Bahçe Dekorasyonu

Keyif Yapabileceğiniz Balkon Modelleri

Bu balkon modelleri ile şehrin stresinden, yorgunluğundan bir nebze olsun uzaklaşabilirsiniz. Doğa ile iç içe olan balkonlar, denize bakan balkonlar veya şehirdeki evlerinizde bulunan balkonlara dekorasyon yapabilmeniz için ipuçları ve fikirler.

Balkon Modelleri resim galerisi: Balkon model fikirlerini yakından incelemek için küçük resimlerin üstüne tıklayabilir ve galeride ileri geri yaparak tüm modelleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Ev dekorasyonunun bir parçası da balkonlardır. Balkonun dekorasyonu mu olur demeyin. Birbirinden güzel ve birbirinden eşsiz o kadar fazla balkonu tasarımı var ki gördüğünüz zaman mutlaka eviniz için uygulamak isteyeceksinizdir. Balkonlar bazı kişilerin evde en sevdiği bölüm olabilir ve zamanlarının çoğunu orda geçirmek isteyebilir.

Bu tarz kişilerdenseniz bu yazımız sizin için oldukça yararlı olacaktır. Balkonda zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız ve balkonunuzu evinizin bir odası gibi görüyorsanız dekore etmek ve en güzel hale getirmek isteyeceksiniz. Peki, bunun için neler yapabilirsiniz? Şuan var olan ve sürekli farklılaşan balkon modelleri bulunmaktadır. Balkon dekorasyonu ve tasarımı oldukça şık bir hale getirilebilir. Dilerseniz cam ile dilerseniz pimapen ile tamamlayıp bir oda haline bile getirebilir, balkonunuzun evinizin diğer bir odası yapabilirsiniz. Balkonlar hem rahat hava alabileceğiniz hem de güzel zaman geçirebileceğiniz noktalar oldukları için dekore ederken bu bölümleri en güzel şekilde değerlendirmelisiniz.

Tamamen sizin zevkinize uygun balkon dekorları bulabilir ve uygulayabilirsiniz. Zevkinizi ön planda tutarken balkonunuzun şeklini de göz önünde bulundurmalı ve ona göre modeller seçmelisiniz. Asıl amacınız hem güzelleştirirken hem de genişliğini bozmadan ferah bir görüntü sağlamak olmalıdır. Balkon modeli konusunda seçiminizi yaptıktan sonra ve en doğru modeli uyguladıktan sonra geri kalan kısım tamamen sizin zevkinize ve ihtiyacınıza kalmıştır.

Sonuç olarak balkonda zaman geçirenlerden ve balkonunuzu evinizin daima bir parçası olarak görenlerdenseniz ve evinizin bu bölümünde de rahat etmek istiyorsanız balkonunuzu konumuna ve şekline uygun en doğru seçimleri yapabilirsiniz. Buda sizin çok daha konforlu ve ferah bir şekilde zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra da sizin için daha kullanışlı bir alan yaratacaktır.

Cam Kafes Balkon Modelleri

Cam Balkon Fikirleri
Tamamen cam ile kaplı balkon modelleri.

Cam balkonların arasında oldukça şık döşenmiş bir modeldir. Renklerin uyumu ahşabın ve turuncunun birlikte kullanımı, köşelerde ki metalik etki kesinlikle bir bütünlük yaratmıştır. Geniş bir balkona sahipseniz düşünmeden bu tarzda dekore edebilirsiniz. İçeride kullandığınız renklerin dışarıdaki çiçek renkleriyle olan ahengine hayran kalacaksınız.

Deniz Manzaralı Balkon Modelleri

Denize Bakan Balkonlar
Deniz Manzaralı Balkon Dekorasyonu

Ufak bir balkonda bir puf yastık, iki minik sandalye ile yeterince şık bir balkon elde etmek imkansız değil. İşte buna güzel bir örnek. Genişliği hesaba katılarak oldukça sade ve şık bir şekilde dekore edilmiştir. Açık renkler kullanılarak oldukça ferah bir görünüm elde edilmiştir. Çok kalabalık parçalar kullanılmadığı için ortam daralmamıştır.

Doğa İle İç İçe Balkon Modelleri

Bahçe İçerisinde Balkon Fikirleri
Doğa İle İç İçe Balkon Modelleri

Etrafının tamamen yeşiller ile dolu olmasından kaynaklı gün ışığı tonları tercih edilmiş ve etnik desenler ile farklı bir hava yaratılmaya çalışılmıştır. Kötü bir tasarım olmasa da çok daha iyi bir şekilde değerlendirilebilinirdi. Hasır koltuk takımı ve doğal ahşap malzemelerle rustik akımın etkisinde güzel bir oluşturulmuş.

Rahatlatıcı Modern Balkon Modelleri

Rahat Ve Kullanışlı Balkonlar
Zen kültürünün rahatlatıcı etkisi balkonlara yansıyor.

Bu balkonda ruhunuzu dinlendirecek, gündelik hayatın kargaşasını ve yorgunluğunu üzerinizden atacaksınız. Yine cam ile kapatılarak bir oda haline getirilmiş balkon modelidir. Tamamen beyazın tonlarının hâkim olduğu bir dekorasyon yapılmıştır. Ortada ki minder ile de ortama renk katılmıştır. Çiçekler ile de süslenmiştir. Çok başarılı bir dekorasyon fikridir.

Ahşap Divanlı Balkon Modelleri

Balkonlarda Divan Stili
Balkonda harika düşünülmüş, ahşap ile döşenmiş bir divan modeli.

Uzun ahşap bir divan ve baş köşede uzanıp dinlenebileceğiniz, battaniyenize sarılıp kahvenizi yudumlayabileceğiniz hoş bir köşeyi hayal edin. Hiçbir dekoratif aksesuar kullanmadan keyifli bir görüntüyü elde edin. Bu görüntü de bunun en büyük örneğidir. Alan ne kadar dar olursa olsun dekorasyon yaparak çok şık bir hale getirilebilir. Ahşap seçim yapılmış olması da görünümü tamamlamıştır.

Dekoratif Balkon Modelleri

Balkon Süsleme Modelleri
Dekoratif eşyaların balkon süslemesinde kullanımı.

Oldukça zarif ve eşsiz döşenmiş bir balkon modelidir. Evin diğer odalarından ayırmadan döşenmiştir. Balkon kısımları kaldırılarak tamamen bir oda haline getirilmiştir. Balkonlarınızı bu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Beyaz bir oda içerisinde zıt renklere sahip mobilyalar kullanılmış. Tabi bu zıt renk uyumu en güzel siyah renkler ile başarılabilirdi. Siyah deri koltuk takımları, ufak heykelcikler ve güzel bir abajur ile dekorasyon başarılı bir şekilde tamamlanmış.

Camla Kaplı Balkon Modelleri

Cam Balkon Stilleri
Etrafı camlarla kaplı apartman dairesinde balkon dekorasyonu.

Yine cam ile tamamlanmış gri tonlarının ağırlıkta olduğu bir balkon modelidir. Bu tarzda balkon modelleri saksıda ki ağaçlar ile tamamlandığında hem şık bir görünüm kazanmakta hem de ortama renk katmaktadır. Küçük balkona sahip olanlara ilham verecek bir balkon modelidir. Oldukça renkli ve iç açıcı şekilde dekore edilmiştir. Balkonunuzu dekore etmek için çok geniş bir alana sahip olmanız gerekmediğinin de kanıtıdır.

Cam Kaplama Balkon Modelleri

Pimapen Kaplı Balkon Modelleri
Pimapen malzemelerle balkon etraflarının kaplanması.

Evinizin bahçesine açılan alanları pimapen kaplama ile evinize dahil edebilirsiniz. Boydan boya camlar, açılır kapanır özelliklerde kullanılmış. Cam kapakları açtığınızda balkon ile bahçeniz doğal bir bütünlük sağlıyor. Hem yazın hem kışın kullanabileceğiniz güzel bir balkon dekorasyonu yapılmış. Bu yapıları özellikle müstakil evlerde sıklıkla görebilirsiniz.

Bitki Süslemeli Bahçe Balkon Modelleri

Çiçekli ve dış alan balkonu
Bahçenin içerisinde bitkilerle iç içe balkon kullanımı

Bahçenin içerisinde yeşilliklerin içerisinde kaybolmuş bir balkonunuz olsun. Kendinizi doğanın tam ortasında, stresten uzakta bulacağınız bir alanınız olsun. Dekoratif fenerler ve salıncaklar ile kendinize eğlenceli alanlar oluşturun. Ahşap iskelet ile bitkileriniz etrafınızı sarsın.

Barbekülü Balkon Modelleri

Balkonlarda Şömine Kullanımı Ve Barbekü
Balkonlarda barbekü yapmayı sevenler için güzel bir dekorasyon örneği.

Bu tarzda lüks ve geniş bir eve sahipseniz balkonunuzda hali ile oldukça geniş olmaktadır. Hayal gücünüzün tamamını yansıttığınız ve tüm isteklerinizi yerine getirdiğiniz bir balkon dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu görselde bunun en büyük örneklerindendir. Haftasonları güzel bir barbekü yaparak, sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için harika bir balkon.

Geniş Camla Kapanmış Balkon Modelleri

Dış Alanların Balkon İle Eve Katılması
Balkonların Evlere Katılması Ve Geniş Alan Kullanımı

Cam ile kapatılmış çiçekler ile dekore edilmiş bir balkon modelidir. Artık evler daha dar olabiliyor. Evi genişletmek veya dar odanıza alan katmak için balkonlar evlerin içine katılabiliyor. Boydan boya cam ile kaplamak hem balkon keyfinden mahrum bırakmazken hem de şık görüntüleri sağlıyor.

Hasır Koltuklu Balkon Modelleri

Gri renkli balkon koltuk Modelleri
Yaz ayları için en güzel hasır döner koltuk modeli.

Gri tonları kullanılarak oldukça rahatlatıcı bir ortam sağlanmıştır. Geniş bir alan olmasına rağmen çok fazla eşya sığdırmadan temiz ve ferah görünüm yakalanmıştır. Balkonunuza oturduğunuzda huzur istiyorsanız bu tarzda bir dekorasyon fikrine göz atabilirsiniz.

Deniz Kenarı Geniş Teras Balkon Modelleri

Manzaralı geniş balkon dekorasyonu
Harika bir manzaraya sahip Balkon koltukları

Balkon modelleri arasında yine oldukça şık dekore edilmiş bir balkon ile karşılaşıyoruz. Tabi her şeyden önce güzel bir manzaranız varsa hele ki böylede geniş bir balkonunuz varsa her şey çok daha basit bir hale geliyor. Ahşap ile tamamlanmış ve ahşaba yakın en güzel renkler olan koyu kahveler ve bej renkleri ile de tamamlanmıştır. Arkaya konulan ayna ise şık bir bütünlük kazandırmıştır.

Yeşil Zeminli Balkon Modelleri

Balkonda Çocuklar İçin Oyun Alanı
Balkonda Yeşil Zemin Ve Çocuk Parkı

Hem çocuğunuz için hem de kendiniz için rahat bir ortam yaratmak istiyorsanız, çocuğunuz oyun oynarken gözünüzün önünde olsun istiyorsanız bu tarz bir dekorasyon fikri uygulayabilirsiniz. Bu balkon modeli sizin zevkinize göre daha fazla şıklaştırılabilirdi. Yeşil halılar ve çocuğunuzun eğlenebileceği oyuncaklarla onlara güzel bir oyun alanı oluşturabilirsiniz.

Cam Havuzlu İlginç Balkon Modelleri

İnanılmaz Balkon Tasarımları
Beş yıldızlı bir otelin havuzlu devasa balkonları.

Singapur’da ultra lüx bir otel balkonu, içerisinde çılgın bir tasarımın eseri büyük havuzlar. Biliyoruz evler için uygun değil. Ama yine de ufkumuzu açan, çılgın tasarımları göstermek istedik. Bu havuzlarda yüzmek gerçekten cesaret istiyor. Ama yine de yerden metrelerce yüksekte cam bir havuzda yüzmek eğlenceli olabilir.

Çiçeklerle Süslenmiş Balkon Modelleri

Balkon Çiçek Süslemesi
Balkon Çiçekleri İle Süsleme Sanatı

Çiçeklerden ve yeşil tonlarından hoşlanıyorsanız eğer balkonunuzu cam ile kapatarak bu tarzda bir ortam da yaratabilirsiniz. Bunaldığınız ortamda ise balkonunuza çıkıp rahatlama imkânınız olacaktır. Artık bir bahçe sahibi olmak çok zor, hele ki metropol bir şehirde yaşıyorsanız. Balkonlar bir nebze de olsa sizlere ufak bir bahçeyi sağlayabilir.

Kolay Dekore Edilmiş Balkon Modelleri

Balkonlarda En Güzel Süsleme Örnekleri
Dinlenme alanı olarak kullandığımız en güzel balkon tasarımları.

Oldukça küçük olan bu balkon modeli çok güzel dekore edilmiştir. Pastel renklerden seçilen çiçekler oldukça güzel ve uyumlu renklerden seçilmiştir. Beyaz ahşaptan seçilen masa ve sandalye de tamamlayıcı bir etki sağlamıştır. Genellikle bu tarzda görünümler beyaz ile tamamlandığında daha eşsiz bir tasarım fikri ortaya çıkmaktadır.

Çiçek Dekorasyonlu Balkon Modelleri

En güzel Balkon Çiçekleri
Resmini saklamak isteyeceğiniz harika balkon çiçek süslemeleri.

İçerisinde rengarenk çiçeklerin bulunduğu, güne başlarken sizi karşılayan sevimli süs bitkileriniz. O kadar güzeller ki kısa bir süre bile olsa balkonda vakit geçirmek sizi fazlasıyla rahatlatacak, negatif enerjinizi sizden çekip alacaktır. Çiçekler bakım ister ve maliyetli değillerdir. Siz de balkonunuz rengarenk çiçeklerle süsleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu