Mutfak Dekorasyonu

Renkli Mutfak Dolapları : 18 Süper Kombin

Renkli mutfak dolapları ile mutfaklarınızı şenlendirin. Farklı renklerde ve tasarımlarda birbirinden güzel 18 farklı rengarenk mutfak dolabı modelleri.

Renkli Mutfak Dolapları resim galerisi: Modelleri daha yakından incelemek için küçük resimlere tıklayarak tam sayfa full hd kalitede inceleyebilirsiniz. Renkli mutfak dolaplarını galerimizde ileri geri yaparak detaylarını inceleyebilirsiniz.

Mutfaklarımızı seviyoruz. Sevdiğimiz insanlarla birçok güzel anıyı paylaşıyor, sabahları bulan hoş sohbetlerde bulunuyoruz. Dolayısıyla yemek pişirip, gerektiğinde bulunduğumuz alanlar değil, uzun uzun vakit geçirdiğimiz alanlar olarak değerlendiriyoruz. Mutfak dolapları, masa koltuk takımları veya en ufak bir eşyamız bizim için önemlidir. Evet biliyoruz, bir mutfağı tadilat etmek veya yenisi kurgulamak biraz pahalı bir işlem. Ama unutmamamız gereken diğer bir konu elimizdeki imkanlarla harika tasarımların altına imza atabileceğimiz. Bu yüzden ilham alacağınız bir galeriyi aşağıda sizlerle paylaştık.

Dolap boyaları standart , değiştirilemeyen unsurlar değildir. İster kendiniz, isterseniz işinin ehli birisine dolapları teslim edin. Biraz ışıklandırma, ufak ama bizi yansıtan ufak aksesuarlar. İşte büyük değişimin altın kurallarını yerine getirdik bile. Soluk bir mavi veya yeşil ile pastel renklerin doyurucu görüntüleri, açık raflar ile dekoratif eşyalarımızın sergi alanını, metalik dolap tutacakları ile ince detayları elde etmek sandığınız kadar zor değil. Hem de gayet uygun fiyatlarla bunu başarabilirsiniz.

Mutfak dolabı renkleri mutfağınızda nasıl bir havaya sahip olmak istediğinize göre tercih edilmelidir. Açık mutfak dolabı renkleri temizlik bakımından sizlere kolaylık sağlayabilirken, koyu renklerde sorun yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni ise sürekli temizlemeniz sonucunda renklerin atması sorunudur.

Aydınlatma seçimine de dikkat etmeniz gerekiyor. Koyu renkli mutfak dolaplarının mutfağınızın atmosferini boğmasını engellemek için daha parlak tonlarda aydınlatmalar seçilebilir. Tam tersi açık renk için de aydınlatma unsurlarınızda daha soğuk ve mat ışıklar tercih edebilirsiniz.

Mutfak dolabı renklerini doğru alanda kullanmalısınız. Duvarınızın ve mutfak zemini ile uyumlu olmalı. Kullanacağınız tezgah ve tezgah arası fayansa göre de stilinizi belirlemelisiniz.

Şimdi sizi dünyaca ünlü tasarımcıların ellerinden çıkan modellerin resim galerisini gezdireceğiniz. Aşağıdan görsellere ulaşabilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları : Füme Mutfak Dolabı

Füme Renk Mutfak Dolap Fikirleri Ve Tasarımları
Füme Renk Mutfak Dolap Modelleri

Açık mutfak dolabı rengi hem daha kolay temizleyebileceğiniz hem de kullanıldığı ortamda daha ferah bir hava yaratabilecek mutfaklara sahip olmanıza olanak tanıyacaktır. Mutfaklarda renk seçimi yaparken kullandığınız alanların büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre bir renk seçmelisiniz. Dar alanlarda açık tonlar, geniş alanlarda koyu tonları kullanmanızda fayda var.

Renkli Mutfak Dolapları : Gri Mutfak Dolabı

Gri Renk Mutfak Fikirleri Ve Tasarımalrı
Gri Renk Mutfak Dolabı Modelleri

Gri Mutfak Dolabı Renkleri: Grinin pastel tonları ile harika mutfak dolabı renklendirmeleri yapabilirsiniz. Beyaz renk ile uyumu da diğer mobilyalarınızda beyaz rengi kullanabilmenizi sağlayacaktır. Dünyaca ünlü tasarımcı ve mimarların mutfaklarını ilham almak ve daha iyi fikirler edinmek için paylaşıyoruz. İşte modanın başkenti Paris’ten bir eve konuk oluyoruz. Neredeyse kusursuz bir mutfak karşılıyor bizleri.

Renkli Mutfak Dolapları : Kırmızı Mutfak Dolabı

Mutfak Dekorasyonunda Renklerin Seçimi
Kırmızı Mutfaklarda Renk Dekorasyonu

Bu tarz bir kırmızı tercih ettiğinizde tıpkı buradaki tezgahta olduğu gibi koyu ahşap renklerini tercih edin. Kırmızı tonlar böylece kendisini daha ön plana çıkaracaktır. Beyaz duvarlar ile mutfağınız adeta beyaz bir tuvale işlenmiş portre gibi olacak. Sarkıt lambalar son adımda tüm görselliği sağlayacaktır. Metalik bar tipi sandalyeler, avizeler ve davlumbaz kendilerine yüklenen misyonu çok iyi bir şekilde yerine getiriyor.

Renkli Mutfak Dolapları : Siyah Mutfak Dolabı

Koyu Renklerin Mutfaklarda Kullanımı
Siyah Renklerin Mutfak Dolaplarında Kullanımı

Mutfak dolabı renkleri için koyu tonları tercih edenler bu görselde olduğu gibi ankastre davlumbazlarına mutfak mobilya rengi ile aynı kaplamayı yapabilirler. Böylece dekorasyonunuzda bütünlüğü koruyabilirsiniz. Koyu mutfak dolapları kullanıyorsanız aydınlatmanıza çok fazla önem vermeniz gerekiyor. Aydınlatmanın yanı sıra zemin ve duvar renklerinizde açık renkler kullanmanızda fayda var. Böylece mutfağınızın boğuk ve basık bir ortam olmasının önüne geçmiş olursunuz.

Renkli Mutfak Dolapları : Krem Rengi Mutfak Dolabı

Krem Rengi Ada Mutfak Tasarımları Ve Fikirleri
Krem Rengi Ada Mutfak Modelleri

Açık renk mutfak dolapları el izlerinin dolap kapakları üzerinde fazla belli etmeyecek ve daha temiz ve ferah bir görünümü sizlere sunacaktır. Ayrıca temizleme aşamasında deforme olma olasılığı ve renginin açılma olasılığı düşüktür. Füme rengi duvarlarla uyumunu çok iyi sağlamış. Kahve rengi fayanslar ve granit tezgah mutfağın hafifliğini alan, daha ağır ve şık bir görüntü veren önemli detaylar.

Renkli Mutfak Dolapları : Ahşap Mutfak Dolabı

Ahşap Mutfaklarda Krem Rengi Modeller Ve Fikirler
Ahşap Mutfaklarda Krem Rengi Kullanımı

Açık renklerle soft aydınlatmaların ne kadar uyumlu olduğuna yazımızda değinmiştik. Bu tam da anlattığımıza uygun bir mutfak dolabı rengi. Tezgah arkası sarı renk aydınlatmaların ne kadar hoş bir görünüm oluşturduğunu görebilirsiniz. Tezgah arasındaki taş işlemeler, yine zemindeki kare desenler önemli ayrıntılar.

Renkli Mutfak Dolapları : Mavi Mutfak Dolabı

Mavi Renklerde Mutfak Dolap Fikirleri Ve Tasarımları
Mavi Renklerde Mutfak Dolap Modelleri

Örneklerine pek sık rastlanmayan mutfak dolabı renklerinden birisi de mavidir. Fakat doğru kullanıldığında ne kadar modern ve hoş bir dekorasyonun ortaya çıkabileceğini bu görselde görebiliyoruz. Retro tarzını yansıtan mutfakta tabakların aksesuar olarak kullanılması, farklı bir tasarıma sahip yüksek sandalyeler kısacası stil sahibi bir mutfak diyebiliriz.

Renkli Mutfak Dolapları : Kahverengi MDF Mutfak Dolabı

Kahverengi Mdf Amerikan Mutfak Stilleri
Kahverengi Mdf Amerikan Mutfak

Kahve tonları modasını ve modernliğini hiçbir zaman kaybetmiyor. Mutfak dolabı renkleri arasında en çok tercih edilen renklerden birisi de kahverengi ve tonlarıdır. Beyaz tezgahlarla olan uyumunu burada da görebiliyoruz. Kısmende olsa orta tezgahta kahverengi desenli mermer kullanılmış. Orta alanda olması nedenler herhangi bir boğucu durum söz konusu olmuyor. Benekli gri zemin daha ferah bir ortamın sağlanmasında etkili rol oynuyor.

Renkli Mutfak Dolapları : Mürdüm Rengi Mutfak Dolabı

Mürdüm Rengi Mutfak Dolap Fikirleri Ve Tasarımları
Mürdüm Rengi Mutfak Dolap Modelleri

Mor ve mürdüm renkleri sık tercih edilmese de harika mutfak dolabı renkleridir. Özellikle parlak beyaz renkli modüler kısımlarla kullanılması sonucunda çok hoş görüntüler ortaya çıkaracaklardır. Boydan boya açık tezgahlar genişlik algısı yaratırken, bol bol depolama alanı sağlıyor. En güzel mutfak gereçlerinizi sergilemek için harika bir fikir.

Renkli Mutfak Dolapları : İki Renkli Mutfak Dolapları

Renk Geçişleri Ve Renk Uyumları
Mutfak Dolapların Farklı Renk Geçişleri

Mutfak dolabınızda kullanacağınız renklerin tonlamalarının benzer olmasına dikkat edebilirsiniz. Bir alanın daha parlak bir alanın ise daha mat olması dekorasyonunuzda ayrımlara neden olacak ve kopuk bir görünüm oluşturacaktır.

Renkli Mutfak Dolapları : Metalik Mutfak Dolabı

Metalik Renklerin Ev Dekorasyonunda Kullanımı
Mutfaklarda Metalik Renkler Ve Modeller

Beyaz renk mutfak dolapları ankastre setler ile birlikte harika bir uyum içerisinde kullanılabiliyor. Bu nedenle mutfak dolabı renginizi hem ankastrenizle uyumlu olabilmesi hem de mutfağınızın daha ferah görünmesi amacı ile beyaz renkte kullanabilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları : Kırmızı Mutfak Dolabı

Mutfak Dolaplarında Kırmızı Renk Tonları
Mutfak Dolaplarında Kırmızı Kullanımı

Kırmızı renk de mutfak dolabı renkleri arasında zor kullanılan renklerden birisidir. Yanlış kullanımı sonucu kötü bir görüntü ortaya çıkarabileceği gibi doğru aydınlatma seçenekleri ile birlikte harika bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları : Sarı Mutfak Dolabı

Mutfaklarda Sarı Renginin Kullanımı
Sarı Renkli Mutfak Dolap Modelleri

Sarı renk mutfak dolapları özellikle koyu tasarımlar üzerinde harika bir görünüm sergiliyor. Siyah ve sarının uyumu göz ardı edilemez. Mutfağınızda bu iki rengi kullanarak modern bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları : Açık Kahverengi Mutfak Dolabı

Siyah Beyaz Mutfaklarda Işıklandırma Fikirleri
Siyah Beyaz Mutfaklarda Işıklandırma Teknikleri

Siyah mutfak dolabı renginiz varsa eğer mutfak tezgahınızı beyaz renkte kullanmaya özen gösterin. Böylece renk geçişi ve alan ayrımı konusunda harika bir dizaynın ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Diğer bir husus ışıklandırmalar. Siyah bir renk kullanıyorsunuz ve boğucu bir ortamda vakit geçirmek istemezsiniz. Dolap altlarındaki ışıklandırmalar ve dekoratif avizelerle huzur verici bir atfosmerin temellerini atın.

Renkli Mutfak Dolapları : Yeşil Mutfak Dolabı

Yeşil Renklerde Mutfak Fikirleri Ve Tasarımları
Yeşil Renklerde Mutfak Tasarımları

Yeşilin bu parlak tonu mutfak dolapları için kullanıldığında onu nitelendirecek ve ön planda tutacak en iyi renk parlak beyaz olacaktır. Bu renklerle minimal bir mutfak dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Renkli Mutfak Dolapları : Vişne Çürüğü Mutfak Dolabı

Vişne Çürüğü Mutfak Dolabı Fikirleri
Vişne Çürüğü Mutfaklar

Parlak lake mutfak dolapları kullanacaksanız vişne ve kırmızı tonları modern tasarımların başlıca tercih edilen renkleri olabilir. Ankastre ile uyum sağlayabilirken siyah dekoratif alanlara da rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

Renkli Mutfak Dolapları : Açık Kahverengi Mutfak Dolabı

Açık Kahverengi Mutfak Dolabı Fikirleri Ve Tasarımları
Açık Kahverengi Mutfak Dolabı Modeli

Açık mutfak dolabı rengi hem daha kolay temizleyebileceğiniz hem de kullanıldığı ortamda daha ferah bir hava yaratabilecek mutfaklara sahip olmanıza olanak tanıyacaktır. Mutfaklarda renk seçimi yaparken kullandığınız alanların büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre bir renk seçmelisiniz. Dar alanlarda açık tonlar, geniş alanlarda koyu tonları kullanmanızda fayda var.

Renkli Mutfak Dolapları : Mavi Beyaz İki Renkli Mutfak Dolabı

Mutfak Dolabı Renk Uyumları
Mavi Ve Beyaz Renk Mutfak DolabıUyumu

Beyaz ve mavinin açık tonları mutfak dolaplarında son derece uyumlu kullanılabilecek iki açık renktir. Ayrıca mutfak mobilyalarınıza da uyum sağlayabilecek sade bir tasarıma sahip olmanızı sağlayabilir. Eğer mutfaklarınız bu modeldeki gibi bolca güneş ışığı alıyorsa bu işinizi daha da kolaylaştırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu