Dekorasyon ÖnerileriEv DekorasyonuGenel

Ev ve Dekorasyon Trendleri 2023

2023 Yılında Ev ve Dekorasyon Trendleri

Ev ve dekorasyon trendleri 2023

Ev ve dekorasyon trendleri 2023
  • Minimalist Tarz
  • Düz renkler
  • Organik dokular
  • Yeniden kullanım
  • Doğal ışık
  • Doğal ışık
  • Açık depolama
  • Büyük boyutlu yapı elemanları
  • Güncel sanat eserleri
  • Yeşil duvar ve çatı bahçeleri

Minimalist Tarz

Minimalizm tarzı, dekorasyonda kemer sıkma ve özgünlük ile karakterize edilen bir tasarım yaklaşımıdır. Temelde işlevsel mobilyalar ve iç nesneler, geometrik şekiller ve genellikle ikiden fazla olmayan temel renklerin  kombinasyonu kullanılarak elde edilir. Bu tür tasarımda, alanı doğru bir şekilde bölmek son derece önemlidir.

Minimalist yaklaşım ile daha hafif ,daha açık ve daha şık tasarım yaparak 2023 yılında ev ve dekorasyon trendlerini yakalamış oluruz.

Minimalist iç mekanlar genellikle kompakt, siyah veya gridir ve katı bir geometrik şekle sahiptir

Düz renkler

2023 yılı ev ve dekorasyon trenlerinde düz renkler  ön plana olacak ve   bej, pudra ,sarının tonları bolca kullanılacaktır. Bu renkler insanın pozitif yönde etkilerken, parlaklığı ise yaşamımız ile güçlü bağ kurar ve bu bağ kişinin özgüvenini etkilediği için insana mutluluk veren renklerdir.

Düz renkler  ön plana olacak ve   bej, pudra ,sarının tonları bolca kullanılacaktır.

Ev ve dekorasyon trendleri 2023

Organik dokular

Ev ve dekorasyon trendleri evimizde özellikle Ahşap, mermer, cam ve çinko gibi dokuların kullanımı yaşam alanımıza farklı bir ambiyans yaratacaktır. Kullandığımız bu organik yapılar evin enerjisini yükseltirken bizlere güzel enerji yayarak ev ortamımızdaki huzuru artırmamızı sağlayacaktır.

Organik dokular

Yeniden kullanım

Ev ve dekorasyon trendleri 2023 yılının en yaratıcısı ise eski malzemelerin yeniden dekorasyon için kullanılarak evimize nostaljik bir hava katması ve  günüz ile geçmişi bir bütün olarak sergilemesidir. Ayrıca evimizdeki eşyaları yeniden değerlendirerek dekoratif olarak geri dönüşüm sağlarken ,çevremize ve dünyamızı kirletmemek adına küçük bir adımda biz atmış oluruz.

Yeniden kullanım

Doğal ışık

Ev ve dekorasyon trendleri 2023 yılının en iç açıcı kısmı ise aydınlık bir ortam sağlamak için pencerelerin genişletilmesi veya ekstra ışık kaynaklarının kullanılarak daha enerjik bir ortam yaratıp ruhumuzu dinlendirmesine yardımcı olacaktır.

Doğal ışık

Çok fonksiyonlu mekanlar

Ev ve dekorasyon trendleri 2023 yılında salonlar, yemek odaları veya çalışma alanlarının bir arada bulundurularak daha geniş  ve ferah ortamlar elde edebilirsiniz. Çok fonksiyonlu mekanlar mekanlar kullanarak özellikle küçük ev sahipleri daha geniş kullanım alanlarına sahip olabileceklerdir.

Çok fonksiyonlu mekanlar

Açık depolama

 Eşyaların görünür hale getirilmesi ve düzenlenmesi. göze hoş bir hitap sağlayacaktır. Ayrıca eşyalarımızı her zaman göz önünde olduğu için yerini unutmayarak kolayca bulmamızı sağlayacaktır. Açık depolama ile dekoratif olarak tatmin edici bir görüntü sağlayarak. İçimizdeki sanatsal ruhu ortaya çıkarmaya olanak sağlayacaktır.

Açık depolama

Büyük boyutlu yapı elemanları

Ev ve dekorasyon trendleri 2023 yılında en gösterişli trendi ise Geniş duvar panelleri. Devasa duvar aynaları veya büyük çerçeveli fotoğraf bölümleri ile evimizi gösterişli ve oldukça geniş gösterecektir.

Büyük boyutlu yapı elemanları

Güncel sanat eserleri

2023 yılı ev ve dekorasyon trendlerinde en sanatsal yaklaşımı ise duvar sanatı veya sergiler.  İle bir sanat köşesi oluşturmak olacaktır. Ayrıca Güncel sanat eserleri ruhumuzun derinlerindeki heyecanı ortaya çıkararak. Evimizden daha fazla haz almamızı sağlayarak bizi daha mutlu edecektir.

Güncel sanat eserleri

Yeşil duvar ve çatı bahçeleri

2023 yılı ev ve dekorasyon trendlerinden biride doğadan uzak kaldığımız bu zamanlarda . Doğal bitkilerin evdeki kullanımı veya evin bir bölümünde mini bir bahçe oluşturarak . Doğada olma huzuruna kavuşturacaktır. Yeşil duvar ve çatı bahçeleri ruhumuzu dinlendirecektir.

Yeşil duvar ve çatı bahçeleri

Bu trendler sadece birkaç örnektir ve herkesin beğendiği tarzları ve renkleri farklı olabilir. Önemli olan, evinizi size ve ailenize uygun bir şekilde dekore etmektir.kimdirbilelim.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu