınızı renkli seçebilirsiniz.

Örneğin mutfak lambalarınızda farklı ve canlı renkler kullanabilir veya canlı renklere sahip vazolardan yararlanabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise duvar tavan ve zemin üzerinde yapabileceğiniz değişiklikler. Mutfağınızın bir duvarında veya tavan renginde canlı seçenekler kullanabileceğiniz gibi son zamanlarda sık tercih edilen renkli mutfak zemin tasarımlarından birini de tercih edebilirsiniz.

Mutfak Boyaları : Mavi Renk Mutfak Boya Renkleri

Mavi Renk Klasik mutfaklar
Mavi Renk Mutfak Dolap Modelleri

Ben mutfağımın rengarenk olmasını istiyorum diyorsanız bu şirin tasarım sizlere ilham verebilir. Rengarenk tezgah arkası fayanslar ve mavi renkli rüstik mutfak dolapları ile çok canlı ve hareketli bir mutfak tasarımı.

Mutfak Boyaları : Mat Renk Mutfak Boya Renkleri

Mat Renklerde Mutfak Modelleri
Mat Renklerde Mutfak Boyaları

Mat renkler mutfak dekorasyonu için sık tercih edilen ve zarif bir görünüm elde etmenizi sağlayan renklerdir. Görseldeki gibi mutfak dolabı zemin ve diğer alanlarda kullanacağınız mat renklere zıt olarak aydınlatma tasarımında canlı renkler kullanmanız hoş bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Mutfak Boyaları : Modern Mutfak Tasarımları

Modern Mutfaklarda Renk Seçimi Ve Örnekleri
Modern Mutfaklarda Renk Uyumu

Modern bir mutfağa sahip olmanız onu soluk ve cansız renklerle bezemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Öncelikle mutfak tezgahlarınızda renklendirme yapmayı düşünebilir, yeterli gelmeyeceğini düşündüğünüz takdirde mutfak masası ve sandalyelerinizle bu renklerin daha da canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfak Boyaları : Geometrik Boyama Stili

Mutfaklarda Modern Renkleri Kullanmak
Mutfakları Modern Boya Renkleri İle Boyamak

Bu mutfak modelimizde tüm renklendirmeler uyum içerisinde yapılmış. Mutfak dolapları, mutfak masası ve mutfak penceresi aynı renkte seçilirken, tezgah arkası geometrik şekilli fayanslar içerisinde halı ve lamba ile aynı renkler kullanılıyor. Aynı zamanda mutfak duvarlarında yer alan yeşil renk mutfak tezgahında da kullanılarak mükemmele yakın bir uyum elde ediliyor.

Mutfak Boyaları : Mor Renk Mutfak Boyası Renkleri

Mutfaklarda Mor Renk Boası Kullanmak
Mutfakları Mor Renk İle Boyamak

Mor rengi mutfak duvarı için herkes kullanamayabilir. Açıkcası cesaret isteyen bir olay. Fakat koyu tonları ile bu görselde de olduğu gibi açık renkli mutfak dolapları mükemmel bir uyumu yakalamanızı sağlayabilir.

Mutfak Boyaları : Rengarenk Tasarımlar

Mutfakların Rengarenk Boyalarla Süslenmesi
Hayalperest Ve İlginç Renk Seçimleri

Amerikan mutfak severler için bu renkli ve sıcak tasarımı önerebiliriz. Mutfağın ana bileşenleri sade ve tek renkte olmasına rağmen dekoratif unsurlar ve mutfak aksesuarlarının renkli ve çeşitli olması, sempatik bir mutfak tasarımı elde etmenize olanak tanıyacaktır.

Mutfak Boyaları : Desenli Mutfak Boyası

Desenli Ve Rengarenk Mutfak Dolapları
Desenli Ve Rengarenk Mutfak Duvarları

Mutfak dolaplarında kullanacağınız düz renkler sizin tarzınızı yansıtmıyorsa farklı desen ve şekillerde mutfak dolapları kullanabilirsiniz. Kullanacağınız tasarımda dolaplar üzerindeki şekil ve desenlerin mutfak dekorasyonuna uyum olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Mutfak Boyaları : Rustik Köy Mutfakları

Mutfaklarda Değişik Renklerle Güzel Bir Mutfak Dekorasyonu
Farklı Renklerde Köy Mutfakları

Yine rustik bir mutfak tasarımı ve canlı renkler kullanılarak dekore edilişini görüyoruz. Bu tasarımda özellikle sarı renkli mutfak pencereleri ön plana çıkıyor ve daha geniş, sıcak bir doku ortaya çıkmasını sağlıyor.

Mutfak Boyaları : Duvarların Farklı Renklerde Boyanması

Tek Duvarda Farklı Renkli Desenler
Mutfaklarda Tek Bir Duvarın Farklı Renklerde Boyanması

Mutfak duvarınızda yapacağınız renklendirmeler diğer unsurlarla aynı renge sahip olmak zorunda değil. Fakat kullandığınız renklerin mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı kontrast bir uyum oluşturmasına özen göstermelisiniz.

Mutfak Boyaları : Mutfağı Geniş Gösteren Renkler

Mutfağa En Çok Yakışan Renk Tonları
Mutfağa Yakışan Renkler

Mutfak tezgahınız ve mutfak dolaplarınız ile uyumlu renkte bir mutfak masasına sahip olmanız renkli ve canlı bir mutfak tasarımı elde etmenizi sağlayacaktır. Görseldeki gibi mutfağınıza genişlik algısı katacak sarı renkli mutfak sandalyeleri de kullanmanızı öneriyoruz.

Mutfak Boyaları : Mutfak Zeminini Boyamak

Mutfak Zeminlerinde Farklı Renklerin Kullanılması
Mutfak Zeminlerinde Kullanılabilecek Renkler Ve Desenler

Mutfağınızda renklendirmeyi sadece duvar, dolap ve aksesuarlar üzerinde yapmanız gerekmiyor. Farklı alanlara da el atabilir böylece modern bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Örneğin bu görselde harika renkli mutfak zemini kullanılarak modern bir mutfak görünümü elde ediliyor.

Mutfak Boyaları : Moduler Mutfaklarda Sarı Renkler

Mutfakta Sarı Renklerde Dekorasyon Fikirleri
Sarı Renk Mutfak Dolabı Kullanımı Ve Uyumu

Renkli modüler mutfak dolapları modelleri ile hem tasarımınıza değişiklik katabilir hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Görseldeki gibi bir mutfak modeli kullanmanız ise herkesin sizin mutfağınızdan bahsetmesine neden olacaktır.

Mutfak Boyaları : Komple Sarı Renk

Mutfak Dolap Ve Duvarlarında Sarı Renk Kullanımı Ve Uyumu
Mutfak Dolap Ve Duvarlarında Sarı Renk Seçimi

Eğer sarı rengi seviyorsanız ve mutfağınız için kullanmayı düşünüyorsanız bu örnekten yararlanabilirsiniz. Fakat mutfak dolabı renginiz ile aynı renkte bir duvar boyası kullanmamaya özen gösterin. Bu durum mutfağınızın kötü görünmesine neden olabilir.

Mutfak Boyaları : Mutfaklarda Canlı Renkler

Mutfak Zeminlerde Ve Duvarlarında Sarı Renk Uyumu
Mutfaklarda Sarı Ve Siyah Renklerin Duvar Ve Zeminlerde Kullanımı

Bu modern renkli mutfak bizim en beğendiğimiz modellerden birisidir. Renk uyumu öyle güzel elde edilmiş ki mutfağa girdiğinizde size nasıl bir canlılık katacağını hissedebiliyoruz. İçinizi açan bir mutfak için cıvıl cıvıl renk tonlarını kullanmak için güzel bir örnek sergilenmiş.

Mutfak Boyaları : Soft Renkler

Soft Renk Mutfak Mobilyaları Ve Renk Tonları
Mutfakların Soft Renklerde Boyanması

Mutfak dolabınızda ve diğer unsurlarda kullanacağınız renkleri parlak tonlarda seçmeniz daha renkli bir tasarıma sahip olmanızı sağlayacaktır. Özellikle parlak yani lake veya high gloss renkli mutfak dolapları dekorasyonunuza bir miktar daha fazla hareketlilik katacaktır.

Mutfak Boyaları : Turuncu Mutfak Boyası

Turuncu Renk Mutfak Dolabı Ve Beyaz Tezgah
Turuncu Rengin Mutfaklarda Kullanımı

2 Turuncu rengi en iyi kombinleyebileceğiniz renk beyazdır. Özellikle mutfak için kullandığınızda bu iki renk mutfağınıza inanılmaz bir ferahlık katacaktır. Yaz aylarının canlı renklerini tema alan bu mutfak, örnek olarak kullanabileceğiniz bir modeldir.

Mutfak Boyaları : Turkuaz Mutfak Rengi

Beyaz Mavi Konsept Mutfak Renk Modelleri Ve Uyumu
Beyaz Mavi Konsept Mutfak Renk Uyumu

Beyaz renk ağırlıklı bir mutfağınız varsa ve tasarımınıza biraz renk katmak istiyorsanız turkuaz rengi sizin aradığınız renk olabilir. Bu rengi mutfak duvarı üzerinde bir bölümde kullanabilir ayrıca diğer aksesuarlarınızda ve mutfak mobilyalarınızda da tercih edebilirsiniz. Mutfağınıza canlılık katabilmek için sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Mutfak dolapları arkasında yine dolap renkleri ile uyumlu bir duvar boyası kullanarak kontrast uyumu yakalayabilirsiniz.

Mutfak Boyaları : Soft Mutfak Rengi

Mutfaklarda Beyaz Renk Modelleri, Örnekleri
Mutfaklarda Beyaz Renk Uyumu Ve Tasarımları

Açık ve soft renkler mutfağınızda zarif bir tasarım arıyorsanız tercih edebileceğiniz renkler arasında. Birbiri ile yakın renkler tercih edebileceğiniz gibi zıt ve farklı renkli mutfak dolapları ile de harika bir mutfak tasarımına sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu