Mutfak Dekorasyonu

Siyah Mutfak Modelleriyle Asaleti Yakalayın

Zengin ev stilleri içerisinde siyah mutfak seçeneklerini değerlendirmeden karar vermeyin. Siyah bir boya ile mutfak mobilyalarınızda, aksesuarlarınız da hatta duvarlarınızda bir çok renk kombinasyonu bulunuyor.

Siyah Mutfak modelleri resim galerisi: Siyah mutfak örneklerini daha yakından incelemek için alt kısımdaki küçük resimlere tıklayabilirsiniz. Galeride ileri geri yaparak tüm modellere göz atabilirsiniz.

Siyah Mutfak Tasarımları

Renkler arasındaki geçişler ve gölgelendirme tekniklerini mutlaka inceleyin. Boğucu ve rahatsız edici bir sonuçla karşılaşmak istemeyiz.

Dünyaca ünlü tasarımcıların renklerle nasıl harikalar yaratılabileceğini görmeniz gerekiyor. Tamamen koyu renklerin hakim olduğu bir yeri hayal etmek bile bizi korkutabilir. Ama doğru teknikler uygulandığında bu durumun tam tersi ile karşılaşacaksınız.

Mutfak renk fikirlerinden yoksunluk elbette cesaretinizi kıracak bir husustur. Siyahın negatif etkilerinden çekinerek bu rengi kullanmak istemeyebilirsiniz.

Siyah Mutfak Dolapları

Siyah mutfak dolaplarının büyük pencereli ve bol ışık alan bir yerde olması güzel bir sonuç almak için önemlidir. Pencereniz küçük ve ışık alamayan bir konumdaysa, beyaz bir tezgah, masa ve sandalye kombinasyonu ortamı yumuşatabilir. Siyah mutfak dolapları aynı zamanda ahşap desenlerle, doğal taş motifleri ve metal malzemelerle uyumu söz konusudur.

Cam aksesurlarlar, metalik beyaz eşyalar parlak yüzeylere sahip siyah dolaplara derinlik katar. Mutfak dolabı modelleri siyah beyaz renklerle birlikte harika tasarımların ortaya çıkmasını sağlayabiliyor. Bu zıt renklerin uyumu herkes tarafından bilinen ve kabul edilen bir durum. İkili renklerin mutfak dolaplarında kullanılması ise modern ve lüks bir dekorasyonun elde edilmesini sağlıyor.

Mutfak mobilyalarınız için siyah tonlarda bir tercih yapmayı düşünüyorsanız mümkün olduğunca fazla görsel inceleyerek kendi tarzınıza en uygun tasarımı bulmaya çalışabilirsiniz. Böylece araştırma esnasında yeni fikirler edinebilir belki de aklınızda olan tasarımın çok daha farklı olanı ile mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Siyah renkli mutfaklar için örnekler arasında biraz araştırma yaptık ve sizlere her kesime hitap eden, şık modern, klasik ve moda olan mutfak dolabı modelleri arasında seçimler yaptık. sizin için hazırladığımız galeriyi inceleyebilir ve yeni fikirlere yelken açabilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dolabı

Mutfakta Farklı Renklerin Kombinasyonu
Siyah Beyaz Dolaplarda Renk Karışımları

Mutfağınızda kullanacağınız siyah ve beyaz mutfak dolaplarını çok farklı renklerle de kombinleyebilirsiniz. Bu örnekte de gördüğünüz gibi mutfak dekorasyonunda yeşilin koyu bir tonu farklı bir duvar üzerinde kullanılıyor. Mutfağın daha sıcak ve ferah görünmesine de olanak tanıyacak bu ayrıntıyı siz de kullanabilirsiniz.

Siyah Renk Endüstriyel Mutfaklar

Siyah Endüstriyel Mutfak Modelleri
Siyah Endüstriyel Mutfaklar

Tavanından tabanına kadar siyahlarla donanmış bu mutfak modeli, bir rengin tüm tonlarının güzelliğini ortaya çıkarıyor. Tavanda kullanılan dalgalı siyah tonları yerini daha soft bir siyaha bırakıyor. Led tavan aydınlatmalar güzel bir gölgelendirme unsuru oluyor. Büyük siyah davlumbaz, ada mutfağın merkezinde konumlandırılıyor. Açık mutfak tezgahları ve gri renk tonlarındaki ankastre setiyle siyah en güzel şekilde tema oluşturuyor.

Siyah Mutfak Tasarımlarında Kırmızı Duvar Rengi

Kırmızı Renklerle Uyumlu Diğer Renkler
Kırmızı Rengin Diğer Renklerle Uyumu

Mutfak dolaplarınızda kullanacağınız siyah ve beyaz renklerin belli bir sıralamayı takip etmesi gerekmiyor. Bir alanı siyah diğer bir alanı ise beyaz şekilde tasarlamak modern bir çizgiyi yakalamanızda size fayda sağlayacaktır. Bu örnekteki gibi bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Mutfaklara Siyah Ve Beyaz İle Uyumlu Renk Fikirleri
Mutfaklara Siyah Ve Beyaz İle Uyumlu Renkler

Mutfak dolaplarınızda kullanacağınız siyah ve beyaz renkleri diğer dekoratif unsurlar ile bütünlük içerisinde kullanmaya özen gösterin. Kullanacağınız aydınlatma unsuru ve mobilyalarda da yine aynı renkleri tercih edebilirsiniz.Parlak zeminler bir porselen tabağı andırıyor. Yine saydam cam şeklindeki sandalyeler bir ahengi oluşturuyor.

Siyah Mutfaklarda Büyük Pencere Tasarımları

Büyük Pencereler Ve siyah Beyaz Mutfak Modelleri
Büyük Pencereler Ve siyah Beyaz Mutfak Fikirleri

Siyah ve beyazı geçiş alanları yaratarak kullanmanız harika bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu görselde zeminden mutfak dolaplarına ve tavana kadar bu geçişin harikulade bir şekilde yapıldığını görebiliyoruz. Sarı renkli ahşap masa sandalye takımı renksiz bir alanın rengi pozisyonunda. Çokta güzel durduğunu belirtelim.

Siyah Mutfaklarda Siyah Ocak ve Metalik Davlumbaz Kombini

Siyah Ocak Metalik Modern Davlumbaz Fikirleri
Siyah Ocak Metalik Modern Davlumbaz Modelleri

Beyaz mutfak dolapları için koyu renkli ankastre seti kullanmanız harika bir tasarımı da beraberinde getirebilir. Özellikle siyah renk ocak ve mutfak tezgahı beyaz mutfak dolapları ile güzel bir uyum sağlayacaktır.

Siyah Mutfak ve Sarı Koltuklar

Mutfaklarda Siyah Ve Sarı Renk Kullanımı
Mutfaklarda Siyah Ve Sarının Uyumu

Parlak renklerde mutfak dolapları daha modern bir mutfağa sahip olmanıza olanak tanıyabilir. Dekorasyonunuza renk vermek amaçlı diğer unsurlarda görseldeki gibi sarı renkli dekoratif unsurlara yer verebilirsiniz.Bar tipi sandalyeler ve kibar bir orta alan tezgahı nazik bir yapının iyi düşünülmüş parçalarıdır.

Antik Desenli Siyah Beyaz Mutfak

Antik Desenli Siyah Beyaz Mutfak Modelleri
Antik Desenli Siyah Beyaz Mutfak

Bu görselde eskitme beyaz mutfak dolaplarının arka fonunda siyah granit tezgah ve duvar kaplaması kullanılarak mutfağın hoş bir tasarıma sahip olması sağlanmış. Siyah renk o bölgede derinlik algısı yaratıyor.

İkea Siyah Mutfak Tezgah Modelleri

İkea İle Beyaz Dolap Siyah Tezgah Fikirleri
İkea İle Beyaz Dolap Siyah Tezgah Modelleri

İkeanın tasarımları mutfak dolaplarında şık seçenekleri bizlere sunuyor. Tezgah altı dolapların siyah renkte rüstik bir görünüm sağlıyor. Tezgah arasında beyaz kareli fayanslar güzel bir detayı oluşturuyor.

Siyah Mutfak ve Metalik Renkler

Metalik Ankastre Ve Siyah Mutfak Dolapları
Metal Renk Ve Siyah Mutfak Dolapları

Siyah renk mutfak dolapları parlak metal akşamlarla kullanıldığında harika görünüyor. Duvar ve zeminde farklı tonlar da tercih edilebileceği gibi mutfak mobilyasının renkleri de kullanılabilir.

Füme Siyah Mutfak Modelleri

Füme Rengi Mutfakta Siyahla Kullanımı
Füme Rengi Mutfakta Siyahla Uyumu

Mutfak dolapları siyah beyaz renklerde seçildikten sonra diğer alanlarda farklı renkler kullanılabilir. Bu görseldeki gibi füme ve gri renklerde farklı mobilyalar kullanılarak dekorasyona ferahlık katılabilir.

Siyah Mutfak Dolapları ve Kırmızı Aksesuarlar

Siyah Mutfak Dolapları Ve Kırmızı Akseuraları Uyumu
Siyah Mutfak Dolapları Ve Kırmızı Akseuralar

Siyah mutfak dolapları üzerinde beyaz çizgisel hatlar kullanmak da şık bir tasarıma sahip olmanıza olanak tanıyabilir. Ayrıca duvar rengi yine beyaz seçilerek kontrast uyum ve geçişler sağlanmış olacaktır.

Özel Siyah Mutfak Tasarımı

Joao Patris Siyah Mutfak Modeli Ve Dkorasyon Fikirleri
Joao Patris Siyah Mutfak Tasarımı

Son moda lüks mutfak modellerinden biri. Mutfak ortasında kullanılan masa ve sandalyelerin siyah ve beyaz ayrıntıları yine dolap renkleri ile harika bir uyum yakalıyor. Mutfağın bir duvarının açık renkte bir mermer ile kaplanması mutfağa doğal bir hava katıyor. Joao Patris tarafından Rio De Jenerio’da tasarlanan harika bir mutfak modelinden fikirler ediniyoruz.

Vizyon Siyah Beyaz Mutfak Tasarımı

Vizyon Siyah Beyaz Mutfak Modelleri
Vizyon Siyah Beyaz Mutfak Tasarımı Ve Fikirleri

Son yıllarda ada mutfaklar popüler olurken siyah ve beyaz renkler başı çekiyor. Arka fonda beyaz mutfak dolapları kullanılırken ön kısımda siyah ada tezgah ile harika bir bütünlük sağlanıyor. Ayrıca duvar renginde bej renginin koyu tonlarını kullanarak tasarımınızda hareketliliği sağlayabilirsiniz.

Özel Siyah Mutfak Tasarımı Ve Fikirleri

Maxwell Macbridge Siyah Mutfak Modelleri
Maxwell Macbridge Siyah Mutfak Tasarımı Ve Fikirleri

Mutfak için tüm alanda beyaz renk kullanmak göz yorucu bir dekorasyonun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle gözlerinizi dinlendirecek renkli alanları dolaplarınıza veya diğer kısımlara eklemeyi ihmal etmeyin. Dünyaca ünlü tasarımcı Maxwell Macbridge’nin stilinden fikirler ediniyoruz.

Özel Tasarım Siyah Mutfak Modelleri

Lorenzo Castil Siyah Mutfak Tasarımları Ve Fikirleri
Lorenzo Castil Siyah Mutfak Modelleri

Lorenzo Castillo, özel siyah lake dolaplara sahip olan bu erkeksi Madrid mutfağını tasarladı. Parlak ve kahverengi tonlarındaki tezgah, bar sandalyeleri gibi modern eşyalar ile olabildiğince ferah bir ortam düşünüldü.

Ünlülerin Siyah Mutfak Tasarımları

Ünlülerin Siyah Mutfak Modelleri
Ünlülerin Siyah Mutfak Tasarımları

Rustik bir mutfak tasarımı arayanlar için ideal bir tasarım. Siyah rengin çok boğucu olacağını düşünüyorsanız siyaha yakın koyu renkleri de tercih edebilirsiniz. Coldplay’in ünlü gitaristi Jonny Buckland için dizayn edilen mutfak, doğal malzemeleri modern kaplamalarla harmanlıyor.

İkea Siyah Mutfak Modelleri

İkea Siyah Mutfak Tasarımları
İkea Siyah Mutfak Modelleri

İkeanın yeni mutfak dolabı modelleri arasında bu tasarım fazlası ile dikkat çekiyor. Ultra modern tasarımlara da portföyünde yer vermeye başlayan İkea, mutfak dolabı modelleri için inceleyebileceğiniz bir ve size cazip seçenekler sunabilen bir marka.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu