Ev DekorasyonuGenelOdalar

LED Aydınlatma ile Modern Yaşam Alanları Tasarlayın

LED Aydınlatma ile Modern Yaşam Alanları Tasarlayın

Aydınlatma söz konusu olduğunda, LED teknolojisi giderek daha popüler hale geliyor ve iç mekan tasarımında bir vazgeçilmez haline geldi.Yalnızca  düşük güç tüketimi ve uzun ömür değil, aynı zamanda çeşitli  uygulamalar ve geniş  ışık renkleri yelpazesi, ile  LED’leri aydınlatma teknolojisinde popüler bir tasarım fikri haline getirdi.Bununla birlikte, LED aydınlatma ile istenen efektleri elde etmek için bu alanda birkaç tasarım kuralına  bağlı kalmak da önemlidir.

LED AYDINLATMASI

Yaşam alanlarında LED aydınlatma kullanmak için temel kurallar

1. Çocuk odasın’da  LED ışığı  tercih edebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun hayal gücünü destekleyecek ,  yaratıcı bir çocuk odasını LED ışığı ile oluşturabilirsiniz.

2. Salonunuzda  olan tabloları ,objeleri LED aydınlatma ile ön plana çıkarabilirsiniz.  Örneğin duvarda asılı olan tablonuzun üst kısmına yerleştirilen  LED ışık ile  Vurguları ayarlayın, ancak odayı birçok farklı ışık kaynağıyla aşırı yüklemeyin.

Tek tek mobilya parçalarını veya oda bölümlerini vurgulamak için hedeflenen LED’ler, aşırı ışıkla dolu bir odadan daha iyi çalışır.

LED AYDINLATMA İÇİN TEMEL  KURALLAR

3.Mutfağınızda ocak üstü aydınlatması ve  dolap içlerinin aydınlatılması için LED çok iyi bir fikir olacaktır.

       LED’ler asla görünür şekilde takılmamalı, örneğin mobilyaların altına veya derzlere akıllıca dolaylı aydınlatma olarak yerleştirilmelidir. Bu sayede mobilyaların adeta yüzer gibi görünmesini sağlar ve odaya hafiflik verir.

4.Evinizin girişinde portmantolarınızı  LED ile aydınlatabilirsiniz. Ayrıca girişte tavana ve dolap içlerine yerleştirilen LED‘ler sayesinde konuklarınıza şık bir karşılama ortamı sunmanız mümkün.

5.Salondaki yemek masanızı, büfenizi, vitrininizi alttan ve içeriden  LED ışık vererek daha şık hale getirebilirsiniz.

6.Evinizde merdiven varsa merdivenlerin arasına ve yanlarına  LED aydınlatmalar koyarak daha görsel bir ortam meydana getirebilir.

7.Banyolar için ıslak zeminde kullanıma  uygun yapıda LED ışık kaynakları seçilmelidir. LED ışıklar  banyolarda enerji tasarrufu sağlamakla birlikte makyaj yaparken, diş fırçalarken ya da tıraş olurken çok yararlı olacaktır.

Farklı LED ışık renklerinin etkin kullanımı

Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi mutfak alanında ön plandaki soğuk görünen mavi ışığın aksine daha yumuşak sarı ışıkla farklı ışık renkleri kullanılarak çok yönlü LED’lerle çok özel efektler elde edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu