Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Perdeleri & Model Fikirleri

Mutfak perdeleri  ile ilgili bir araştırma yaparak sizlere en çok tercih edilen mutfak perdesi modellerinden 18 farklı tasarım sunuyoruz. Farklı renk ve tasarımlarda mutfak perdeleri ile, dekorasyonunuzun tamamlayıcı ve çarpıcı parçalarını oluşturabilirsiniz.

Mutfak Perdeleri resim galerisi: Mutfak perdesi modellerini daha yakından incelemek için alttaki resimlere tıklayabilir ve tam sayfada, galeri içerisinde ileri geri yaparak inceleyebilirsiniz.

En sık tercih edilen mutfak perdeleri içerisinde ilk sırayı stor perde alıyor. Stor perdelerin tercih sebebi olması kullanım kolaylığının yanı sıra görsel bir şölen de sağlamasıdır. Yine aynı özelliklerde jaluzi perdeler, ip mutfak perde modelleri ve tül mutfak perde modelleri de mutfağınızın tasarımında harikalar yaratmanıza olanak tanıyor. Zebra stor perdeler de en çok tercih edilen ve modern bir mutfak tasarımı gerçekleştirmenize olanak tanıyan seçeneklerden bir diğeri.

Perdeler değişik renk tonlarında ve kumaş özelliklerinde mağazalarda yer bulur. Desen ve renk eklendiğinde harika bir şekle bürünürler. Temiz ve berrak görüntüleri, zarif kumaşların albenisi ile evlerin en önemli aksesuarlarıdırlar. Mutfakların özelliklerine göre farklı desen ve renklerde seçilmeleri daha çarpıcı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Örneğin küçük mutfaklarda hafif ve dolgun olmayan renkler iyi bir seçenek olabilir. Büyük mutfaklarda ise koyu renk tonlarına biraz daha fazla ağırlık verebilirsiniz. Geometrik veya asimetrik desenler her zaman işe yarayacaktır.

Mutfak dekorasyonunda perde seçimi için dikkat edilecek durumlardan birisi seçeceğiniz perdenin kumaş ve yapısal özellikleridir. Mutfak perdesinin kolay temizlenebilir bir yapıda olması ve temizleme işleminden etkilenmeyen bir materyalden yapılmış olması sizler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Perdeler güzel olmalarının yanı sıra evlerimizi dışarıdan ayıran birer paravandırlar. Estetik bir işlev yerine getirilirken aynı zamanda odalarımızı süslerler. Fakat mahremiyetin korunması ne kadar önemli bir husus olsa da bazen pencerelerimiz  dış ortamdan görünmeyecek konumlarda olabiliyor. Böyle durumlarda basit bir kumaş parçası da stilimiz hakkında güzel bir açıklama yapabilir.

Tül mutfak perdeleri ve kumaş mutfak perdelerinde ise seçiminizi mutfak dekorasyonunuza yakın özelliklerde yapmanızda fayda var. Sizler için hazırladığımız mutfak perde modelleri ile alakalı galerimizi inceleyebilirsiniz.

Zebra Desenli Mutfak Perdeleri

Zebra Desenli Mutfak Perde Örnekleri Ve Desenleri
Zebra Desenli Mutfak Perde Modelleri

Desenli Zebra Perde Modelleri: Zebra storlarda farklı desenlere sahip yüzlerce çeşitten sadece birisi. Mutfak dekorasyonunuza göre tercihinizi klasik veya modern desenlere sahip olanlardan yapabilirsiniz.

Yeşil Renk Mutfak Perdeleri

Harika Mutfak Perde Modelleri
Harika Mutfak Perde Tasarımları Ve Renkleri

Mutfak perdeleri için renk seçimi son derece önemlidir. Kullanacağınız perdelerin renk ve desenleri mutfağınızın karakteristik özelliğini ön plana çıkartacak önemli unsurlardan. Ahşap ve klasik mutfakların pencerelerini böyle güzel bir perde modeli ile süsleyebilirsiniz.

İpli Tül Mutfak Perdeleri

İpli Mutfak Perde Modelleri
İpli Tül Perde Modelleri

İpli perdeler mutfaklar için son zamanlarda en çok tercih edilen mutfak perde modellerinden birisi. Şık ve modern bir tasarımın anahtar noktalarından birisi olabileceği akıldan çıkarılmamalı. Boydan boya gergin bir şekilde kullanılan bu perdeler mutfaklarımızda güzel birer süs olarak da kullanılıyor.

Liens Mutfak Perdeleri

Liens Mutfak Perde Fikirleri
Liens Mutfak Perde Tasarımları

Mutfak perdenizde tercih edeceğiniz renk ve desenleri aynı tarzda diğer dekoratif unsurlarla bir bütünlük içerisinde kullanmanız daha şık bir görünüm elde etmenize olanak tanıyacaktır.

Şık ve Modern Mutfak Perdeleri

Şık Ve Modern Mutfak Perde Tasarımları Ve Fikirleri
Şık Ve Modern Mutfak Perde Modelleri

Bir önceki örneğimizde olduğu gibi takım halinde kullanılan bir mutfak perdesi modeli daha. Bu sefer sarı renkler tercih edilerek dekorasyonun daha canlı olması sağlanıyor.

Kısa Mutfak Perdeleri

Mutfak Kısa Perde Renkli Modeller
Mutfak Kısa Perde Şekilleri Ve Fikirleri

Mutfak perdesi üzerinde bulunan desenlerin yine dekoratif bir malzeme veya aksesuarla kombinlenmesi sağlanabilir. Örneğin aynı desenleri bir aydınlatma aparatı üzerinde de kullanarak tasarımsal bütünlük oluşturabilirsiniz.

Jaluzi Mutfak Perdeleri

Mutfaklarda Jaluzi Kullanımı
Mutfaklarda Jaluzi Model ve Renkleri

Mutfak perdeleri için en çok tercih edilen modeller arasında yer alan jaluzi perde modelleri, estetik ve modern bir mutfak dekorasyonu için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Özellikle hasır desen jaluzi modelleri doğal görünümleri ile mutfağınıza hoş bir hava katabilir.

İpli Mutfak Perdeleri

Mutfaklarda İpli Perde Şekilleri Ve Renkleri
Mutfaklarda İpli Perde Örnekleri

Mutfak Perde Tasarımı: Örgülü ip mutfak perde modelleri son dönemlerin trend modelleri arasında yer alıyor. Özellikle farklı örgü stilleri ile sık tercih edilen bu modeller, size uygun tarzlarda da seçeneklere sahip.

Ahşap Mutfak Pencere Perdesi

Ahşap Pencere Perde Modelleri
Ahşap Mutfak Pencere Perdesi

Mutfağınızda tezgah arkası cam için kullanacağınız perdenin detayları son derece önemlidir. Bu görseldeki mutfak perdesi modeli mutfak dolaplarının stil ve dizaynına uyumlu bir yapıda tercih edilmiş. Aynı zamanda koyu renklerde kullanılarak o alanda mutfak tezgahı ile bütünlük sağlayarak bir derinlik algısının oluşması sağlanmış.

Sarkan Özellikli Mutfak Perdeleri

Mutfak Sarkan Pencere Perde Modelleri
Sarkan Perde Modelleri

Mutfağınızda kullanacağınız perde modelleri için farklı tasarımlara açık olmanızda fayda var. Eğer sizi yansıtan bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız, kendi renk ve desenlerinizi seçebilir ve mutlu olabileceğiniz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Turkuaz Renkli Mutfak Perdeleri

Turkuaz Renk Mutfak Perde Tasarımları Ve Fikirleri
Turkuaz Renk Mutfak Perde Modelleri

Mutfak Perdesi Modelleri: Mutfak perdelerinizde tül ve kumaş perdelerin birbiri ile uyum içerisinde kullanılması son derece önemli bir konu. Açık ve koyu renklerin bir arada kullanılması perdeleriniziz daha da göz önünde bulunmasını sağlayabilir.

Sarı Tül Mutfak Perdeleri

Mutfaklarda Sarı Tül Perde Tasarımları Ve Fikirleri
Mutfaklarda Sarı Tül Perde Modelleri

Mutfak camınızda sadece tül perdeler kullanarak da harika bir perde modeline sahip olabilirsiniz. Özellikle cam boyu mutfak perde modellerini tercih etmenizi öneriyoruz. Tüllerinizde farklı renk ve desenleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Zebra ve Tül Mutfak Perdeleri

İki Farklı Tül Perdenin Beraber Kullanıldığı Modeller Ve Örnekler
Zebra Ve Tül Perde Bir Arada Kullanımı

Mutfağınızda bulunan mobilya ve aksesuarlara uyum sağlayan mutfak perde modellerini tercih etmeye özen gösterin. Bu görselde de olduğu gibi perde üzerindeki detaysal ayrıntıların tüm dekorasyonda yer almış olmasına dikkat edebilirsiniz.

Zebra Yatay Çizgili Mutfak Perdeleri

Yatay Çizgili Mutfak Zebra Perde Modelleri
Yatay Çizgili Mutfak Zebra Perdesi

Mutfak Zebra Stor Perde: Zebra stor perdelerin farklı desen ve renklere sahip olmaları onları mutfak dekorasyonunuz ile rahatlıkla uyumlu bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyor. Ahşap desenli olanları yine ahşap doğrama mutfak camları ile birlikte güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Mor Desenli Mutfak Perdeleri

Mor Çiçek Desenli Güneşlik Perde
Mor Ve Desenli Perde Modelleri

Tavandan yere kadar uzanan mutfak perdesi modelleri de camın olduğu alanda harika bir görüntü ortaya çıkartıyor. Özellikle iç kısımda kullanılan zarif tül perdeler mutfağınızın zarafetine katkıda bulunabilir.

Taç Mutfak Perdeleri

Taç Mutfak Perde Çeşitleri
Taç Mutfak Perde Modelleri

Mutfak perde modelleri için Taç harika çözümler üretiyor. Her tarza ve her kesime uygun mutfak perdesi modelleri ile hepimizin evlerinde yer vermek isteyeceği kaliteli ve modern perdeler üretiyorlar.

Füme Rengi Mutfak Perdeleri

Füme Renk Mutfak Perde Çeşitleri
Füme Renk Mutfak Perde Tasarımları Ve Örnekleri

Taç Tül Mutfak Perde Modelleri: Tül mutfak perdeleri farklı kalınlıklarda tercih edilebilir. Kalın tül kullanmanız ekstra güneşlik kullanmanızın önüne geçecektir. Ya da siz de bu resimdeki gibi panjur kullanarak bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Uzun Tül Mutfak Perdeleri

Mutfaklarda Uzun Tül Perde Kullanımı Ve Örnekleri
Mutfaklarda Uzun Tül Perde Modelleri

Üç ayrı tarzda perdeyi bir arada kullanabilmek de mümkün tabi. Eğer isterseniz tül, kumaş ve zebra stor perdeyi iç içe katmanlar olarak kullanabilirsiniz. Üstelik son derece hoş bir görüntü de ortaya çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu