Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Duvar Kağıdı Stilleri : 18 Muhteşem Model

Mutfak duvar kağıdı ile mutfaklarınız farklı bir boyut kazanırken, hem zarif hem de şık bir alana sahip olacaksınız. Farklı renklerde ve tasarımlarda mutfak duvar kağıtları. 18 farklı model içerisinden seçim yapmak kolay olmayacak.

Mutfak Duvar Kağıdı resim galerisi: Mutfak duvar kağıdı örneklerini daha yakından incelemek için küçük resimlere tıklayabilirsiniz. Mutfak duvar kağıtlarını full hd olarak görüntüleyebilir ve alt kısımlarından açıklamaları okuyabilirsiniz.

Mutfak duvar kağıtları ile mutfaklarınızda harika dekorasyon ve tasarımlara imza atabilirsiniz. Her renk ve desende bulabileceğiniz mutfak duvar kağıdı modelleri evinizde otururken internet üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı kaplama işlemini kendiniz yapabilirseniz, binlerce renk ve desen içerisinden mutfağınıza yakışacak olanı seçip hemen işe koyulabilirsiniz.

Koçtaş, tekzen, hepsiburada gibi internet sitelerinden temin edilebilir. Üstelik modelleri ve fiyatları konusunda kendinize uygun seçeneği bulmanız son derece kolay. Aldığınız malzemelerin boyutlarını iyi öğrenin ve uygulayacağınız alandan bir miktar daha fazla almaya çalışın. Böylece uygulama alanında ortaya çıkabilecek herhangi bir aksaklığın da önüne geçmiş olacaksınız. Bu nedenle odanız kaç metrekare alana sahip olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kağıtlar belli ebatlarda metrekare cinsinden satılmaktadır. Bu nedenle hesaplanması çok kolay olacaktır.

Duvara uygulama yapmadan önce duvar zemininde pürüzler olmamalıdır. Temiz bir zemin üzerinde uygulanması gerekiyor çünkü toz veya pürüzler ileride kağıdın deforme olmasına hatta sökülmesine neden olabiliyor. Özel olarak size yapıştırıcı verilecektir. Bu toz halindeki yapıştırıcılar suyla karıştırıldığında lapa bir kıvama geliyor. Kutusunun üzerinde ne kadar tozun ne kadar suyla karıştırılması gerektiği yazıyor. Suyla tozu karıştırdıktan sonra fırça yardımıyla kağıdın arkasına boya yapar gibi sürülür. Ve desenleri birbiriyle denk gelecek şekilde sırayla yukarıdan aşağıya doğru duvara yapıştırılır. Oldukça basit ve sizin de yapabileceğiniz bu uygulama hem pratik hem de ucuz bir yöntemdir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise mutfakta kullanacağınız duvar kağıdının hangi alanda kullanılacağına göre suya dayanıklı olup olmayacağını belirlemek. Tezgah arkası duvar kağıtları arasından bir tercihte bulunacaksanız su geçirmez özellikte ve silinebilir olmasına özen göstermenizi öneriyoruz.

Beyaz Mutfak İçin Duvar Kağıdı

Beyaz Mobilyaya Uygun Duvar Kağıdı Kullanımı
Beyaz Mutfak Dolabı İle Duvar Kağıdı Kullanımı

Bu görseldeki gibi beyaz mutfak dolaplarınız varsa, karışık renklerde ve desenlerde duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı üzerindeki renklerin çok koyu olmamasına dikkat edebilirsiniz. Duvarda boydan boya uygulamak pek uygun olmayabilir fakat belli alanlara hareket katmak istiyorsanız bu model güzel bir örnek olacaktır.

Çatal Kaşık Tasarımlı Mutfak Duvar Kağıdı

Farklı Desenlerde Eğlenceli Mutfak Duvar Kağıdı
Mutfaklarda Farklı Desen Ve Stillerde Duvar Kağıtları

Mutfak Duvar Kağıdı: Mutfakta yemek masanızın hemen arka kısmında iştahınızı arttıracak bu renkli tasarımı kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı üzerinde dekorasyondan farklı olarak kullanılan tek renk mat bir kırmızı ve bu da tasarımın geri kalanı ile uygun tonlarda tercih edilmiş. Üstlerindeki çatal bıçaklar ile neşeli bir kişiliği duvarlara yansıtmış. Belli ki eğlenceyi seven bir karaktere ait duvar dekorasyonu yapılmış.

Yeşil Mutfak Duvar Kağıdı

Yeşil Mutfak Duvar Kağıt Fikirleri
Yeşil Mutfak Duvar Kağıt Modelleri

Açık Renk Mutfak Duvar Kağıtları: Beyaz ve ahşabın açık tonlarını kullandığınız bir mutfak için açık yeşil rengi duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Bu sayede mutfak dekorasyonunuza bir renk katacaksınız ve doğal bir atmosfer oluşturacaksınız. Duvardan mutfak masa koltuk takımına doğru güzel bir geçişi yapılmış. Açık yeşil duvarlara biraz daha canlı ve mat renklerdeki koltuklar eşlik ediyor.

Kırmızı Mutfaklar İçin Motifli Mutfak Duvar Kağıdı

Mutfaklarda Siyah Motifli Duvar Kağıdı Fikirleri
Mutfaklarda Siyah Motifli Duvar Kağıdı Modelleri

Kırmızı ve siyah renklerde mutfak dekorasyonunuz varsa duvar kağıdınızda bu renklere uyumlu olabilecek beyaz desenli bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Kullanacağınız desenin mutfak dekorasyonunuza uyumlu olmasına da özen göstermelisiniz. Metalik davlumbaz ve mutfak tezgahı siyah renklerini dengeleyerek güzel bir görüntüye olanak sağlıyor.

Turkuaz Rengi Mutfak Duvar Kağıdı

Turkuaz Rengi Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri
Turkuaz Rengi Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri

Mutfak Duvar Kağıdı Dekorasyonu: Birbiri ile çok farklı renkleri kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Eğer renk geçişi ve ahengi yakalayamazsanız mutfak tasarımınız çok karmaşık ve itici bir görünüme sahip olacaktır. Turkuaz rengi duvar ile orta ada tezgahı hardal tonlarında olunca güzel bir renk uyumu yakalanmış. Mat renklerde dolu dolu bir dekorasyonu sağlayabilirsiniz.

Koçtaş Mutfak Duvar Kağıdı

Koçtaş Mutfak Duvar Kağıdı Çeşitleri
Koçtaş Mutfak Duvar Kağıt Modelleri

Koçtaştan alabileceğiniz binlerce farklı duvar kağıdından bir tanesi. Mutfak duvarınızın neredeyse tamamında bu tarz bir duvar kağıdı kullanarak ister rüstik isterse klasik bir mutfak modeli elde edebilirsiniz. Eğer beyaz dolaplarınız varsa bu tarz bir duvar kağıdını veya başka renklere uygun yüzlerce farklı desenleri Koçtaş Mobilya mağazalarında bulabilirsiniz.

Sanatsal Tasarımlarla Mutfak Duvar Kağıdı

Sanatsal Mutfak Duvar Dekorasyon Fikirler
Mutfaklar İçin Sanatsal Mutfak Duvar Dekorasyonu

Mutfağınızda kullanacağınız duvar kağıtları mutfağınızın ve sizin karakterinizi yansıtacaktır. Sanatsal bir duvar kağıdı ile siz de modern şık bir mutfak tasarımı elde edebilirsiniz. Bu modelde duvar üzerinde sanatsal temalı bir duvar dekorasyonu tercih edilmiş. Çoğu zaman doğadan motifler tercih edilirken bu tarz desenlerle farklılık yaratabilirsiniz.

Çiçek Desenli Mutfak Duvar Kağıdı

Çiçek Desenli Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri
Çiçek Desenli Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri

Mutfak Duvar Kağıdı Örnekleri: İştahınızı açacak rengarenk cıvıl cıvıl bir duvar kağıdı modeli ile harika bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Böyle bir duvar kağıdı kullanmanız yemeklerinizi daha zevkli ve iştahlı yemenize neden olacağına eminiz. Tek duvarda camın etrafında uygulanan duvar kağıdı, bahar çiçeklerinin birbirinden güzel renklerini yansıtıyor.

Üç Boyutlu Mutfak Duvar Kağıdı

Üç Boyutlu Mutfak Taş Duvar Kağıt Modelleri
Üç Boyutlu Mutfak Taş Duvar Kağıt Fikirleri

3 Boyutlu Mutfak Duvar Kağıtları: 3D uygulamalarla mutfağınızda duvarlarınıza canlılık katabilirsiniz. Bu taş kaplama desenli duvar kağıdı mutfak masası ve sandalye ile harika bir uyum sağlıyor. Yine zeminde taş kaplama kullanılırken, doğanın içerisinde hissedeceğiniz bir alan dizayn edilmiş. Hasır ayaklı lambader ve yeşil bitkiler tamamlayıcı unsurlar olarak kullanılabilir.

Pembe Desenli Mutfak Duvar Kağıdı

Pembe Desenli Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri
Pembe Desenli Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfağınızda kullanacağınız duvar kağıtlarını sadece mobilyalarınıza uyumlu şekilde kullanmanız gerekmiyor. Eğer mutfağınızın perdeleri bu görseldeki gibi ön plana çıkıyorsa duvar kağıdı deseniniz de onunla uyumlu tercih edilebilir. Olabildiğince çeşitli tasarımları evlerinizde denemek, farklılığınızı ön plana çıkaracaktır.

Koçtaş Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri

Koçtaş Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri Ve Tasarımları
Koçtaş Mutfak Duvar Kağıdı Çeşitleri Ve Modelleri

Mutfak pencerenizin kenarlarını duvar kağıdı ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca o bölgede bir masa kullanarak mutfaktan çizgisel bir ayrımla yeni bir sohbet alanı da oluşturabilirsiniz. Bu zebra desenli modelde yine cam etrafında güzel bir köşe hazırlanmış.

Siyah Üzerinde Altın İşlemeli Duvar Kağıdı Modelleri

Siyah Fon Üzerinde Altın İşlemeli Duvar Dekorasyonu
Siyah Fon Üzerinde Altın İşlemeli Duvar Kağıdı

Beyaz bir mutfak için tercih edilebilecek harika mutfak duvar kağıdı modellerinden birisi. Hem desen hem de renkleri ile mükemmel bir görünümü bizlere sunuyor. Mutfak tezgahı ile uyumlu olması da dekorasyonun bütünleyici kullanılması ile elde edilmiş.

Dar Mutfaklar İçin Duvar Kağıdı

Dar Mutfaklarda Duvar Kağıdı Fikirleri
Dar Mutfaklarda Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfakta kullanacağınız duvar kağıdı üzerindeki desenlerle uyumlu dekoratif parçalar kullanmanız modern bir tasarıma sahip olmanızı sağlayacaktır. Mutfak tezgahında duvar kısmı, parlak bir kaplama ile kapatılmış. Ayna etkisi olan bu parlak kaplama genişlik algısını artıran bir etkendir. Bu görseldeki gibi sandalyelerinizin kaplamaları, perdeleriniz ve duvar kağıtlarınız aynı desenlere sahip olabilir.

Tencere Tasarımlı Mutfak Duvar Kağıdı

Mutfak İçin Güzel Duvar Kağıt Modelleri
Mutfak İçin Güzel Duvar Kağıtları

Mutfağın karakteristik parçalarının vektörel resimlerini barındıran bir duvar kağıdı ile modern bir köşe oluşturabilirsiniz. Bu vektörel parçalar için farklı fikirler kullanabilirsiniz.

Sarı Renk Mutfak Duvar Kağıdı

Sarı Renk Mutfak Duvar Kağıt Fikirleri
Sarı Renk Mutfak Duvar Kağıt Modelleri

Beyaz mutfak için biraz aydınlatıcı renk arıyorsanız ve dekorasyonunuza enerji getirmesini istiyorsanız sarı renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kağıdınızın arka fonu yine mutfak tasarımınız ile aynı renkte olabilir.

Rustik Mutfak Duvar Kağıdı

Rustik Duvar Kağıdı Modelleri
Rustik Bir Tasarımı Duvarlarınıza İşleyin

Taş desen kullanıldığı her alanda natürel bir görüntü verir. Mutfağınızda bu desenlerde bir duvar kağıdı kullanarak doğal ve modern bir mutfak tasarımı elde edebilirsiniz. Zeminler laminant kaplamalar ile bir bütünü oluşturan parçalar oluyor.

Ağaç Desenli Mutfak Duvar Kağıdı

Ağaç Desenli Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri
Ağaç Desenli Mutfak Duvar Kağıdı Modeli

Mutfağınızın boş kalan kısımlarını renklendirmek adına bu bölgelerde duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Bu görselde de gördüğünüz gibi tariflerinizi topladığınız bir kitaplığın arka fonunda ağaç desenli duvar kağıdı kullanmak oldukça hoş görüntüler ortaya çıkarabilir. Tezgahların arasındaki boşluklarda bu tarz fikirleri uygulamaktan çekinmeyin. Eminiz siz de memnun kalcaksınız.

Mutfak Duvar Kağıdı İle Duvar Dekorasyonu

Mutfak Kağıdı İle Duvar Dekorasyonu Tasarımları
Mutfak Kağıdı İle Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Soluk Taş Desenli Mutfak Duvar Kağıtları: Mutfak tezgahınızın arka kısmında taş duvar desenli duvar kağıdı kullanarak doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bu sayede duvarlarınızın daha modern ve sıcak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Evinizde basit bir şekilde uygulayabileceğiniz duvar kağıtları mutfağınıza büyük bir hareketlilik kazandıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu