Genel

DEKORATİF RADYATÖR

DEKORATİF RADYATÖR Fikirleri

Bir ısıtıcıyı gizlemek istemenin genellikle görsel nedenleri vardır. Sadece işlevsel olan ve güzel bir şekilde tasarlanmayan ısıtma gövdelerine bakmaktan neredeyse hiç kimse hoşlanmaz. Evi şıklaştıran radyatör kapağı için pek çok seçenek var. 

Ancak radyatörleri kaplarken, sadece tasarım değildir. Aynı zamanda enerji de bir rol oynamalıdır. Böylece mümkün olan en tasarruflu şekilde olur.

Burada bir ısıtıcıyı gizlemek için bazı yararlı fikirler ve ideal olarak nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair değerli ipuçları bulacaksınız.

Kaplama radyatörleri: Uygun malzeme

Radyatörleri kaplamak için ticari olarak çeşitli malzemeler mevcuttur, ancak hepsi aynı derecede uygun değildir. Malzemelerin ısı geçirgen olması ve kolay alev almaz olması önemlidir. Isı geçirgenliği önemlidir, aksi takdirde ısı kapağın arkasında birikir ve odaya akamaz. Ayrıca, boya veya kaplamanın zehirli ve hatta yakıcı olmadığını, dolayısıyla zararlı buharların oluşmadığını da belirtmekte fayda var.
Plastik radyatör kapağı için son derece uygun değildir.  Ahşap popüler bir malzeme olsa da, ısıyı muhafaza ettiği için pek tavsiye etmiyorum. Böylece ısıtma paneli iyi ısınır, ancak odanız veya eviniz daha az. Bakır veya alüminyum gibi metalden yapılmış paneller, depolanan ısıyı daha sonra serbest bıraktıklarından daha uygundur.
Konveksiyonun, yani sıcak hava ve soğuk hava değişiminin sorunsuz çalışabilmesi için malzemenin yapısı da önemlidir. Bu nedenle cihazda radyatörü kapatacak açıklıklar yeterince büyük ve yeterli olmalıdır.
Ekstra ipucu: Isıtıcınızı sadece yukarıdan kapatmak istiyorsanız, gerekli hava sirkülasyonunu sağlamak ve ısı birikimini önlemek için minimum yaklaşık 20 cm’lik bir mesafe bırakmalısınız.
Radyatörlerin kaplanması söz konusu olduğunda, ısı çıkışının yüzde 7 ila 16’sının kaybolduğunun ve enerjinizi korumak için daha fazla ısı çıkışı çağırmanız gerektiğinin farkında olmalısınız. oturma odasını veya başka bir odayı konforlu bir şekilde ısıtmak için.

Isıtıcının kaplanması: uygulama için ipuçları(Dekoratif radyatör)

Bazıları, bir ısıtıcıyı gizlemek için mobilya kullanmayı düşünür . Tabii ki, istenmeyen cihazın önüne bir mobilya parçası yerleştirilebilir. Bu aynı zamanda ısı çıkışını da sınırlar. Aksi mümkün değilse, ısı kaybını en aza indirmek için en az 50 santimetre mesafe bırakmalısınız. Yatak odası gibi az ısıtmanın olduğu odalarda kayıp daha az önemlidir.
Bir radyatörü kaplamak için bir profesyonel kiralayabilir veya projeyi DIY yapabilir ve kendiniz inşa edebilirsiniz. Uzman mağazalardan çeşitli boyutlarda, tasarımlarda ve renklerde kitler satın alabilirsiniz. Parçaların montajı genellikle karmaşık değildir ve nispeten hızlı bir şekilde yapılıdır.

Yeni radyatör kapağınızı seçerken, kötü bir satın alma yapmamak için malzeme ve konstrüksiyon ile ilgili olarak yukarıda belirtilen hususları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Dekoratif radyatör

Bir radyatörü gizlemek için, ipuçları size ilham verdi mi ve şimdi gerçek ortamlardan görsel örnekler görmek ister misiniz? Bu, size onların yaşamları hakkında bir fikir veren üyelerimizin resim galerisinde mümkündür. Resimler kesinlikle size ısıtıcınızı şık bir şekilde giydirmeniz için ilham verecek harika fikirler verecektir! Dekoratif radyatör seçenekleri aşağıda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu