Duvar Dekorasyonu

21 Muhteşem Ev Duvar Boyası Renkleri

Ev duvar boyası renkleri konusunda sizlere 21 farklı fikir sunuyoruz. Açık renkler, koyu renkler ve hayalinizdeki eve kavuşmanız için sizlere birbirinden güzel ev duvar boyası renk fikirleri veriyoruz.

Ev Duvar Boyası Renkleri: Fotoğrafları daha yakından full hd kalitede görüntülemek ve incelemek için üzerine tıklayabilir ve ileri geri yapabilirsiniz. Resimlerin alt kısımlarında yer alan açıklamaları inceleyebilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken eviniz ve duvarlarınız için teknik anlamda doğru ev boyası seçmektir ve duvar yüzeyinizi yeni bir boyaya uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Bu noktadan sonra ise göz önünde bulundurmanız gereken kısım evinizin dekorasyonunu tamamlayacak doğru renk ve desen seçimleri yapmaktır. Son dönemlerin trend renkleri ve bu renklerin mobilyalarınız ile uyumunu dikkate almalısınız. Modayı yakından takip ediyorsanız eğer baskılı ev boyaları son dönemin en trend seçimlerindendir. Trend olmasına rağmen uygulanması zor ve emek isteyen bir seçimdir. Fakat emeğinizin karşılığını doğru seçim ve uygulama ile kesinlikle alacaksınızdır.

Evlerimizde beklide bizi en çok zorlayan konuların başında ev içi renk seçimleri oluyor. Çünkü  renk seçimi duvarlarımızı, zeminini hatta evin hemen hemen her bir köşesini yakından ilgilendiren bir durumdur. Renkleri seçerken birbirleri ile uyumlu olmaları bizim için büyük önem taşır. Gözü rahatsız edecek bir durumla karşılaşmak istemeyiz.  Dünyaca ünlü tasarımcıların favori renklerini hep beraber inceleyeceğiz.

Dekorasyonunuzun en tamamlayıcı öğelerinden birisi ise duvarınızın renk ve desen seçimleridir. Ne kadar zarif ve şık bir dekorasyon yapmış olsanız bile bu dekoru evinizin boyası ile tamamlamış olmalısınız. Yani en doğru karar mobilyalarınıza uygun bir ev boyası seçimi değil ev boyası seçiminize uygun mobilya seçimidir. Ev boyalarınıza kendi el emeğiniz ile yapacağınız ufak rötuşlar ve dokunuşlar ortamın ambiansını tamamen değiştirebilir. Eviniz sizin iç dünyanızı yansıtabilir. Kendi dokunuşlardan kaynaklı olarak ev boyanızdan sıkılma ihtimaliniz azalmaktadır.

Ev boyalarının en önemli noktası da ustalıktır. Ev boyanızda tek ton bir seçim yaptıysanız iyi bir ustalığa ihtiyacınız vardır. Bunun sebebi ise boyanan kısımların arasında ton farkının olmamasıdır. Son dönemlerde ev boyalarında çok farklı renk tonları da bulunmaktadır. Size uygun olan rengi bulmanız oldukça kolay olacaktır. Yani yaptığınız seçimler tam anlamı ile sizi yansıtabilecek ve içinize sinecektir. Genel olarak ferah bir ortam istiyorsanız daha açık renklere yönelmelisiniz. Eğer lüks bir ortam size daha uygun ise de gri ve şampanya tonları size oldukça uygun olan tonlar arasındadır.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Hardal Rengi Duvar Boyası

Hardal Renginin Diğer Renklerle Uyumu
Ev İç Boyalarında Hardal Renk Duvar Renkleri

Gün ışığını yansıtan ortamlardan hoşlanıyorsanız ve dekorasyonunuz da bunu yansıtıyorsa bu tarzlarda hardal ve güneş renklerinizi duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Bu renklerin ışığı güzel tutması da sizi rahatlatacak bir etkendir. Mobilyalarınızda yastık ve minderlerinizde renk çeşitliliğini artırabilirsiniz. Ahşap mobilyalar kahve renginin koyu tonlarına sahipken, kırmızı ve hardal renginin uyumu başarılı bir sonuca imkan sağlıyor.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Pembe Duvar Boyası

Ev Boyası Pembe Renk Örnekleri
Pembe Renklerde Ev İç Boyaları

Odanızı pembe tonlarından oluşturduysanız veya oluşturacaksanız eğer ev boyanızda da bu tarz pembe ve tonlarını kullanabilirsiniz. Aynı oda da tüm duvarları tek renk boyamak zorunda değilsiniz. Görselde ki gibi farklı tonları da aynı anda kullanabilirsiniz. Pembe renklerinin açık ve koyu tonlarını duvarlarda kullanırken sarı renkli koltuklarla güzel bir uyum sağlanmış.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Bej Rengi Duvar Boyası

Bej Rengi Ev Duvar Boyaları
Bej Renk İç Ev Boyası

Bej renginin rahatlatıcı ve huzurlu etkisini hem mobilyalarınızda hem de ev boyanızda yansıtabilirsiniz. Bu sayede objeleriniz ile tamamlayıcı bir etki yakalamış olacaksınız. Görselde ki gibi bir ortam yaratabilirsiniz. Bej rengi duvarlarla gri koltuk takımlar uyumlu bir tablo sağlıyor. Siyah ahşap desenlerle açık renklerden koyu renklere doğru doğru bir geçiş sağlanıyor.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Genç Odası Duvar Boyası

Genç Odası Rengarenk Boyaların Uyumu
Genç Odalarında Farklı Renklerin Uyumu

Çocuk odalarınız için bu tarzda rengârenk bir ev boyası kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuzu ev boyanız ile de tamamlayabilirsiniz. Her zaman objeler tamamlayıcı etki sağlamak zorunda değildir. Yaratıcı ev boyaları da dekorunuzda tamamlayıcı etki sağlayabilmektedir. Farklı rengarenk renk paletlerinin serbest bir stilde kullanıldığı duvarlar genç odaları için daha ideal bir seçimdir.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Buz Mavisi Duvar Boyası

Mavi Renkli Ev İç Boya Örnekleri
Buz Mavisi Ev Duvar Boyaları

Odanızın dekorasyonunu eğer koyu renklerden oluşturduysanız ev boyanızı açık bir ton seçerek odanın mobilyalardan dolayı yarattığı kasvetli etkiyi ortadan kaldırabilir ve renkler arasında bir uyum yaratabilirsiniz. Buz mavisi duvarlar bu anlamda çok işinize yarayacak. Buradaki modelin iyi bir fikir olabileceğini düşünüyoruz.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Turuncu Renk Duvar Boyası

Turuncu Renkler İle Ev İç Boyası
Turuncu Renklerin Salonlarda Kullanımı

Turuncu ve kırmızı tonları her zaman daha sıcak tonlardır. Ortamda bulunduğunuzda sizi çok daha enerjik hissettirecektir. Sürekli zamanınızı geçirdiğiniz bir ortam için bu renkler de seçimler yapabilirsiniz. Enerjinizi daha yüksek hissettirecektir. Artı olarak iki duvar birbirine yakın olan yerlerde koyu renk tonlarını mümkün olduğunca az kullanın.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Beyaz ve Bej Rengi Duvar Boyası

Salonlarda Uyumlu Renk Kullanımı
Beyaz Ve Bej Renklerinde Salonlar

Mobilyalarınız görselde ki gibi beyaz ve bej tonlarında ise ev boyanızı mobilyalarınızdan daha koyu tonlar seçebilirsiniz. Ama seçtiğiniz bu tonlarda yumuşak ve soft tonlar olmalıdır. Baskın ev boyası seçimleri bu tarz mobilyalarda daha kasvetli bir ortam yaratabilir.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Ahşap Uyumlu Duvar Boyası

Ahşap İle Uyumlu Renkler
Ahşap Evlere Uygun Renk Seçimleri

Kahverenginin gün ışığını yansıtan renkler ile uyumu tartışılamaz derecede şık ve bilinen bir gerçektir. Sizde bu tarz mobilya renklerine sahipseniz eğer ev boyası tercihinizi şampanya renginden yana kullanabilirsiniz. Ortam daha aydınlık ve taze bir görünüm kazanacaktır. Rustik bir stile sahip odada renk tercihleri ve az eşya kullanımı ile sakin bir ortamı hissedebiliyorsunuz.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Pembe Yavruğazı Duvar Boyası

Pembe Renk Boyaların Evlerde Kullanımı
Pembenin Farklı Tonlarının Evlerde Kullanımı

Yatak odalarımız ev boyası konusunda daha cesaretli olabileceğimiz noktalardır. Sadece odada kendinizin yaşıyor olması tamamen her şeyi ile sizi yansıtması demektir. Bu tarz ortamlarda ev boyası tercihinizi daha cesaretli ama sıcak tonlardan yana kullanabilirsiniz. Feminen bir boya stili ile kişiliğinizi duvarlarınıza yansıtın.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Mutfaklar İçin Duvar Boyası Fikirleri

Mutfaklarda Farklı Renklerin Kullanımı
Mutfaklarla Uyumlu Renk Seçimi

Eğer mutfağınızı sadece yemek yemek için değil de orada zaman geçirmek için de kullanıyorsanız gün ışığını iyi yansıtan renklerden seçimler yapmalısınız. Sürekli zaman geçirdiğiniz ortamlarda seçtiğiniz ev boyaları sizi yormamalı ve size kasvetli bir ortam yaratmamalıdır.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Yeşil Duvar Boyası

Evlerde Yeşil İle Uyumlu Dekorasyon
Yeşil Rengi Ev Duvar Boyaları

Bu görselde ki gibi desenli yeşil ev boyaları son zamanlarda oldukça trend durumdadır. Sizde seçimlerinizi içerisinde zarif desenler bulunduran soft ev boyalarından yana kullanabilirsiniz. Bunun gibi desenli bir duvar rengine sahip olmanız için duvar kağıtlarını kullanmanız gerekiyor. Farklı renklerde ve farklı desenlerde yüzlerce alternatifi değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Kızıl Tonlarda Duvar Boyası

Evde Kızıl Renk Mobilya Ve Kırmızının Uyumu
Kızıl Ve Kırmızı Renklerin Evlerde Kullanımı

Mobilyalarınızda tercihinizi kızıl tonlardan yana kullanıyorsanız eğer ev boyanızı çok açık renklerden seçmelisiniz. Kızıl tonlarına en yakışan renkler kırık beyazlar, bej renkleri ve şampanyalardır. Bu renklerden seçimler yaparsanız dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Mor Duvar Boyası

Evlerde Mor Renk İle Dekorasyon
Mor Renkli Ev Duvar Boyası

Ev boyanızda seçimleriniz daima cesaretli renklere gidiyorsa eğer bu noktada objelerinizi ve mobilyalarınıza ev boyanıza uygun tamamlamanız gerekmektedir. Mor gibi asil tonda ve cesaretli bir renk için en uygun mobilyalar görseldeki gibi bej renklerinden oluşmaktadır. Tek duvardaki desenli duvar kağıdı, mor perdeler ve düğmeli orta puf ile dolu dolu bir salon içinizi ısıtıyor.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Sarı Güneş Rengi Duvar Boyası

Evlerde Sarı Renk Duvar Boyaları
Güneş Renk Tonlarında Ev Boyaları

Salonunuzun ev boyası için yapabileceğiniz en güzel ve uygun seçimlerden biri güneş renkleridir. Bu renkler gün ışığının tutuculuğu ve doğru yansıtılması konusunda çok başarılıdır. Bu sebeple de birçok renkte mobilya ile de dekore edilebilirler.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Gök Mavisi Boyası

Mavi Duvar Kağıdı İle Renk Uyumu
Desenli Mavi Duvar Boyası

Bej renkte seçimlerinizi soft renklerle tamamladığınızda da çok başarılı sonuçların ortaya çıktığını görsel ile kanıtlayabiliriz. Hem yumuşak hem de ferah bir renk olması nedeni ile size sıkıcı bir ortam yaratmayacaktır.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Kavuniçi Duvar Boyası

Ev Duvarlarında Kavuniçi Renk Kullanımı
Evlerde Kavuniçi Renk Seçimi

Yatak odanız için de bu tarzda kavuniçi renkler seçebilirsiniz. Bu renklerin hem enerjisinin yüksek olması hem de yumuşak renkler olması gözünüzü yormayacaktır. Bu renkler hem koyu gri renkler ile hem de bej tonları ile kolayca kombinlenebilir.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Gri & Siyah & Beyaz Duvar Boyası

Siyah Ve Beyaz Boya Renk Uyumu
Ev Duvarlarında Gri, Siyah Ve Beyaz Kullanımı

Gri, siyah ve beyaz uyumunu sevmeyenimiz yoktur. Bu renkler bir arada kullanıldığında her zaman ortaya şık bir tasarım çıkmaktadır. Bu renklerde dekore edilmiş bir ortamda ev boyasının da grinin tonu olması her zaman doğru bir seçimdir. Çünkü hem beyaz hem de siyah için ara bir renktir.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Turuncu Mavi Duvar Boyası

Turuncu Renklerin Evlerde Kullanımı
Turuncu Ve Mavi Renk Uyumu

Gök mavisi ve turuncu renkleri çok güzel bir ikiliyi oluşturmuş. Mavi tonlar ağırlıkta kullanılırken merdiven altındaki duvar tamamen turuncu renklerle canlandırılmış Tek bir renk sıkıcı olabilirken uyumlu bir renk ile kullanıldığında ortaya tıpkı bu odadaki gibi harika bir tablo oluşturuyorlar. Yine orta alandaki şirin ve tatlı koltuk takımı zevk sahibi kişilerin tasarımlarına hayran bırakıyor.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Açık Renk Duvar Boyası

Ev İçinde Açık Renk Tonları
Açık Renklerin Evlerde Uyumu

Mobilyalarda kullanılan yeşil rengi ve bej rengi oldukça güzel uyum sağlamıştır. Duvar boyasında ise bu iki tonun arası bir renk seçilmiş ve dekorasyon da tamamlayıcı bir etki yaratılmıştır. Doğru bir boya rengi seçildiği içinde ortam daha ferah görünmektedir.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Mutfaklarda Açık Renk Duvar Boyası

Mutfaklarda Duvar Renk Uyumu
Mutfaklarda Duvar Renk Seçimi

Bu görselde kullanılan ahşabın ve beyazın eşsiz uyumu mutfakta çok güzel bir görünüm yakalamıştır. Ahşap kullanıldığı için kasvetli bir ortam yaratmamak adına boyanın beyaz seçilmesi doğru tercihtir. Göz yormamakta ve sıkıcı bir ortam yaratmamaktadır.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Stickerli Ev Duvar Boyası

Sticker Ve Duvar Boyası Uyumu
Ev Duvarlarında Sticker Kullanımı

Seçtiğiniz duvar boyanıza kendi dokunuşlarınızı ve kendi zevklerinizi yansıtarak bu tarzda desenler ve farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Bu sayede tamamen kendinizi yansıtan bir ortam yaratmış olacaksınız. Stickerlar yani yapışkan motifler ile evinizin bir köşesinde kendinize ait izler bırakın.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Füme Rengi Duvar Boyası

Sarı, Mavi Ve Füme Ev Duvarlarında Renk Uyumu
Sarı, Mavi Ve Füme Rengi Ev Boyaları

Bu görselde ise grinin ve farklı renklerin doğru kullanımını görmekteyiz. Ev boyasının krem tonlarında seçilmiş olması oldukça doğrudur. Fazla rengin bir arada olmasından dolayı duvar rengi soft seçilmelidir.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Sarı Lacivert Duvar Boyası

Renkli Aksesuar Ve Uyumlu Renkler
Sarı Ve Mavi Renklerle Ev Dekorasyonu

Bu noktada gün ışığı renkleri tamamen objelerde kullanılmış ve duvar renkleri daha koyu tonlar da gökyüzü renklerinden seçilmiştir. Kişinin tamamen kendi zevkini yansıttığı ve başarılı olduğu bir seçimdir. Evdeki renkleri kombine ederken ışıklandırma, aksesuar ve ev mobilyalarını işin içine kattığınızda daha verimli bir sonuç alırsınız. Tıpkı burada yapıldığı sarkıt avizeler, vazolar renklerin dünyasında önemli birer figürdür.

Ev Duvar Boyası Renkleri : Klasik Evler İçin Duvar Boyası Fikirleri

Klasik Ahşap Mobilya İle Uyumlu Renkler
Klasik Tarz Renk Seçimler

Ahşabın koyu renklerden oluşması ve ortamı boğmaması adına ev boyasında seçim mobilya tonlarından birkaç ton açık seçilerek en doğru tercih yapılmıştır. 1970’lerin moda esintisi artık günümüzde de etkisini devam ettiriyor. Estetik anlayış, her dönemde farklı bir güzelliği yansıtıyor.

İç Cephe Boya Fiyatları

İç cephe boya fiyatları için Koçtaş, Herpsiburada.com gibi siteleri kullanabilirsiniz. Alt kısımda sizlere verdiğimiz linklere tıklayarak güncel boya fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Marshall Boya Fiyatları

Marshall iç cephe boya fiyatları için buraya tıklayınız.

Dyo Boya Fiyatları

Dyo iç cephe boya fiyatları için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu