Genel

2023 Duvar Kaplama Trendleri

2023 İÇİN BİLMENİZ GEREKEN 9 İLHAM VEREN KUMAŞ VE DUVAR KAPLAMA TRENDİ

2023 Duvar Kaplama. Her Ocak ayında, tasarımcılar ve editörler. her yıl düzenlenen Déco Off ticaret fuarında kumaş ve duvar. Kaplamalarındaki en son ve en harikaları görmek için benzer şekilde Paris’e giderler . Burada her tekstil evi, yılın en büyük kumaş trendlerinin tonunu belirleyerek en yeni ürünlerini sergiliyor.

 2023 için, şehrin dört bir yanında ustalıkla hazırlanmış vitrinlerde ortaya çıkan coşkulu renkler ve desenlerle. Ruh halinin olumlu olduğu açık.

 Seyahat Birçok yaratıcı yönetmenin ilham almak için Japonya’dan Batı Amerika’ya kadar uzanan destinasyonları aramasıyla. Hala herkesin aklında en başta yer alıyor. Bu yıl da güvertede mi? Tarih tekerrür ediyor. Birçok şirket, ortaçağ duvar halılarından ve efsanevi fauna ve floradan alınan eski dünya orman motiflerine atıfta bulundu. Genel olarak, yaratıcı gözler için bir şölen oldu ve dekoratörlerin Işık Şehri’nde tespit ettiğimiz. Bu dokuz tekstil ve duvar kağıdı trendiyle ne yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

JAPONYA YOLCULUK TUTKUSU JAPAN WANDERLUST

Bu sezon, kumaş evler ilham almak için Japonya’ya yöneldi. Manuel Canovas, bu küçük ölçekli çiçek desenli kumaş Fiorella’da karar kıldı. Jim Thompsonise yeni Kumo tasarımında geleneksel bir bulut motifini öne çıkarmayı seçti..

ORMAN YEŞİLİ FOREST GREEN

Yeşil hiçbir yere gitmiyor ve bu özel renk tonu. Samuel & Sons için Perennials’ın bu yeni Aspen Glamour işlemeli performans süslemesinden başlayarak Paris’in her yerindeydi .

Child’s Check duvar kağıdı

Buna bir bak! Geçen hafta, Bauhaus tekstil tasarımcısı Anni Albers’in Josef ve Anni Albers Vakfı ile birlikte Christopher Farr Kumaş için yaptığı. Bu renkli Child’s Check duvar kağıdından ( burada gösterilmektedir ) başlayarak tersine çevrilebilir. (süper yumuşaktan bahsetmiyorum bile) bir yüne kadar bu grafik modelin çoğunu gördük. Pollack’in Union Square deseni .

Saçak

Perdeleriniz ve hatta bir sandalyenin arkalığı ile kendinizi ifade etmek istiyorsanız? Bu yıl Paris’te pek çok şirketin yaptığı gibi saçakları tercih edin. Pollack , Trim and Proper ( burada gösterilmektedir ). Adlı tuhaf bir şerit tanıttı ve Élitis , Laredo deseniyle aynı şeyi yaptı. Büyük beyinler benzer düşünür!

TROMPE L’OEİL MİMARİ DETAYLAR

Élitis imzalı bu nervürlü 3D duvar kaplaması Rayures Jumelles. Bir Yunan sütunundan esinlenmiştir ve aslında yumuşak bir kadife gibi hissettirirken. Birçok misafirinizin alçı olduğunu düşünmesine neden olacaktır. Bu sizin reçelinizse, Lori Weitzner’ın kağıttan yapılmış. Sahte alçı duvar kaplama karolarını içeren en son Forest Bathing koleksiyonuna da göz atmayı unutmayın.

DUVAR HALILARI

Bir atasözünün dediği gibi. “Kırılmadıysa, tamir etmeyin”, ancak tasarımcılar çok eski bir aksesuara, yani duvar halısına yorum yapmaktan mutlu oldular. Şirketler özellikle eski dünya orman modellerine baktılar. Arte’nin Les Forets duvar kaplamasından başka bir yere bakmanıza gerek yok. ( burada gösterilmektedir ), Nobilis ise canlı renk gruplarında motifte hareli benzeri yeni bir kumaş tanıttı .

BATI VAATLERİ(2023 Duvar Kaplama)

Batı’nın cazibesi her zaman Amerikan kalplerinde bir yere sahip olmuştur. Ve bu sezon özellikle Güneybatı ve Meksika çölleri bol miktarda kumaşta boy gösterdi. Perennials , Teksaslı arkadaşı Liz Lambert ile burada gösterilen yerel eyaletlerinden ilham alan en yeni koleksiyonları. Far West’i yaratmak için işbirliği yaptı.  Élitis ayrıca güzel, Meksikalı Otomi hayvan işlemeli bir kumaşı tanıttı.

FOLKLORİK FİGÜRLER

Nesiller boyu aktarılan masallardan mitolojik yaratıklar ve şekiller, Jim Thompson’ın çeşitli orman hayvanlarını ve bitkilerini içeren Fauna and Fungi ( gösterilmektedir ) ile başlayan bu Déco Off’ta bir görünüm oluşturdu. Pollack’in Greta tasarımı da folklorik çiçeklerden yararlanıyor.

YARATICI ÇİZGİLER(2023 Duvar Kaplama)

Çizgiler her zaman bir klasiktir, ancak bu sezon tasarımcılar, Sanderson’ın Dedar’ın Voulez-Vous deseninde bir dimi olarak ( burada gösterilmektedir ) en son Pinetum şeridi gibi, onlara fistolu kenarlar sunarak işleri biraz sarsmaya karar verdiler .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu